כל מה שחשוב לדעת על עריכה ספרותית

עריכה ספרותית

אנשים רבים רוצים וחולמים לכתוב ולהוציא ספר משלהם, לפתוח קריירה מכובדת של כתיבת ספרים וכמובן לממש את הכישרון שלהם ולהרוויח כסף. אך מעטים מתוך כל אלו, באמת הצליחו לעשות את זה, לכתוב ספר, להוציא אותו לשוק, למכור אותו בצורה שהם באמת הרוויחו והם הפכו לסופרים ידועים.

הסיבה לכך שאנשים רבים נכשלו בהוצאת ספריהם לאור, היא חוסר הידיעה בכל מה שקשור לעריכה ספרותית. אז אם גם אתם חושבים שיש לכם את הכישרון, כתבתם ספר ואתם רוצים לפרסם אותו ולהצליח, המאמר הזה מיועד עבורכם. בשורות הבאות תמצאו את כל מה שחשוב לדעת על עריכה ספרותית.

עריכה מקצועית

עריכת תוכן לספרים אולי נשמע כמו פעולה פשוטה, אך לא כדאי לעשות את זה לבד. עריכת ספר צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע העוסק בכך. אחד כזה שידע להפוך את הסיפור שלכם לעלילה של ממש, למותחן מרתק או טקסט בידורי משעשע בצורה מוחשית ומעניינת לקורא.

עריכה ספרותית היא תהליך שלוקח זמן. תחילה נעשה הגהה לכל הספר, על מנת לוודא שלא נפלו טעויות כתיב וכדומה. את השלב הזה ניתן לעשות היום באמצעות תוכנות מחשב פשוטות, אך לא כדאי לסמוך רק על זה.

עיצוב

עיצוב הכריכה גם הוא שלב נוסף שדורש תשומת לב רבה. יש לעצב את הספר כמובן בהקשר לעלילה ולסגנון הספר, אך לא רק. בעיצוב הכריכה נצטרך לבחור את הקטע הנבחר מהספר על הכריכה האחורית.

כשאנחנו מדברים על עריכה ספרותית כדאי לזכור גם העניין הכלכלי. עריכה מקצועית שנעשית צורה נכונה, תחסוך לכם הפסדים רבים. תשאלו כל סופר, גם ספרים שעברו הגהות ונמצאו בהם טעויות גרמו להפסדים רבים של הדפסה חוזרת ועוד.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
10 טיפים – איך לנהל ועד בית באופן תקין
ניהול ועד בית זוהי סוגיה מורכבת ורגישה אשר מעלה על שרטון יחסי שכנות טובים רק בגלל נושאים זוטרים של...
קרא עוד »
נוב 27, 2018
נוטריון לרוסית – אתם חייבים את השירות הזה
אותה עליה משמעותית שהגיעה לארץ מרוסיה היא הגדולן מכולן. דוברי רוסית לאו דווקא מגיעים מרוסיה,...
קרא עוד »
דצמ 29, 2019
מורה לתופים
אם אתה רק מתחיל ללמוד לנגן בתופים אתה בטח שואל את עצמך, "האם אני צריך מורה פרטי לתופים?". התשובה הפשוטה...
קרא עוד »
אוק 25, 2022