הורות משותפת – איך מתחלקים בכל הנוגע להוצאות הכספיות?

בשנת 2022 –  כל אחת ואחד יכולים לבחור כיצד ועם מי הם רוצים להקים משפחה. המערכת המשפחתית המסורתית שכוללת: אמא אבא וילדים – כבר מזמן אינה מחייבת ויש לא מעט אנשים שבוחרים בהורות משותפת. 

אבל מי שבוחר להקים משפחה שיש בה אלטרנטיבות לגידול ילדים: חייב לדעת שהחלטתו ובחירתו בהורות משותפת, קשורה גם למשאבים כלכליים ולדרך לכלכל את המשפחה. לכן כדאי לדעת כיצד לחלק הוצאות בכל הנוגע להורות משותפת. 

אם את או אתה בחרת מבנה משפחתי שונה מ"המסורתי" – חשוב לדעת שגם חלוקת הכספים למימון התא המשפחתי, והחלוקה של הפרנסה בין ההורים – חייבת להיות בהתאם. הסיבה לכך טמונה ברצון שלא יהיה מצב בו צד אחד משלם יותר וצד אחר מתחמק מכיסוי הוצאות, כאלה שדורשת משפחה. לכן כדאי להתייעץ עם המומחים כדי לדעת איך לחלק את המשאבים כיצד לממן הורות משותפת. 

מי יכול לעזור לכם בתחום?

כיום יש יועצים מומחים בבניית תא משפחתי המבוסס על הורות משותפת. המומחים יכולים לעזור לכם לבנות מודל משפחתי איכותי וטוב, וכזה בו בכל אחד תורם בצורה שווה לכלכלת המשפחה, או לפי היכולות שלו. 

בנוסף לכך חשוב לנסח באמצעות עו"ד של ארגונים מומחים הסכם הורות משותפת שיהיה מנוסח נכון, בהתאם לעתיד המשפחתי ולתכנון שלכם. 

אז אם אתם מוצאים את עצמכם בחוסר וודאות או בקשיים בנוגע למימון משפחה משותפת, כמו חלוקה בהוצאות וכולי – כדאי להתייעץ במומחים שיוכלו לעזור לכם לבנות את המודל הנכון ביותר מבחינה כלכלית, ואת המומחים שייעצו לכם את העצות הטובות ביותר שיועילו גם לכם וגם לפרטנרים שלכם. 

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.oro-il.co.il/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תכנית עסקית לדוגמא – כך היא תראה
כאשר תסתכלו על תכנית עסקית לדוגמא אז תוכלו לראות כי היא תכלול צפי הכנסה לעסק, מטרות כלליות לטווח זמן...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
מי זכאי לפיצויים מגרמניה?
אם אתה, בן / בת זוגך או הוריך המנוחים ניצולים מהזוועות הנאציות, אתה או את יכול/ים להיות זכאיים לפיצוי...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
ד"ר גלעד רבינא
הטיפול במחלות עיניים הוא חלק בלתי נפרד מהבריאות הכללית שלנו, הן פיזית והן נפשית. מתוך הכרה במשמעות של...
קרא עוד »
יול 11, 2023