ייעוץ פנסיוני – לדאוג לעצמך מהעתיד – בהווה

את צעירה שבדיוק התחילה את חייה העצמאיים, עובדת בעבודה קבועה, מתכננת חתונה, שניים או שלושה ילדים ולרכוש דירה. מה לך ולייעוץ פנסיוני? בתוך מירוץ החיים, בו אנו מעוניינות לדאוג לעצמנו לחיים בטוחים, לבית ולמשפחה ובמקביל להצליח לפתח קריירה ולעמוד ביוקר המחייה, בדאגות היומיום ועוד, קשה עד בלתי אפשרי כמעט לחשוב על העתיד. 

לא מדובר בעשור הקרוב, מדובר בעוד עשורים רבים, כשהילדים כבר יצאו מהבית ויתחילו לבנות לעצמם את החיים, כשכבר לא תעבדי כי תצאי לפנסיה או כי לא תוכלי לעבוד יותר. קוראים לזה הזדקנות והמילה הזאת טומנת בחובה משמעויות רבות שמאד מפחיד וקשה להעמיק בהן. 

ובכל זאת, למרות שזה קשה, חשוב להבין ולפתח מודעות לכך שכולנו נזקן בסוף. זו עובדה (לפחות עד שימציאו תרופת חיי נצח) שיש להתייחס אליה ולבצע פעולות ביחס אליה. "אתה קוצר את מה שזרעת" אמר המשורר וצדק. ועל כן, דאגה לרשת ביטחון כלכלית לימי הזקנה בגיל צעיר היא הכרח.

החיסכון לפנסיה מעלה שאלות רבות וגם חשש אצל חלק גדול מהאוכלוסייה שחש כי הוא אינו מבין בכך דבר. בדיוק בשביל זה ישנו ייעוץ פנסיוני, שמעניק את הייעוץ, הליווי והתמיכה בבחירת מסלול הפנסיה הנכון ביותר עבור כל אדם.

למה צריך בכלל ייעוץ פנסיוני?

על פי חוק, כל אזרח ואזרחית ישראלים מחוייבים לחסוך לפנסיה. אם הם שכירים, המעסיק שלהם מחויב להפריש עבורם בכל חודש סכום כסף לחיסכון ואם הם עצמאיים עליהם לחסוך עבור עצמם. מעסיק או עצמאי שלא מפריש סכומים לפנסיה עובר על החוק ויידרש לשלם על כך קנס כספי.

אם כך, לכל אזרח בישראל ישנו חיסכון לפנסיה, אך זה ממש לא מספיק. לכל אדם הרגלי חיים אחרים, מצב תעסוקתי שונה, פוטנציאל שכר אחר, נכסים ומטרות אחרות לחיים ולחיים בזקנה. על כן, ישנם מסלולי חיסכון פנסיה שונים, קרנות מגוונות ושלל כיוונים בתחום החיסכון הפנסיוני. 

כדי להצליח לנווט בתוך העולם הזה ולבחור מסלול חיסכון שיבטיח כי תמצי באופן מיטבי את החיסכון ואת תנאי הפנסיה שלך, עלייך להבין מהן האפשרויות שלך ולבחור בחוכמה את הדרך שמתאימה לך. בדיוק בשביל זה קיים ייעוץ פנסיוני שמעניק את כל הכלים כדי לחסוך באופן מיטבי. 

לסיכום: עכשיו, בצעירותך, זה הזמן לחשוב על העתיד שלך ולבנות לעצמך רשת ביטחון כלכלי משמעותית לימי זקנתך. ייעוץ פנסיוני יוכל להעניק לך הכוונה והדרכה כדי לבחור את מסלול החיסכון המתאים ביותר עבורך ועבור עתידך.

למידע נוסף – https://todaafinansit.co.il

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ אסטרטגי לחברות- מתי מומלץ להיעזר בחברה מקצועית?
אין תשובה אחת לשאלה מתי זה הזמן הנכון לפנות לגורם חיצוני כדי להניע את העסק קדימה. ייעוץ אסטרטגי...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021
באיזה שלב בחיים נהוג לרשום צוואות?
כאשר אנו שומעים את המושג 'צוואה', כבר עולות לנגד עיננו תמונות של סבים וסבתות אהובים שנמצאים על ערש...
קרא עוד »
אפר 13, 2020
מהם סרטים פרסונלים?
סרטים פרסנולים או סרטוני תדמית, הם סרטונים שאדם יוצר לעצמו באמצעות חברה מקצועית להפקת סרטונים מסוג...
קרא עוד »
יונ 30, 2022