הליך גירושין בהסכמה – כל מה שחשוב לדעת

הליך הגירושין בהסכמה הוא אופציה חוקית המאפשרת לזוגות להחליט על השלב הסופי של נישואיהם. תהליך זה יהיה דומה לתהליך המשפט המקובל (או האזרחי), שבו הבעל והאישה מסכימים על התנאים לסיום הנישואין. לאחר מכן ייתן בית משפט צו, שיירשם ברישומי בית המשפט ויהפוך למסמך משפטי. לאחר מכן יכולים בני הזוג להגיש בקשה לאישור פירוק מבית המשפט, שתציין אם הם גרושים או לא או חיים נפרדים יחדיו.

עוברים את התהליך בצורה חלקה בליווי מגשר

הליך גישור גירושין הוא נושא מאוד מסובך ורגיש. תהליך הגירושין אינו כזה שתוכלו להתמודד איתו בקלות בעצמכם. אתה צריך את עזרתו של מומחה או מישהו שיש לו ניסיון בתחום כדי לטפל בכל התהליך.

חלק זה יספק את כל המידע שעליכם לדעת על הליך גירושין בהסכמה ומה כרוך בו, מכל זווית אפשרית, לרבות היבטים משפטיים, היבטים כלכליים, היבטים רגשיים ועוד. יהיה הרבה תוכן בשבילך לקרוא על הנושא הזה, שאולי יהיה מכריע, אבל ניתן לך מספיק מקום לקרוא את הכל בפרק זמן קצר.

הליך גירושין בהסכמה הוא הליך שבו בית המשפט לגירושין מחליט אם לתת גט או לא. ההליך מבוסס על חוקי המדינה בה הוא מתקיים. ההבדל העיקרי בין הליך גירושין להליך נישואין אזרחי הוא שבגירושין רק צד אחד יכול לבקש גירושין, בעוד שבנישואין אזרחיים שני הצדדים רשאים לבקש גירושין. על מנת להתגרש, שני הצדדים צריכים לחתום על הסכם לגבי מערכת היחסים העתידית שלהם וכן להסכים מי יהיה אחראי לתשלום מזונות (תשלום מזונות) ומזונות ילדים.

מסכימים על כל הנושאים החשובים בגירושין

על מנת להתגרש, צד אחד חייב לוותר על זכויות הוריות שלו (או זכויות הוריות אחרות) על הילד/ה הקטין/ים. המשמעות היא שלא ניתן להפריד את ההורים זה עם זה יותר. כך גם אם שני ההורים רוצים לדאוג לילדיהם ביחד – גם אותם לא ניתן להפריד!

לתיאום פגישת ייעוץ >>>

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איטום גגות – הכיצד
איטום גגות הוא שלב חשוב בשמירה על השלמות המבנית של הבית שלך. זה עוזר להגן על הגג שלך מפני נזקי מזג...
קרא עוד »
אפר 22, 2023
לוח דרושים – היכן תמצאו עבודות גמישות
כאשר מחפשים עבודה, בין אם מדובר בעבודה זמנית או קבועה, אחת הדרכים למצוא משרה טובה ומשתלמת היא דרך...
קרא עוד »
דצמ 18, 2018
מוצרי פלסטיק ואיך הם הקלו על חיינו?
ישנם מוצרים וחומרים מסוימים, אשר בלי שאנחנו שמים לב, משנים את חיינו. הם מקלים עלינו בצורות שונות....
קרא עוד »
נוב 04, 2018