לאיזו מדינה באירופה צריך ויזה? הכל על ויזת ETIAS

אירופה הינה יעד תיירותי אהוב במיוחד בקרב ישראלים. אלו הנופים המיוחדים, מרחק הנסיעה הסביר וגם מחירי הטיסות שהפכו להיות נוחים וסבירים יותר. אבל כל מי שמתכנן טיול בימים אלו צריך לקחת בחשבון את העדכונים הרלוונטיים לנושא זה. שכן מדינות האיחוד האירופי משנות מעת לעת את הנהלים, וגם אם הורגלנו לטוס חופשי למדינות אירופה, הדבר הזה עומד בפני שינוי של ממש.

שנת 2023 וויזה לאירופה

החל משנת 2023 כל מטייל מישראל יהיה זקוק לויזה מתאימה על מנת להיכנס לגבולות אירופה. החוק הזה נחקק בגין העובדה שמספר גדול מאוד של תיירים שנכנסים לאירופה. כך תוכלנה המדינות האירופאיות לשלוט במידה מסוימת על התיירות ועל נושא ההגירה לאירופה. חלק מהשינויים נוגעים ממש לנו, הישראלים. ואכן, כל ישראלי שיבקש להיכנס לאירופה יצטרך להחזיק בידיו אשרת כניסה שעונה לשם ETIAS. למעשה האשרה הזו הינה מערכת מידע חכמה אשר מספקת הרשאות כניסה לאירופה. היא תידרש בקרב תיירים ישראלים, יפנים ואמריקנים.

על אזור שנגן וויזת ETIAS.

כבר לפני למעלה משלושים שנה נחתמה אמנת שנגן. זו אמנת שחתומות עליה חמש מדינות אירופאיות. במהלך השנים הצטרפו לאמנה מדינות נוספות, עד שכיום האמנה כוללת כעשרים ושש מדינות שמיישמות אותה בפועל. האמנה מתירה למי שמחזיק את האשרה הזו לטייל בין המדינות החברות ללא צורך באישורים ובוויזה.

כיצד מקבלים את האשרה הזו?

ויזת ETIES הינה ויזה שניתן לקבל אותה בקלות באמצעות הממשק הדיגיטלי. מה שאומר שעל ידי מילוי הטופס ניתן לקבל את הויזה במהירות וביעילות רבה. לרוב תאושר הבקשה לאחר משך זמן של כשלושה יממות. אבל תמיד נכון להתארגן מספיק זמן מראש כדי למנוע אי הבנות ותקלות בטיול שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך קונים דירה ולא פושטים את הרגל 
רכישת דירה היא התחייבות כספית משמעותית ולכן חשוב להתחיל בהערכת המצב הכלכלי. קבע את התקציב שלך וחשב...
קרא עוד »
יול 05, 2023
אילוף כלבים – אפשר ללמוד ברשת
אם תרצו להתחיל עם אילוף כלבים וזאת כדי שהכלב שלכם יהפוך הרבה יותר ממושמע, דעו לכם כי תוכלו למצוא ברשת...
קרא עוד »
אפר 26, 2022
רות רפאלי: עורכת דין מוסמכת לענייני עבודה
כל אדם יודע שבכדי להתפרנס, עליו לעבוד בתחום התואם את כישרונותיו ויכולותיו. בטרם מתחילים לעבוד במקום...
קרא עוד »
מאי 01, 2018