נהיגה בקלות ראש – איך יוצאים מזה?

אחת העבירות "המעניינות" בספר החוקים, בכל מה שקשור לעבירות תעבורה, זו נהיגה בקלות ראש. מדובר על עבירה ייחודית מאשר והיא מתייחסת למצבים בהם הנהג נוהג בזלזול, רשלנות, בחוסר הבנה של הסיכון אותו הוא לוקח וכן מתוך חוסר זהירות כלפי נהגים ונוסעים אחרים. 

זו עבירה מעניינת, מאחר והיא לא בהכרח אומרת שהנהג פעל בצורה מכוונת או צרך חומרים אסורים ונהג ברכב, זה גם לא בהכרח אומר שהנהג ביצע עבירות תנועה מסוימות, אלא שהוא נהג באופן שיכול לסכן נהגים אחרים מתוך חוסר זהירות ואיכפתיות. 

עבירה של נהיגה בקלות ראש, יכולה להוביל למצבים של פסילת רישיון, קנס כספי ואפילו למצבים של מאסר. זה תלוי במקרה, בהיסטוריה של הנהג וכן באופי השופט אצלו נידון התיק. השילוב בין השלושה יכול להיות הגורם המכריע והמשפיע, שיבדיל בין עונש קל לעונש כבד. גורם נוסף שיכול להשפיע על כך הוא עורך הדין אותו שוכר הנהג. 

כיצד אפשר לצאת מזה?

כמו שציינו, אם שוכרים עורך דין תעבורה מומלץ וטוב, אז בהחלט אפשר לצאת מזה עם עונש קל יחסית. אך זה לא מספיק. הנהג עצמו צריך להיות מודע למה שהוא עשה והוא צריך להיות מוכן לקחת אחריות על כך ולתקן את דרכיו. אם הוא יודה בפני בית המשפט על מעשיו ויבקש חרטה, מאוד ייתכן שהשופט יסכים לסלוח לו ולתת לו עונש קל ביותר. 

אופציה אחרת היא כאמור שההיסטוריה של הנהג תהיה נקייה. אם זה מקרה ראשון, ובוודאי אם יש סיבה טובה להתנהגות שכזו (למשל מקרה חירום רפואי), אזי סביר להניח שהשופט יסלח ויסכים לתת עונש קל, בין אם מדובר על עונש כספי או עונש אחר שאינו כרוך בפסילה או במאסר. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניתוח טכני של מניה
ניתוח טכני של מניות עוזר למשקיעים לקבל החלטות מושכלות יותר. זוהי דרך לנתח את השוק ולחזות תנועות...
קרא עוד »
יונ 29, 2022
הלוואות
בעידן המודרני ישנם לא מעט אנשים המתמודדים עם עוני. עוני זה הוא אינו גלוי שכן לכל אדם בר דעת מחולק כיום...
קרא עוד »
מרץ 27, 2018
תיק שטח לדוגמא
תיק שטח הינו נוהל לשעת חירום, אשר חיוני עבור כל מבנה ציבור בארץ. חשוב להבין כי כל מבנה עלול להיקלע למצב...
קרא עוד »
דצמ 17, 2020