איך מתמודדים עם מכתב דחייה מחברת ביטוח?

כשאנחנו מגישים תביעה כנגד חברת ביטוח, עלינו לזכור שתמיד קיימת האופציה שהחברה תרצה לדחות את תביעתנו. למעשה, סביר להניח שבפעם הראשונה כשנעשה זאת, זו תהיה התגובה של החברה, מתוך מחשבה שהלקוח יוותר על המשך התהליך ואז החברה לא תצטרך לפצות אותו.

אך זה כמובן לא סוף הסיפור מבחינתנו. למעשה, מכתב הדחייה מאפשר לנו לחזור ולהתמודד עם הטענות של חברת הביטוח ולדרוש את מה שמגיע לנו, על פי מה שאנחנו מאמינים, לפי החוק. חשוב להבהיר כאן, שעלינו לקבל מכתב דחייה מנומק היטב בשביל לדעת בדיוק מדוע החברה דוחה את הטענות שלנו. מכתב זה יעזור לנו גם להגיב בהתאם אך גם ימנע מחברת הביטוח אפשרות לטעון טענות אחרות לדחייה, במידה והעניין יגיע לבית המשפט.

ברגע שאנחנו מקבלים את מכתב הדחייה עלינו לפעול בצורה מסוימת, על מנת לקבל את מה שמגיע לנו כחוק, על פי סעיפי הפוליסה כפי שאנחנו מבינים אותם.

מה עלינו לעשות במצב כזה?

בעיקרון, ברגע שאנחנו מקבלים מכתב דחייה, עלינו לדבר עם עורך דין ביטוח, על מנת שיגיש תביעה ויענה על מה שחברת הביטוח טוענת מנגד במכתב. הרעיון הוא גם לספק תשובות והסברים, טענות כנגד אותם דברים שציינת חברת הביטוח, אך גם להסביר מדוע מגיע לנו הכסף מחברת הביטוח.

יש להדגיש, מכתבי דחייה יכולים להינתן במצבים שונים, בדרך כלל הם מתייחסים למצבים של תביעות בגין נזיקין, אך גם מסיבות אחרות לפיהן אנחנו תובעים את מה שמגיע לנו על פי הפוליסה שרכשנו אצל חברת הביטוח, בין אם זו פוליסה של ביטוח חיים, בריאות או כל פוליסה אחרת. חשוב מאוד לענות לעניין ולהגיב בהתאם למצוין במכתב.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדוע כדאי לעשות גילוי מרצון בארה"ב?
כל אזרח אמריקאי שגר בישראל ורוצה לשמור על עצמו מהחוק, יצטרך לוודא שהוא בוחר לדווח לרשויות המס...
קרא עוד »
ינו 20, 2017
שולחנות לבתי ספר- אילו שולחנות מתאימים?
בית הספר הוא המוסד בו מבלים שעות רבות בלמידה ושקידה והבנת החומר הנלמד. חלק ניכר מריכוז התלמידים...
קרא עוד »
נוב 13, 2019
איך למצוא עבודה בהייטק ללא ניסיון
אחוז גבוה מהאוכלוסייה מוצאת את מקומה בהייטק. כיום יש לא מעט משרות פנויות בתחום החל ממתכנתים עד לכותבי...
קרא עוד »
פבר 22, 2021