גיוס משקיעים לסטארט אפ – כל הדרכים לגייס הון ראשוני

ישנן דרכים רבות של גיוס כספים לסטארט-אפ. אבל השיטה הנפוצה ביותר היא לגייס כסף באמצעות הנפקה ראשונית לציבור (IPO). או הנפקה פרטית. זהו תהליך מרגש עבור סטארטאפים מכיוון שהוא יכול לספק לך הרבה מזומנים כדי לתדלק את הצמיחה שלך, אבל סכום הכסף הזה חייב להיות משותף למייסדים ולמשקיעים. זה יכול להיות מסובך מכיוון שהחלוקה בין המייסדים והמשקיעים עשויה להיות תלויה במה שהעסקאות הספציפיות שבהן הם משקיעים מביאות.

לדוגמה, אם חברה רוצה להרחיב את עסקיה לשווקים חדשים, היא תזדקק ליותר הון ממה שיש לך כרגע. על מנת לעמוד ביעדי ההתרחבות שלה, עליה לגייס הון נוסף ממקורות שונים כמו בנקים או מנהלי קרנות (משקיעים). ככל שהעסקה שלך תהיה טובה יותר, ככל שתקבל יותר כסף מאותם מקורות. אם עסקה שווה יותר מדי כסף, היא עשויה להשתלט על ידי המשקיעים האחרים. אם זה יקרה, ייתכן שתצטרך לחלוק איתם יותר מהכספים שלך. ייתכן שלא תוכל להרשות לעצמך השקעה נוספת שהם משקיעים בחברה שלך. 

מדוע חשוב שיהיו משקיעים?

משקיעים הם נשמת אפו של סטארט-אפ. הם מספקים מימון לצמיחה ולהתרחבות, אך יש גם לשמור עליהם בכל עת. כאן נכנס לתפקידו של משקיע: אם הוא או היא לא יישמר, אז החברה לא תוכל להמשיך בצמיחה שלה. . בעוד משקיעים רבים מחפשים צמיחה כדי לייצר יותר הכנסות, אחרים מחפשים חברות שיכולות להיות להן עתיד פיננסי לטווח ארוך יותר. סטארטאפ שלא מושך מספיק משקיעים נידון כנראה להיכשל מההתחלה. אם המשקיעים לא יתמכו בעסק שלך, אז הוא לא יוכל להתרחב ולצמוח. גם אם תמצא מימון, אתה עדיין צריך את הסוג הנכון של משקיע שיוכל להציע עצות כיצד החברה שלך צריכה להתקדם כדי להשיג את הריצה המושלמת שלה בטווח הארוך. 

ישנם סוגים רבים ושונים של משקיעים, בהתאם לציפיותיהם ולצרכים שלהם: 

משקיעי הון סיכון (הון סיכון חברות המשקיעות בסטארט-אפים), משקיעים מוסדיים (חברות גדולות) ומשקיעים פרטיים. רשימה זו אינה ממצה, אך היא מציעה סקירה טובה של הפלחים השונים של השווקים המעורבים. אנו ממליצים לקרוא עוד על כל חברה כדי ללמוד עוד על ההיצע והשירותים שלה, ולהקפיד למצוא אותם גם דרך המועצה המקומית לפיתוח כלכלי.

פרטים נוספים באתר שלנו >>>

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שחשוב לדעת על עריכה ספרותית
אנשים רבים רוצים וחולמים לכתוב ולהוציא ספר משלהם, לפתוח קריירה מכובדת של כתיבת ספרים וכמובן לממש את...
קרא עוד »
אוג 29, 2021
חתימה דיגיטלית – מה כדאי לדעת עליה
חתימה דיגיטאלית ידועה בשמה השני גם כ 'חתימה אלקטרונית'. החתימה כבשה את עולם העסקים בעיקר בשל ההגנה...
קרא עוד »
מאי 12, 2016
אטרקציות לאירועים עסקיים
אם אתם מתכננים אירוע עסקי - חשוב שתדעו כי אטרקציות לאירועים מקצועיים יכולות להפוך כל אירוע שומם למופע...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018