איציק חביב: מה זה התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא נושא חשוב בעולם התכנון העירוני. זהו תהליך של יצירת שכונות וקהילות חדשות שתוכננו להיות בני קיימא יותר, ניתנים להליכה וניתנים למגורים יותר.

התחדשות עירונית היא תהליך בו מחדשים את פני העיר והרחובות במסגרתו נוצרים אזורי מגורים, מסחר ונופש חדשים בתוך אזורים עירוניים קיימים.

מה מטרתה של התחדשות עירונית?

מטרת ההתחדשות העירונית היא לשפר את איכות החיים בעיר על ידי שיקום ושיפור התשתיות שלה. איציק חביב משתף כי זה נעשה על ידי הוספת מבנים חדשים, רחובות ופארקים, הסרת ישנים ושיפור הקיימים. הסיבה העיקרית שבגללה אנחנו צריכים התחדשות עירונית היא בגלל הסביבה העירונית המשתנה. אנחנו צריכים להיות מסוגלים לחיות בעיר שעדיין ירוקה ובטוחה אבל יש בה גם הרבה אנשים כדי שהיא לא תרגיש כמו עיר ישנה.

איציק חביב
איציק חביב

מה הרעיון שעומד מאחורי פרויקטים מסוג זה?

איציק חביב מסביר כי הרעיון הוא שעל ידי הוספת אזורי מגורים ועסקים חדשים, העיר תהיה תוססת ואטרקטיבית יותר עבור אנשים. מכאן בא המונח "התחדשות עירונית". כיום משתמשים בהתחדשות עירונית לתיאור כל מיני פרויקטים – מפרויקטים קטנים של ייפוי שכונות ועד לתכניות מתאר רחבות היקף לערים שלמות.

בעשור האחרון, הרבה אנשים התוודעו לצורך לחדש אזורים עירוניים. הסיבה העיקרית לכך היא שהערים והעיירות הופכות צפופות יותר ויש ביקוש גובר לדיור. התחדשות עירונית הפכה לנושא חם בשנים האחרונות והיא אחד האתגרים החשובים ביותר העומדים בפני הערים כיום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורות חיים איש שיווק
מעוניינים למצוא עבודה בתור איש שיווק? עליכם להכין קורות חיים איש שיווק שיציגו את הכישורים והניסיון...
קרא עוד »
אפר 18, 2021
בעל עסק: כך תדע לאן תתרום את הכסף שלך
בעלי עסקים רבים מעוניינים להקדיש חלק נכבד מהרווחים שלהם לתרומות עבור אנשים הזקוקים לסיוע כלכלי. בין...
קרא עוד »
יול 27, 2018
צריכים ייעוץ מס אמריקאי? פנו אל אמריקן דוקס
התנהלות מול הרשויות הוא נושא שדורש ידע והיכרות עם החוקים. זה רלוונטי לכל מדינה וגם לארצות הברית. אם...
קרא עוד »
ינו 31, 2022