מה חשוב שתדעו לפני הגשת תלונה במשטרה

כמו בכל מדינה מתוקנת בה פועל מערך משטרה שפוי, ניתנת לאזרחים להגיש תלונה במשטרה בצורה מסודרת ומאורגנת. קורה לא מעט שכל אזרח בישראל נתקל בבעיה שהוא רוצה להתלונן עליה – אם זה אדם החשוד במעשים פליליים ולא חוקיים או כנגד ארגון. לפעמים הפרוצדורה הזו מורכבת למדי ודורשת למידת החוק ועוד כללים ותנאים מסוימים, כמו למשל סיכון בחשיפה שלכם אל מול המוסדות או גורמים אלו ואחרים. לפעמים אתם עלולים להסתכן בתלונה נגדית, ולפעמים העיתוי הוא נקודת מפתח חשובה. 

כך או כך, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה לפני שאתם פונים להגשת תלונה במשטרה עם השלכות גדולות.

פתיחת תיק במשטרה והמעקב אחריו

כאשר אתם מגישים תלונה בתחנת המשטרה, נפתח תיק חדש במערכת החקירות הממוחשבת. תהיה לכם אפשרות לעקוב דיגיטלית מהמחשב או מהטלפון החכם אחר מצב התלונה ואופן טיפולה בכל זמן נתון. ניתן לכם שם משתמש וסיסמה אישיים המאפשרים לכם לגשת למערכת בכל עת ולקבל מידע לגבי התלונה, החשוד או העבריין בגינם הגשתם את התלונה. תיק התלונה והמידע נגישים תוך 24 שעות מרגע הגשת התלונה.

השימוש במערכת המידע לקורבנות עבירה 

אם החלטתם להגיש תלונה ולעקוב אחרי המצב שלה, תוכלו לעשות זאת בעזרת סיוע או הפניה של עורך לעניינים אלו ולהיות מעורה בכל פרטי המקרה. נפגעי עבירות פליליות יכולים לקבל מידע חיוני שיעזור להם להיות עדכניים. 

המידע שאתם יכולים לקבל בנוגע לתלונה שלכם יהיה כולל מצבה של תלונה, היכן היא מטופלת, מי הגורם האחראי שמטפל בה, מידע נוסף על חשודים או העבריינים במידה והמידע הזה זמין.נפגעתם? נפגעו זכויותיכם באיזושהי דרך? אל תשבו בשקט. פנו לגורמי ייצוג דין מקצועיים ואחראיים שיסבו את תשומת הלב של המשטרה אליכם בצורה רצינית. מידע נוסף באתר https://www.ese.co.il/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיוס משקיעים לסטארט אפ – כל הדרכים לגייס הון ראשוני
ישנן דרכים רבות של גיוס כספים לסטארט-אפ. אבל השיטה הנפוצה ביותר היא לגייס כסף באמצעות הנפקה ראשונית...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
פגיעה באדם עקב נהיגה בשכרות
נהיגה היא תפקיד בעל אחריות רבה. הנהג יושב על ההגה ויש בידיו יכולת לנווט את הרכב לכאן ולכאן. נהיגה בלתי...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
מי זכאי לפיצויים מגרמניה?
אם אתה, בן / בת זוגך או הוריך המנוחים ניצולים מהזוועות הנאציות, אתה או את יכול/ים להיות זכאיים לפיצוי...
קרא עוד »
יונ 25, 2020