קרן קיימת לישראל – קניית קרקעות בארץ ישראל והכשרתן להתיישבות יהודית

שירות ענן לעסק

עוד לפני קום המדינה קרן קיימת לישראל רכישה קרקעות בארץ ישראל במטרה להכשיר אותן להתיישבות יהודית, ובכך ביססה במרוצת השנים את העלייה היהודית והקמת מדינת ישראל. קק״ל רואים לנגד עיניהם את טובת המדינה היהודית ושמירה על הזהות שלה.

בנימין זאב הרצל היה זה שהתחיל את הרעיון הציוני, אך קק״ל היו אחראים על פעולה בשטח ורכישה של קרקעות רבות לאורכה ולרוחבה של ארץ ישראל. קניית הקרקעות הללו היוו נדבך משמעותי בהתיישבות היהודית וסייעו רבות בהקמת המדינה היהודית בגבולות שאנו מכירים כיום.

חברה לתועלת הציבור בישראל

החברה נוסדה בשנת 1901 בקונגרס החמישי של הההסתדרות הציונית העולמית, מתוך מטרה לבסס את ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. החברה אספה את הכסף שלה מיהודים עשירים ברחבי העולם עם אג׳נדה ציוני ורצון לבסס את העם היהודי בארץ אבותיו. לאורך השנים החברה קיבלה עליה תפקידים נוספים, וכעת היא אחראים על תכניות נוספות שמעודדות את התפתחות מדינת ישראל.

התכנית הגדולה ביותר עליה אחראית קרן קיימת לישראל בשנים האחרונות היא חזון הנגב והגליל לשנת 2040. החברה שמה לנגד עיניה את התפתחות הפריפריה ועלייה במקצועות ההייטק באזור כחלק אינטגרלי וחיוני להתפתחות העתידית של מדינת ישראל וביסוסה כמדינה חזקה, שיווניות ומצליחה, שבה כל האזרחים יכולים ליהנות משגשוג.

ייעור ותשתיות במדינת ישראל

קרן קיימת לישראל מסייעים גם בייעור ותשתיות במדינת ישראל, מזאת מתוך כוונה לסייע בהתפתחות הכללית של המדינה. מפעלי ייעור, חינוך והשקעה בתשתיות מהווים נדבך משמעותי בפעילות השוטפת של קק״ל, וניתן לומר כי במרוצת השנים הם תרמו רבות להתפתחות המדינה והביאו לשינויים כבירים בכל אספקט שאפשר להעלות על הדעת. החשיבות של קק״ל להתיישבות היהודית גבוהה ביותר.

> קראו עוד בנושא באתר אוצר התיישבות היהודים

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה בדיוק מסחר בקריפטו?
שוק המטבעות הדיגיטליים מכונה שוק הקריפטו. המילה קריפטו מגיעה משמו של ענף במדעי המחשב ומתמטיקה הנקרא...
קרא עוד »
אוק 12, 2021
דברים שכדאי לדעת על ניתוח להסרת משקפיים בלייזר
  אם אתם לא יכולים לסבול יותר את איך שאתם נראים עם משקפי הראיה שלכם, בהחלט אפשר להבין אתכם. אומנם זה...
קרא עוד »
ינו 15, 2017
משחקי חשיבה גדולים לסדנאות ODT מאתגרות
לקחת את העובדים שלכם לסדנאות odt מרתקות ומעניינות זה לא משהו שכדאי לוותר עליו ובמיוחד אם אתם רוצים...
קרא עוד »
יול 18, 2017