העברת דירה ללא תמורה – כיצד חל על החוק על העסקה?

באותה מידה שתקנות מס רכישה חלות על עסקת נדל״ן שגרתית, כך החוק תקף גם על העברת דירה ללא תמורה. כך שאין זה משנה אם אתם צפויים לקבל דירה מבן משפחה או חבר קרוב – יהיה צורך לשלם מס רכישה, אם כי סכום מופחת העומד על שליש ממס רכישה רגיל שצריך לשלם במצב שבו סוגרים עסקת מקרקעין עם תמורה.

אם בכוונתכם לקבל או להעביר דירה ללא תמורה, יהיה עליכם לפנות אל עורך דין נוטריון אשר מתמחה בדיני מקרקעין ללא תמורה ובדיני משפחה. הוא כבר יוכל להעניק לכם את הליווי המשפחתי הדרוש על מנת שתוכלו להעביר או לקבל את הדירה בדיוק כפי שצריך על פי החוק.

הבדלים באופן מיסוי המקרקעין

חשוב להדגיש כי גובה מיסוי המקרקעין נבדל במידה רבה בין העברת דירה ללא תמורה של אח, לבין קרוב אחר, וזאת כמובן גם ביחס להעברת דירה בתמורה. אם אתם רוצים לדעת כיצד החוק חל על העסקה שאתם עומדים לעשות בצורה מדויקת, ולפעול בצורה נכונה, פשוט פנו אל עורך דין שידע לעזור לכם.

בעזרתו של עורך דין לא תצטרכו להתעסק בזוטות ותוכלו לדעת בפירוש שאתם סוגרים את העסקה על פי הנדרש בחוק. על כן זה ללא כל ספק משהו שיהיה כדאי לכם לקחת לתשומת ליבכם אם אתם רוצים להיות בראש שקט במישור הזה ופשוט לדעת שאתם עושים כל מה שצריך מבחינתכם.

אל תעשו צעד ללא עורך דין נוטריון

בשל המורכבות שיכולה להיווצר במצב של העברת דירה ללא תמורה, וההיכרות הנדרשת עם מיסוי מקרקעין, דיני משפחה ודיני מקרקעין, זה יהיה חכם מצדכם לפנות בהקדם אל עורך דין שיוכל להעניק לכם את הליווי המשפטי הדרוש הכולל ייעוץ על הסכם ממון על דירה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהן זכויות רפואיות
זכויות רפואיות, הן תגמול כספי או סיעודי מטעם המדינה עבור מי שמוגבל ביכולתו להשתכר בהתאם לצרכיו....
קרא עוד »
ספט 14, 2017
מחפש עובדים? 3 סיבות טובות לפנות לחברת כוח אדם
לא מעט מעסיקים מתלבטים בשאלה, האם נכון מצידם להשאיר את כל הנשוא של גיוס עובדים בתחום העסק, כלומר...
קרא עוד »
ספט 26, 2018
צימרים רומנטיים במקומות שלא חשבתם עליהם
באופן די ברור מאליו הרוב המכריע של הצימרים קיים בצפון היפה של הארץ. הרבה בשל העובדה כי מרוב היישובים...
קרא עוד »
מאי 29, 2018