הליך גירושין בהסכמה – כל מה שחשוב לדעת

הליך הגירושין בהסכמה הוא אופציה חוקית המאפשרת לזוגות להחליט על השלב הסופי של נישואיהם. תהליך זה יהיה דומה לתהליך המשפט המקובל (או האזרחי), שבו הבעל והאישה מסכימים על התנאים לסיום הנישואין. לאחר מכן ייתן בית משפט צו, שיירשם ברישומי בית המשפט ויהפוך למסמך משפטי. לאחר מכן יכולים בני הזוג להגיש בקשה לאישור פירוק מבית המשפט, שתציין אם הם גרושים או לא או חיים נפרדים יחדיו.

עוברים את התהליך בצורה חלקה בליווי מגשר

הליך גישור גירושין הוא נושא מאוד מסובך ורגיש. תהליך הגירושין אינו כזה שתוכלו להתמודד איתו בקלות בעצמכם. אתה צריך את עזרתו של מומחה או מישהו שיש לו ניסיון בתחום כדי לטפל בכל התהליך.

חלק זה יספק את כל המידע שעליכם לדעת על הליך גירושין בהסכמה ומה כרוך בו, מכל זווית אפשרית, לרבות היבטים משפטיים, היבטים כלכליים, היבטים רגשיים ועוד. יהיה הרבה תוכן בשבילך לקרוא על הנושא הזה, שאולי יהיה מכריע, אבל ניתן לך מספיק מקום לקרוא את הכל בפרק זמן קצר.

הליך גירושין בהסכמה הוא הליך שבו בית המשפט לגירושין מחליט אם לתת גט או לא. ההליך מבוסס על חוקי המדינה בה הוא מתקיים. ההבדל העיקרי בין הליך גירושין להליך נישואין אזרחי הוא שבגירושין רק צד אחד יכול לבקש גירושין, בעוד שבנישואין אזרחיים שני הצדדים רשאים לבקש גירושין. על מנת להתגרש, שני הצדדים צריכים לחתום על הסכם לגבי מערכת היחסים העתידית שלהם וכן להסכים מי יהיה אחראי לתשלום מזונות (תשלום מזונות) ומזונות ילדים.

מסכימים על כל הנושאים החשובים בגירושין

על מנת להתגרש, צד אחד חייב לוותר על זכויות הוריות שלו (או זכויות הוריות אחרות) על הילד/ה הקטין/ים. המשמעות היא שלא ניתן להפריד את ההורים זה עם זה יותר. כך גם אם שני ההורים רוצים לדאוג לילדיהם ביחד – גם אותם לא ניתן להפריד!

לתיאום פגישת ייעוץ >>>

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה עולה לטוס לדובאי
איחוד האמירויות ובפרט דובאי מעוררות עניין עצום. פעם טורקיה הייתה היעד הנחשק, אחר כך זו הייתה יוון...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
שי גולד- השם שכל מי שמעוניין בשירותי פינוי דירה חייב להכיר!
עומדים לקראת מעבר בין דירות? רוצים להיפטר מתכולה ישנה וחסרת שימוש  המצויה בביתכם? מעוניינים לסלק...
קרא עוד »
יול 19, 2017
כמה עולה להוציא דרכון אירופאי?
אין דבר שהישראלים יותר אוהבים מאשר המדינה שלהם ואין זה משנה אם הם משתייכים אל הקשת השמאלית והימנית....
קרא עוד »
ספט 24, 2018