האם חשוב לעשות בדיקת נכס לפני רכישה

הלו"ז בלשכת הבוררויות עמוס בפגישות בוררות העוסקות במחלוקות הנוגעות לחוקי התכנון והבניה, כאשר תמיד בצד אחד יושב התובע ובצידו השני הנתבע. המחלוקות האמורות יכול שיהיו בין קבלנים לקבוצות רכישה, לרוכש לבין חברה מבצעת ובכל מקרה, חלק משמעותי מבוררויות אלו היה נמנע אילו ביצעו הרוכשים בדיקת נכס מקיפה ומקצועית לפני הרכישה.

"חתול בשק"

לעיתים אנשים נכנסים לעסקאות נדל"ן מפתות על הנייר ולעיתים לא רק על הנייר. כלומר, הם ממש בודקים את הנכס שהם רוצים לרכוש ולתחושתם הם בדקו אותו לפניי ולפנים. ובכל זאת, מה רבה עוגמת הנפש כאשר הם מבינים שבעצם הבדיקה שלהם לא הייתה מקיפה מספיק ומתגלים ליקויים שיעלו להם כסף רב.

כדי לא לקנות "חתול בשק" כדאי שתשאלו את עצמכם האם אני יודע מה לבדוק? האם אני יודע איך לבדוק? והאם אני מבין את כל המשמעויות של מה שאני רואה.

היבטים בבדיקת נכס

בדיקת נכס אינה רק בדיקת המבנה, הסדקים בקירות והמים החמים. בדיקה מסוג זה מתאימה יותר לנכס שאנו רוצים לשכור. בדיקת נכס שאנו מעוניינים לרכוש כוללת היבטים הקשורים באימות בעלי הזכויות על הנכס, בדיקה במשרדים הממשלתיים השונים, בדיקת רנטגן למבנה, תכנון בתים פרטיים, רישוי ועוד.

למבינים בלבד

רכישת נכס נחשבת להשקעה הגדולה ביותר ובאמת אנו מוציאים עליה את ההון העצמי שצברנו בעמל רב, לוקחים משכנתא ועובדים כל החיים על מנת להחזיר את ההשקעה. דווקא בגלל זה, השקעה בבדיקת נכס מקצועית לפני רכישה, היא השקעה זניחה שאמורה להניב לכם תועלת בל תשוער ולאפשר לכם לבצע את הרכישה בראש שקט ונקי.

העדיפו תמיד לשלם לחברה מקצועית ואמינה שתבצע עבורכם בדיקת נכס לפני רכישה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה מטרתן של חברות לניהול נכסים
חברה של ניהול נכסים היא חברה שתחום התמחותה הוא בניהול של השכרה של נכסים ואחזקה של דירות ששייכות לבעלי...
קרא עוד »
דצמ 24, 2017
נקודות למחשבה בקניית מתנת שחרור
המושג מתנות שחרור הוא מושג מאוד כללי; כל דבר יכול להיחשב למתנת שחרור ואולי מה שמגדיר אותה כך הוא...
קרא עוד »
אפר 29, 2017
מה זה בעצם ניתוח טכני?
העיתונות הכלכלית ואתרי האינטרנט מרבים לדבר על ניתוח טכני בהקשר של מסחר בשוק ההון, אך מהו בעצם ניתוח...
קרא עוד »
אפר 30, 2016