הליך גירושין מהיר

כאשר מבקשים לעבור הליך גירושין מהיר, קבלת הסכמת שני הצדדים המעורבים היא חיונית. אם צד אחד מהסס לגבי סיום הנישואין ומאמין שיש סיכוי לפיוס, מומלץ לשקול השתתפות במפגשי טיפול עם מטפל זוגי מוסמך. איש מקצוע זה יכול לסייע בבחינת המשבר ולהנחות את הצדדים לקראת החלטה סופית האם לשקם את הנישואין או להמשיך בגירושין.

בהנחה ששני הצדדים הגיעו להסכמה הדדית שנישואיהם התקלקלו ללא תקנה, הדרך לגירושין מהירים כרוכה בהתקשרות משותפת של מגשר מוסמך לדיני משפחה. תפקידו של המגשר הוא להקל על הבנה בין הצדדים ולסייע בהכנת הסכם גירושין כולל.

לתיאום פגישה עם עורך דין גירושין >>>

במסגרת הסכם הגירושין יתוו הצדדים הסדרים הנוגעים להיבטים חשובים שונים:

חלוקת רכוש: חלוקת הנכסים המשותפים, לרבות חלוקת מקרקעין, הקצאת הטבות סוציאליות שנצברו במהלך הנישואין וחלוקת הריהוט לבית, בין היתר, יטופלו.

משמורת וזמן הורים: יקבעו החלטות לגבי משמורת ילדים, לרבות אפשרות למשמורת משותפת. ההסכם יפרט את הימים שבהם יבלו הילדים עם כל אחד מההורים, סידורי חגים, טיפול במצבים בהם ילד חולה ועניינים רלוונטיים נוספים.

מזונות: בהסכם יקבעו גובה המזונות הבסיסיים לבן הזוג המקבל, דמי מדור, אחזקת מדור והפרשת הוצאות מיוחדות לצרכי החינוך והבריאות של הילדים.

הגירושין עצמם: ההסכם יעסוק בשאלה האם האישה מוותרת על זכותה להישאר בבית הזוגי ועל האפשרות לזרז את הליך הגירושין.

כיצד לזרז את הליך הגירושין?

כאשר שני הצדדים מוכנים לשתף פעולה בפתרון ענייני גירושין ופרידה, בהליך גירושין מהיר, ניתן לסיים את הסכם הגירושין בשלוש פגישות גישור בלבד. לאחר שתושג הסכמה, יערוך המגשר את הסכם הגירושין, אשר יאושר לאחר מכן במעמד הצדדים בבית משפט לענייני משפחה. בהמשך לכך, ייקבע מועד להסדר הגירושין הפורמלי בערכאה המתאימה, בהתאם לנסיבות (בית דין אזרחי או רבני).

היתרונות של הליך גירושין מהיר

בחירה בהליך גירושין מהיר על ידי ליווי של מגשר, מביאה למספר יתרונות על פני ניהול מאבקים משפטיים ארוכים. יתרונות אלו כוללים תהליך פתרון מהיר יותר באופן משמעותי, נטל פיננסי מופחת ותוצאה ידידותית יותר. על ידי בחירה בשיתוף פעולה ופשרה, שני הצדדים יכולים לסיים את הגירושין במינימום לחץ ואיבה.

במקרה שצדדים לא יגיעו להסכמה, ייתכן ויצטרכו לפנות להגשת תביעות לבית המשפט או לבית הדין הרבני, בהתאם למצבם הספציפי.

קראו על הסכם גירושין אונליין >>>

לסיכום

בעת ניווט בגירושין, שאיפה לפתרון מוסכם בהליך גירושין מהיר יכולה לחסוך זמן, כסף ולחץ רגשי לכל הצדדים המעורבים. על ידי חיפוש מומחיות של מגשר מוסמך, זוגות יכולים לעבוד יחד כדי לנסח הסכם גירושין מקיף המתייחס לרכוש, משמורת, מזונות ועניינים חיוניים אחרים. על ידי מתן עדיפות לשיתוף פעולה על פני סכסוך, הליך גירושין מהיר הופך להיות בר השגה, המאפשר לאנשים להתקדם בחייהם בצורה חיובית ובונה יותר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת הפוטנציאל של חומרי ניקוי
חומרי ניקוי, שלעתים קרובות לא מוערכים, הם הגיבורים הבלתי מוזכרים של חיי היומיום שלנו. מוצרים אלו, החל...
קרא עוד »
ינו 04, 2024
כסאות למקלחת לבטיחות בזמן רחצה
יש אנשים שאולי ימצאו את הרעיון של כסאות מקלחת לבטיחות בזמן הרחצה קיצוני, אבל יש הרבה אנשים שמצאו שהם...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
שיפוץ גיר
מערכת ההילוכים היא זאת שמעבירה את האנרגיה שמפיק המנוע לגלגלים המסיעים את הרכב. קיימים מספר הילוכים...
קרא עוד »
מאי 07, 2018