איך מטפלים בבעיות נשימה נפוצות?

טיפול בבעיות נשימה

הבריאות הגופנית של אדם, היא אולי הנכס החשוב ביותר שברשותו. אנו מוכנים לעשות הרבה בשביל לחיות חיים בריאים יותר ולהשקיע בין היתר בהכנת מזון בריא יותר, שמירה על שגרת כושר גופני קבועה, ביקורים תכופים אצל הרופא לביקורת ובדיקות שגרתיות ולעשות לא מעט צעדים נוספים בכיוון. מצד שני, כשמשהו בגוף שלנו אינו כשורה זה יכול בהחלט לערער אותנו ולפגוע באיכות החיים, וכשמדובר בבעיות נשימה, האתגר הוא לעתים כפול ומכופל. למרבה המזל, ישנן בהחלט דרכים טובות לטיפול והתמודדות עם בעיות כאלו. הנה כמה שיטות לטיפול בבעיות נפוצות.

נזלת כרונית

מדובר ככל הנראה באחת מבעיות הנשימה הנפוצות ביותר, ממנה סובלים אחד מתוך ארבע ישראלים פחות או יותר. נזלת כרונית היא תופעה מטרידה במיוחד המאלצת אותנו לקנח את האף באופן קבוע, מקשה על הנשימה וגם על הדיבור. למרבה המזל ניתן לטפל בתופעה הזו על ידי טיפול תרופתי עם תכשירים משחררי גודש, תוספי תזונה טבעיים העוזרים לפרק ולשחרר את הנזלת ולפעמים גם הליכים רפואיים כמו תיקון מחיצות האף הגורמות לחסימה ולהצטברות גודש.

אסתמה

עוד בעיית נשימה נפוצה במיוחד היא האסטמה שמתחילה לפעמים בגילאים צעירים מאד. הטיפול המוכר והיעיל ביותר כיום לאסטמה הוא שימוש במשאפים המכילים חומרים מיוחדים המרגיעים ופותחים את הנשימה בזמן התקף ובמקרים מסוימים הרופאים מציעים אפילו הליך כירורגי שעשוי להקל על תסמיני המחלה.

סינוסיטיס

מדובר באחת מבעיות הנשימה הכי מעיקות ומעצבנות וכשהיא מתרחשת באופן כרוני היא יכולה לגרום לפגיעה ממשית באיכותי החיים של מי שסובל ממנה. הרפואה המודרנית מציעה היום טיפולים של תכשירים תרופתיים לשחרור הגודש לצד משככי כאבים להקלה על כאב הראש וישנם גם תוספי תזונה שאמורים להביא להקלה על התסמינים הלא נעימים.

לסיכום

אם גם אתם סובלים מבעיית נשימה נפוצה, חשוב שתדעו קודם כל שאתם לא לבד וכי כמעט 50 אחוז מכלל האוכלוסייה סובלת מבעיות נשימה בדרגה כזו או אחרת. ההמלצה החמה היא לגשת לרופא בהקדם ולהיוועץ במקביל עם מטפלים טבעיים ויש סיכוי לא רע שתצליחו לקבל את המזור לו אתם מייחלים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי ERP פתרונות תפורים ללקוח
פתרונות ארגון ומלאי, ניהול תהליכים עסקיים, ניהול לוגיסטי טוב יותר, ניהול חשבונות בתוכנה אחת, שירות...
קרא עוד »
אוג 13, 2017
גיוס משקיעים לסטארט אפ – כל הדרכים לגייס הון ראשוני
ישנן דרכים רבות של גיוס כספים לסטארט-אפ. אבל השיטה הנפוצה ביותר היא לגייס כסף באמצעות הנפקה ראשונית...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
איך לבחור מערכת בקרת שכר?
הכנת שכר הינה אחת המשימות החשובות והשוטפות עימה מתמודדת כל מחלקת חשבונות בארגון. בנוסף אליה, משתמשים...
קרא עוד »
ינו 09, 2022