דייר ממשיך עמידר

1282608-min

דיור ציבורי בישראל אפשר לבנות את המדינה בשנותיה הראשונות ולקלוט הרבה עולים מרחבי העולם. הדיור הציבורי נמצא במוקד של שינויים כדי להקנות לדיירים של הדיור הזה את הזכות להמשיך ולגור שם או להוריש את הדירה לבניהם, כפי שעושה כל מי שיש לו דירה בבעלותו. כשדייר מקורי נפטר או עובר לדיו מוגן בגלל מצב סיעודי, מי שגרם אתו יכול לקבל זכויות במקרים מסוימים. עורך דין עמידר יכול לייצג אתכם מול הרשויות במקרים כאלה, כדי שתוכלו להמשיך לגור שם ולהוכיח את זכותכם למגורים אלה גם בשנים שלאחר פטירת בעל הדירה המקורי. 

מה חשוב לדעת על דייר ממשיך עמידר?

  • לא כל קרובי משפחה שגרו עם זכאי דיור ציבורי שנפטר או עבר למוסד סיעודי נחשבים לדיירים ממשיכים. אם לא יוכרו ככאלה הם יידרשו לפנות את הדירה בתוך תשעה חודשים מרגע שנמסרה להם הודעה על כך. במקרים כאלה יש לפנות להסדרת הזכויות שלכם כדי להבטיח זאת.
  • יש מקרים יוצאי דופן שבהם יש הכרה בזכאות אם הקרובים גרו שם לפחות חמש שנים לפני הפטירה או ההוצאה למוסד סיעודי, ואם מדובר בקרבת משפחה בדרגת בן זוג או ילד, נכד או הורה או אפוטרופוס של הדייר.
  • כמו כן, המבקש את הזכות הזאת חייב לענות בעצמו על התנאים שמתאימים למי שזכאי לדיור ציבורי, כמו מגורים אתו במשך כמה שנים רצופות, עם הדייר הקודם או כדייר ממשיך. 
  • הטבה שניתנת למי שהזכאות שלו אושרה היא השארת שכר הדירה באותו גובה במשך שנתיים ראשונות למגורים שלו שם.

חשוב לדעת עוד

גם דייר ממשיך עמידר חייב לענות על הדרישות לזכאות לדיור ציבורי ולכן רצוי לפנות לייעוץ משפטי כדי לוודא שאתם עומדים בכך. אתם יכולים לנהל את כל ההליך בצורה הרבה יותר יעילה כשמייצגים אתכם ושומרים על הזכויות שלכם.

לחצו כאן כדי לקבל מידע נוסף על קנית דירה מעמידר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד