כיול – מה זה אומר? וכיצד בוחרים מומחים בתחום?

מי שעובד במעבדה, מי שמרכיב רכיבי אלקטרוניקה, אנשים שעובדים בייצור ובבנייה, מי שעוסק בחיבור בין חומרים, אנשים עובדים בארגונים ומפעים ושאר אנשי מקצוע – כולם זקוקים  לכיול מכשירים אשר איתם הם עובדים.

מעבדות, חדרי מחקר, חללי ייצור, ושאר מרחבים בהם מתקיימות מדידות, תערובות, ניסויים ומחקרים: נחשבים מרחבים שיש בהם לא מעט מכשירים חפצים ועזרי מדידה שדורשים דיוק מרבי בעת השימוש בהם. לכן דרושה כל תקופה מדידה מקצועית שתבדוק את רמת הדיוק של אותם מכשירים, תוך ביצוע כיול שהיא כיוון מכשירי מדידה וכיוון של פריטים שנועדו לייצר את המוצר הטוב ביותר.

כיצד מבצעים את המדידה החשובה הזאת?

כיול היא פעולה שנעשית על ידי כלי מדידה מקצועיים אשר נועדו לבחון את רמת הדיוק של מכשירים שונים בתעשייה. כיול ידוע גם כ'קליברציה' שמטרתה לבחון את שגיאת המדידה במכשירים מסוימים. את הפעולה מבצעים אנשי מקצוע כמו של חברות המומחיות בתחום או ע"י אנשי המקצוע שסיפקו את המכונות, המכשירים, הכלים וכו'.

איזה ציוד חשוב לכייל?

יש לא מעט מכשירים למדידה שיש לבחון ולכייל וגם לבדיקה של תקן 17025, ביניהם: מודדי טמפרטורה, מוצרי אלקטרוניקה למדידה ושקילה, מאזניים ושאר מוצרים שניתן למצוא במעבדות, מפעלים, חדרי ייצור ואפילו בבתים פרטיים. עוד חשוב לבצע כיול לקשיות ומדי קושי, מומנטים, מכשירי בדיקת לחץ וואקום, ועוד. את הפעולה יש לבצע באמצעות מומחים שמבצעים בדיקת דיוק של מודדי אורך וזוויות.

כיצד בוחרים מומחים בתחום?

כדי לבחור את המקצוענים בתחום בחרו חברה מומחית בבדיקות של מכשירי המדידה שאתם עובדים איתם. בכך תוכלו כל תקופה אמורה לבצע בדיקות שיעזרו לכם לדייק בכול פעולה שאתם מבצעים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החזר מס – 5 דברים שחייבים לדעת
החזרים נחשבים כסוג של הכנסה ומס חל עליה. תהליך הגשת מיסים הוא תהליך מייגע. עליך למצוא את כל הקבלות...
קרא עוד »
יונ 26, 2023
איך לבחור גרבי ברך לנשים?
אחד מסוגי הגרביים לנשים הם גרבי ברך. מדובר בגרביים ארוכות יחסית אשר מגיעות עד לברך ולעיתים אף מכסות...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
שילוב עם עץ – רשימת חומרים שמשתלבים מצויין עם עץ
השנים האחרונות בעולם העיצוב מאופיינות באקלקטיות - שילוב של סגנונות עיצוב וחומרים שונים. כדי ליישם...
קרא עוד »
נוב 01, 2021