נהיגה בקלות ראש – איך יוצאים מזה?

אחת העבירות "המעניינות" בספר החוקים, בכל מה שקשור לעבירות תעבורה, זו נהיגה בקלות ראש. מדובר על עבירה ייחודית מאשר והיא מתייחסת למצבים בהם הנהג נוהג בזלזול, רשלנות, בחוסר הבנה של הסיכון אותו הוא לוקח וכן מתוך חוסר זהירות כלפי נהגים ונוסעים אחרים. 

זו עבירה מעניינת, מאחר והיא לא בהכרח אומרת שהנהג פעל בצורה מכוונת או צרך חומרים אסורים ונהג ברכב, זה גם לא בהכרח אומר שהנהג ביצע עבירות תנועה מסוימות, אלא שהוא נהג באופן שיכול לסכן נהגים אחרים מתוך חוסר זהירות ואיכפתיות. 

עבירה של נהיגה בקלות ראש, יכולה להוביל למצבים של פסילת רישיון, קנס כספי ואפילו למצבים של מאסר. זה תלוי במקרה, בהיסטוריה של הנהג וכן באופי השופט אצלו נידון התיק. השילוב בין השלושה יכול להיות הגורם המכריע והמשפיע, שיבדיל בין עונש קל לעונש כבד. גורם נוסף שיכול להשפיע על כך הוא עורך הדין אותו שוכר הנהג. 

כיצד אפשר לצאת מזה?

כמו שציינו, אם שוכרים עורך דין תעבורה מומלץ וטוב, אז בהחלט אפשר לצאת מזה עם עונש קל יחסית. אך זה לא מספיק. הנהג עצמו צריך להיות מודע למה שהוא עשה והוא צריך להיות מוכן לקחת אחריות על כך ולתקן את דרכיו. אם הוא יודה בפני בית המשפט על מעשיו ויבקש חרטה, מאוד ייתכן שהשופט יסכים לסלוח לו ולתת לו עונש קל ביותר. 

אופציה אחרת היא כאמור שההיסטוריה של הנהג תהיה נקייה. אם זה מקרה ראשון, ובוודאי אם יש סיבה טובה להתנהגות שכזו (למשל מקרה חירום רפואי), אזי סביר להניח שהשופט יסלח ויסכים לתת עונש קל, בין אם מדובר על עונש כספי או עונש אחר שאינו כרוך בפסילה או במאסר. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כלכלת המשפחה, לדעת לנהל תקציב כראוי
המשפחה היא יחידת המפתח של החברה. זה המוסד הכי חשוב בחיינו. עם זאת, יחידה זו יכולה להיות שבירה מאוד....
קרא עוד »
אפר 04, 2023
טיפים לבחירת משרדים להשכרה ברמת גן
רמת גן היא עיר השוכנת במטרופולין תל אביב והיא נחשבת לאחד ממוקדי העסקים הפופולריים בישראל. אם אתם...
קרא עוד »
אפר 18, 2023
באיזה מקרים נצטרך את שירותיהם של עורכי דין פליליים?
לא פעם אנו מוצאים את עצמינו בתסבוכת קשה ומטרידה שלא ברור לנו איך בכלל נכנסו אליה וכיצד נצא ממנה....
קרא עוד »
ספט 15, 2016