עסקאות נדל"ן – ממה להיזהר

עסקת נדל"ן איכותית טומנת בחובה פוטנציאל נאה ביותר, הן להכנסה לטווח ארוך והן לרווח הוני. אבל אין די בפוטנציאל או ברווח "על הנייר", כאשר על הפרק נדרש סכום בלתי מבוטל. על מנת להישמר מכל מיני מוקשים ותקלות שיש בדרך, נסביר מפני מה צריך להיזהר לפני שמתקדמים עם עסקאות נדל"ן שנראות במבט ראשון טובות ומבטיחות. 

בדיקת בעלויות ושעבודים  

אם אתם קונים נכס בנוי, עם אישור אכלוס או כזה שמאוכלס מזה שנים, עליכם לבדוק היכן רשום הנכס. לעולם לא נכון להתקדם עם חוזה להשלמת עסקאות נדל"ן מבלי לוודא מיהו הבעלים הרשום של הנכס והאם הנכס הינו משועבד או מעוקל. תמיד וודאו שהנכס נקי לפני ביצוע העברת תשלום ולפני שינוי בעלות. 

תוכניות פיתוח סביבתיות 

במידה ואתם שוקלים לרכוש נכס לא בנוי, כדוגמת קרקע חקלאית, בדקו תחילה מה אומרות תוכניות הפיתוח הסביבתיות. רכישת קרקע יכולה להיות רווחית מאוד ומשתלמת אבל צריך לוודא שלא מתוכננות במקום הפקעות או שינויי ייעוד שיפגעו בכם. 

לא לחתום ללא ייעוץ 

בכל עסקה תצטרכו לחתום על הסכם רכישה או חוזה רכישה. בחוזה ישנם סעיפים שונים ועליכם לוודא שאתם מבינים בדיוק מה המשמעות של כל סעיף. יש להיזהר מניסוחים מעורפלים או כאלה שמשתמעים לשתי פנים. במידת הצורך, התיעצו עם מומחה נדל"ן או עורך דין. לאחר החתימה אתם עלולים לשלם ביוקר אם טעיתם בהבנת סעיף מסוים או שלא הכנסתם סעיף שהושמט. 

בחירת ערוצי מימון 

אין עסקאות נדל"ן כמעט שאפשר לקדם ללא תשלום דמי רצינות וללא העברת כספים בהמשך, לצורך השלמת רישום הערת אזהרה ולאחר מכן העברת בעלות. אל תמהרו לחתום על משכנתא מבלי לבדוק חלופות, ערוצי מימון נוספים ואחוזי מימון מכסימליים שאפשר לקבל. מידע נוסף באתר https://worldmentors.co.il/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רישיון לסירה – מוציאים בקלות
כל אחד שרוצה להוציא רישיון לסירה צריך להבין שהוא יכול לעשות את זה עם לימוד אונליין. כיום לא חייב להגיע...
קרא עוד »
אוג 29, 2021
כיצד לחסוך בביטוח חיים למשכנתאות?
במסגרת החתימה על המשכנתא, רוכשי הנכס צריכים לרכוש ביטוח משכנתאות, שמטרתו להבטיח כיסוי על נזקים במבנה...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
איך בוחרים מיתרים לגיטרה?
יש לכם גיטרה ביד? רוצים להתחיל לנגן אבל חסרים המיתרים? צריכים להחליף מיתרים לגיטרה? מסתבר כי הפעולה...
קרא עוד »
יונ 21, 2020