מה קורה עם תחקיר מירון לג בעומר 2021 והאם הוסקו המסקנות

כל עם ישראל חווה את האירוע הקשה שהתרחש בל"ג בעומר תשפ"א בהר מירון והזדעזע עד עמקי נשמתו היהודית מהאסון הנורא וממותם של 45 קדושים. כולנו עקבנו בסקרנות אחר הועדה הממלכתית שהוקמה לצורך חקירת המקרה והפקת הלקחים, וכמובן רצינו לראות את התוצאות של התחקיר והאם באמת הופקו הלקחים לקראת השנים הבאות.

תחקיר מירון ל"ג בעומר 2021 – מה חוקרים ומדוע?

כאמור, בשנת תשפ"א (2021) התרחש אסון נורא בליל ל"ג בעומר וכמו בכל מדינה מתוקנת נעשה ניסיון לעלות על האשמים באסון ועל המחדלים שהובילו למותם הנורא של עשרות החוגגים ולפציעתם של למעלה מ- 100 אנשים. החקירה מתייחסת לשני פרמטרים – מצד אחד, השטח בו מתקיימת ההילולא – שכלל אינו מותאם לכמות החוגגים ומנגד, בודקת את אופן הפעילות של צוות האבטחה שהיה במקום. 

למידע על הרב קנייבסקי, הקליקו על הלינק>>

ל"ג בעומר 2022 – האם באמת הוסקו המסקנות המתבקשות?

לקראת ל"ג בעומר תשפ"ב (2022), מינו פרויקטור מיוחד שיארגן את ההילולא ויוודא שכל החוגגים וכל העולים להר יהיו בטוחים מפני אסון נוסף. כספים רבים הוקצבו לצורך תכנון מתווה מותאם והרבה שעות הושקעו בתכנון המתווה ובניסיון להכשיר את שטח הר מירון וציון הרשב"י לקראת ההילולא שלאחר האסון. אך למרות כל המאמצים, המתווה נכשל. מתכנני המתווה לא הצליחו לעלות על הצורך של אותם מאות אלפי החוגגים וכשלו בניסיון לארגן את ההילולא בצורה מוצלחת ובטוחה.

אז נכון שלא קרה אסון כמו בשנה הקודמת, אך זה לא מפני שההר הוכשר כמו שצריך לקראת ל"ג בעומר ועשרות ומאות אלפי המשתתפים, אלא פשוט כי נעשה ניסיון לצמצם את הגעת החוגגים אל המקום בצורה מבישה מאוד ותוך התעללות בכל אותם המשתוקקים להגיע אל ציון התנא הקדוש ביום ההילולא.

מחפשים אתר חדשות חרדי? הקליקו עכשיו על הלינק

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מס על שכר דירה
אחת הבעיות הקשות במדינת ישראל, כידוע, הוא משבר הנדל"ן. כולם מכירים את הסיפור, יש יותר מדי ביקוש ופחות...
קרא עוד »
אוק 23, 2017
עסקאות של קבוצות רכישה – האם זה עדיין פופולארי?
מצב שבו מחירי דיור למשתכן, ריביות ועמלות רק ממשיכים לעלות, וזאת לצד כך שנוצר חשש מפני חוסר אמינות בשוק...
קרא עוד »
פבר 04, 2022
צריכים מדפסת למשרד? איך תדעו במה לבחור?
מתבלטים איזו מדפסת למשרד לרכוש? ובכן, על מנת שתוכלו לרכוש את המדפסת הטובה ביותר בעבור הצרכים שלכם,...
קרא עוד »
יול 13, 2016