טיפים לבקרה תקציבית לעסק שלך

תקציב הינו הערכה של הוצאות והכנסות שיש לעסק מסוים בפרק זמן נתון. בעלי עסקים לרוב מגדירים תקציב שנתי המאפשר להם להעריך את ההכנסות וההוצאות השונות שיש להם במהלך שנת התקציב. בקרה תקציבית הינה הדרך המסודרת והשיטתית לעקוב, לנתח ולהבין את המצב הפיננסי בפרק זמן נתון ביחס לתקציב שהוגדר. בקרה תקציבית מסייעת לארגון לעבוד בצורה יעילה ונכונה בכל הקשור לצד הפיננסי.

למה חשוב לנהל בקרה תקציבית ולא להתבסס על תקציב שנתי?

הקציב השנתי הינו אומדן של הצד הפיננסי של העסק אך במהלך השנה ישנם דברים רבים בלתי צפויים אשר יכולים להשפיע על המאזן התקציבי. למשל חברה אשר מתנהלת במטבע זר באופן מלא או חלקי יש שינויים בשערי ההמרה של המטבעות מה שמשפיע הן על הצד של ההכנסות שלה והן על סעיף ההוצאות, כאשר יש שינויים עולמיים המשפיעים על תשומות של חומרי גלם עמם עובדת החברה או כאשר פתאום נכנס פרויקט גדול ולא צפוי אשר דורש כוח אדם נוסף וכדומה לשם כך דרושה בקרה תקציבית.

כיצד נכון לנהל בקרה תקציבית לעסק שלך?

בקרת תקציב מתחילה בהכנת התקציב, הגדירו תקציב אשר יכלול את מקסימום ההכנסות וההוצאות הידועות. עשו בקרת תקציב בתדירות קבועה במהלך השנה, אחת לחודש, רבעון ולא רק בסוף השנה, אל תחכו לדו"חות הכספיים התקופתיים. כאשר יש פער גדול בין התקציב למה שקורה בפועל בדקו את הנושא ונסו להבין מהיכן נובע הפער, כך תוכלו לתקן את הסעיפים הרלוונטיים ולהימנע מהוצאות מיותרות והפסדים כספיים. בקרה תקציבית מבוצעת על ידי איש מקצוע, כלכלן או רואה חשבון, במידה ואין לכם איש מקצוע כזה בארגון פנו לחברה חיצונית, זה יכול לחסוך לכם כסף רב.

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי – https://the-founders.co.il/.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך אפשר לנהל טוב עוסק פטור
עוסקים פטורים הם עוסקים זעירים שלא עבורו את תקרת ה 99 אלף שקלים בהכנסות השנתיות שלהם. עם זאת, עוסק פטור...
קרא עוד »
יונ 15, 2017
דירות למכירה בבאר שבע
מחירי הדירות בבאר שבע זינקו בעשור האחרון ולכן זו עיר נהדרת עבור מי שרוצה לגור או לרכוש דירה...
קרא עוד »
יונ 22, 2020
מי זכאי לפיצויים מגרמניה?
אם אתה, בן / בת זוגך או הוריך המנוחים ניצולים מהזוועות הנאציות, אתה או את יכול/ים להיות זכאיים לפיצוי...
קרא עוד »
יונ 25, 2020