איך מתמודדים עם מכתב דחייה מחברת ביטוח?

כשאנחנו מגישים תביעה כנגד חברת ביטוח, עלינו לזכור שתמיד קיימת האופציה שהחברה תרצה לדחות את תביעתנו. למעשה, סביר להניח שבפעם הראשונה כשנעשה זאת, זו תהיה התגובה של החברה, מתוך מחשבה שהלקוח יוותר על המשך התהליך ואז החברה לא תצטרך לפצות אותו.

אך זה כמובן לא סוף הסיפור מבחינתנו. למעשה, מכתב הדחייה מאפשר לנו לחזור ולהתמודד עם הטענות של חברת הביטוח ולדרוש את מה שמגיע לנו, על פי מה שאנחנו מאמינים, לפי החוק. חשוב להבהיר כאן, שעלינו לקבל מכתב דחייה מנומק היטב בשביל לדעת בדיוק מדוע החברה דוחה את הטענות שלנו. מכתב זה יעזור לנו גם להגיב בהתאם אך גם ימנע מחברת הביטוח אפשרות לטעון טענות אחרות לדחייה, במידה והעניין יגיע לבית המשפט.

ברגע שאנחנו מקבלים את מכתב הדחייה עלינו לפעול בצורה מסוימת, על מנת לקבל את מה שמגיע לנו כחוק, על פי סעיפי הפוליסה כפי שאנחנו מבינים אותם.

מה עלינו לעשות במצב כזה?

בעיקרון, ברגע שאנחנו מקבלים מכתב דחייה, עלינו לדבר עם עורך דין ביטוח, על מנת שיגיש תביעה ויענה על מה שחברת הביטוח טוענת מנגד במכתב. הרעיון הוא גם לספק תשובות והסברים, טענות כנגד אותם דברים שציינת חברת הביטוח, אך גם להסביר מדוע מגיע לנו הכסף מחברת הביטוח.

יש להדגיש, מכתבי דחייה יכולים להינתן במצבים שונים, בדרך כלל הם מתייחסים למצבים של תביעות בגין נזיקין, אך גם מסיבות אחרות לפיהן אנחנו תובעים את מה שמגיע לנו על פי הפוליסה שרכשנו אצל חברת הביטוח, בין אם זו פוליסה של ביטוח חיים, בריאות או כל פוליסה אחרת. חשוב מאוד לענות לעניין ולהגיב בהתאם למצוין במכתב.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורים פרטיים אונליין האם זה יעיל?
בעידן של היום, שבו כל הילדים משתמשים בטלפון החכם, וגדלים על המסך מגיל צעיר, היה מתבקש כי גם השיעורים...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
למי פונים כשצריך תיקון גג רעפים?
יש לכם גג רעפים? גג זה מספק מענה מדהים מכמה בחינות. הוא נאה ובעל חזות מרשימה במיוחד. לצד זאת הגג מספק...
קרא עוד »
דצמ 18, 2019
מכולה 8 קוב מידות – עבור סוגי פסולת שונים
מערכת מכולות 8 קוב מידות היא כלי חשוב במערכת ניהול הפסולת בערים ובתחומים רחוביים. בעזרת מכולה בגודל...
קרא עוד »
ספט 27, 2023