העברת דירה ללא תמורה – כיצד חל על החוק על העסקה?

באותה מידה שתקנות מס רכישה חלות על עסקת נדל״ן שגרתית, כך החוק תקף גם על העברת דירה ללא תמורה. כך שאין זה משנה אם אתם צפויים לקבל דירה מבן משפחה או חבר קרוב – יהיה צורך לשלם מס רכישה, אם כי סכום מופחת העומד על שליש ממס רכישה רגיל שצריך לשלם במצב שבו סוגרים עסקת מקרקעין עם תמורה.

אם בכוונתכם לקבל או להעביר דירה ללא תמורה, יהיה עליכם לפנות אל עורך דין נוטריון אשר מתמחה בדיני מקרקעין ללא תמורה ובדיני משפחה. הוא כבר יוכל להעניק לכם את הליווי המשפחתי הדרוש על מנת שתוכלו להעביר או לקבל את הדירה בדיוק כפי שצריך על פי החוק.

הבדלים באופן מיסוי המקרקעין

חשוב להדגיש כי גובה מיסוי המקרקעין נבדל במידה רבה בין העברת דירה ללא תמורה של אח, לבין קרוב אחר, וזאת כמובן גם ביחס להעברת דירה בתמורה. אם אתם רוצים לדעת כיצד החוק חל על העסקה שאתם עומדים לעשות בצורה מדויקת, ולפעול בצורה נכונה, פשוט פנו אל עורך דין שידע לעזור לכם.

בעזרתו של עורך דין לא תצטרכו להתעסק בזוטות ותוכלו לדעת בפירוש שאתם סוגרים את העסקה על פי הנדרש בחוק. על כן זה ללא כל ספק משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם אם אתם רוצים להיות בראש שקט במישור הזה ופשוט לדעת שאתם עושים כל מה שצריך מבחינתכם.

אל תעשו צעד ללא עורך דין נוטריון

בשל המורכבות שיכולה להיווצר במצב של העברת דירה ללא תמורה, וההיכרות הנדרשת עם מיסוי מקרקעין, דיני משפחה ודיני מקרקעין, זה יהיה חכם מצדכם לפנות בהקדם אל עורך דין שיוכל להעניק לכם את הליווי המשפטי הדרוש הכולל ייעוץ על הסכם ממון על דירה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אזרחות זרה: 3 סיבות להוציא דרכון אירופאי
אזרחות זרה ודרכון אירופאי הולכים ביחד, שכן אם הצלחתם להוציא את האזרחות המיוחלת, אתם תוכלו להוציא...
קרא עוד »
אוג 21, 2017
צילום מוצרים – איך זה עובד?
צילום מוצרים לאתרי אינטרנט ובכלל לשימושים שונים הוא חיוני לכל עסק המשווק מוצרים ורוצה לנצל את...
קרא עוד »
נוב 11, 2021
מה הדבר הכי חשוב לעסק?
בכדי להצליח בתור בעל עסק ישנם עשרות אם לא מאות דברים שאנחנו צריכים לעשות, לבחור את העובדים הטובים...
קרא עוד »
ספט 27, 2017