התמודדות עם פוסט טראומה – 2 מיומנויות שכדאי לנסות

אנשים המתמודדים עם פוסט טראומה (PTSD) נאבקים לעתים קרובות עם תסמיני חרדה תכופים ועזים. תסמינים חזקים אלה של חרדה מובילים לעתים קרובות אנשים עם PTSD להסתמך על שיטות התמודדות לא בריאות, כגון שימוש בסמים או באלכוהול. 

תסמינים נפוצים אחרים של המצב כוללים מחשבות טורדניות, פלאשבקים, סיוטים, הימנעות מתזכורות, מחשבות שליליות ותגובת הבהלה מוגברת. תסמינים כאלה יכולים לתרום להגברת החרדה, מה שמקשה על תפקוד בהיבטים שונים של חיי היומיום.

למרבה המזל, יש הרבה מיומנויות התמודדות בריאות עם PTSD שיכולות לעזור להקל על חרדה ותסמינים אחרים. אסטרטגיות אלו עשויות לסייע בהפחתת עוצמת החרדה, להפחית את תדירותה ו/או להפוך אותה לנסבלת יותר. אז בנוסף להמלצה החשובה של התמודדות עם פוסט טראומה באמצעות פסיכותרפיה, הנה לכם שני תרגילים ששווה לנסות.

נשימה עמוקה

לנשימה יש תפקיד חשוב בתגובת הלחץ. למרבה הצער, אנשים רבים אינם נושמים כראוי.

נשימה טבעית כוללת את הסרעפת שלך, שריר גדול בבטן. כשאתה נושם פנימה, הבטן שלך צריכה להתרחב. כשאתה נושם החוצה, הבטן שלך צריכה ליפול.

עם הזמן, אנשים שוכחים איך לנשום בדרך זו ובמקום זאת משתמשים בחזה ובכתפיים. זה גורם לנשימות קצרות ורדודות, שעלולות להגביר מתח וחרדה.

למרבה המזל, אפשר ללמוד מחדש כיצד לנשום עמוק מהסרעפת ולעזור להגן על עצמך מפני מתח.2 תרגל תרגילי נשימה עמוקה פשוטים כדי לשפר את הנשימה שלך ולהילחם בחרדה.

הרפיית שרירים מתקדמת

שימוש בתרגילי הרפיה יכול להיות גם כישורי התמודדות יעילים עם PTSD המספקים דרך להפחית את הלחץ והחרדה שלך.3 הרפיית שרירים מתקדמת מתמקדת בהחלפה בין מתיחה והרפיה של קבוצות שרירים שונות בכל הגוף. שיטת הרפיה זו דומה למטוטלת. ניתן להשיג הרפיה מלאה של השרירים על ידי מעבר תחילה לקיצוניות השנייה (כלומר, על ידי מתיחת השרירים).

בנוסף, על ידי מתיחת השרירים (תסמין נפוץ של חרדה) והרגעתם מידית, הסימפטום של מתח השרירים עשוי להפוך לאות להירגעות לאורך זמן.

>קראו אודות הקשר בין טיפול בכעס והתמודדות עם PTSD

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא הפוכה – משכנתא לגיל הזהב
משכנתא הפוכה בחברת תשואות פיננסים היא דרך לתת לקשישים את ההזדמנות לגשת לבתיהם מבלי שיאלצו למכור...
קרא עוד »
פבר 16, 2023
שירותי ERP פתרונות תפורים ללקוח
פתרונות ארגון ומלאי, ניהול תהליכים עסקיים, ניהול לוגיסטי טוב יותר, ניהול חשבונות בתוכנה אחת, שירות...
קרא עוד »
אוג 13, 2017
טכנאי מקררים – איך תדעו שהטכנאי שבחרתם מקצועי?
זקוקים לתיקון של המקרר? איך תדעו שבחרתם בטכנאי מקררים מקצועי? במאמר זה, נביא לכם מספר טיפים חשובים...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018