דייר ממשיך עמידר

דיור ציבורי בישראל אפשר לבנות את המדינה בשנותיה הראשונות ולקלוט הרבה עולים מרחבי העולם. הדיור הציבורי נמצא במוקד של שינויים כדי להקנות לדיירים של הדיור הזה את הזכות להמשיך ולגור שם או להוריש את הדירה לבניהם, כפי שעושה כל מי שיש לו דירה בבעלותו. כשדייר מקורי נפטר או עובר לדיו מוגן בגלל מצב סיעודי, מי שגרם אתו יכול לקבל זכויות במקרים מסוימים. עורך דין עמידר יכול לייצג אתכם מול הרשויות במקרים כאלה, כדי שתוכלו להמשיך לגור שם ולהוכיח את זכותכם למגורים אלה גם בשנים שלאחר פטירת בעל הדירה המקורי. 

מה חשוב לדעת על דייר ממשיך עמידר?

  • לא כל קרובי משפחה שגרו עם זכאי דיור ציבורי שנפטר או עבר למוסד סיעודי נחשבים לדיירים ממשיכים. אם לא יוכרו ככאלה הם יידרשו לפנות את הדירה בתוך תשעה חודשים מרגע שנמסרה להם הודעה על כך. במקרים כאלה יש לפנות להסדרת הזכויות שלכם כדי להבטיח זאת.
  • יש מקרים יוצאי דופן שבהם יש הכרה בזכאות אם הקרובים גרו שם לפחות חמש שנים לפני הפטירה או ההוצאה למוסד סיעודי, ואם מדובר בקרבת משפחה בדרגת בן זוג או ילד, נכד או הורה או אפוטרופוס של הדייר.
  • כמו כן, המבקש את הזכות הזאת חייב לענות בעצמו על התנאים שמתאימים למי שזכאי לדיור ציבורי, כמו מגורים אתו במשך כמה שנים רצופות, עם הדייר הקודם או כדייר ממשיך. 
  • הטבה שניתנת למי שהזכאות שלו אושרה היא השארת שכר הדירה באותו גובה במשך שנתיים ראשונות למגורים שלו שם.

חשוב לדעת עוד

גם דייר ממשיך עמידר חייב לענות על הדרישות לזכאות לדיור ציבורי ולכן רצוי לפנות לייעוץ משפטי כדי לוודא שאתם עומדים בכך. אתם יכולים לנהל את כל ההליך בצורה הרבה יותר יעילה כשמייצגים אתכם ושומרים על הזכויות שלכם.

לחצו כאן כדי לקבל מידע נוסף על קנית דירה מעמידר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבחון moxo – למי הוא מיועד?
היום יש לא מעט מכונים ולא מעט סוגים של אבחונים אשר באים לתת מענה למגוון של בעיות ומצבים הנראים בעיקר...
קרא עוד »
אפר 19, 2017
טיפולי שיניים תקופתיים שחייב להקפיד עליהם
רובינו מנסים לשמור על הבריאות הפיזית שלנו עד כמה שרק אפשר. למען המטרה הזו אנו מוכנים לאכול יותר טוב...
קרא עוד »
אוק 06, 2020
מדפסת לייזר צבעונית – איך אפשר לחסוך כסף
אנשים רבים מעוניינים להדפיס באמצעות מדפסת לייזר צבעונית, אך הם חוששים מהעלויות הגבוהות הכרוכות בכך....
קרא עוד »
מרץ 15, 2020