עורך דין נזיקין

אנשים מעטים מדי מנצלים את הזכות השמורה להם בחוק לדרוש פיצויים על נזקי גוף ונפש במקרים רבים. למעשה, כמעט בכל תחום אפשר להגיש תביעת נזיקין במקרים של פגיעה מוחשית ואמיתית שאתן חווים בגלל רשלנות או פגיעה מכוונת מצד אחרים. התביעות יכולות להיות מוגשות נגד אנשים פרטיים או גופים וארגונים והן כפופות כמובן לחוק ולמה שהוא מרשה לנו לעשות. 

האם כדאי להגיש תביעה?

כל מי שפונה לקבל ייעוץ של עורך דין נזיקין יודע שלא תמיד אפשר לתבוע פיצויים ולא תמיד כדאי ומומלץ ללכת לתהליך משפטי, אבל במקרים רבים אנשים מוותרים מראש גם כאשר מגיע להם בהחלט פיצוי והם יכולים לקבל אותו מבית המשפט. לא כדאי לוותר, אם כך, על הפיצויים ועל התשלום שאינכם חייבים לשאת בו בעצמכם אלא להשית אותו על מי שבאמת צריך לשלם על כך. זה נכון גם במקרים שבהם נראה שרק תלונה למשטרה היא הצעד הנכון לעשותו.

פיצויים והחזר הוצאות

עם זאת, הטווח רחב מאוד ואפשר לנצל אותו כראוי על מנת לנסות להחזיר לכם ולו מעט מההוצאות או מהפיצוי שמגיע לכם על כך שנפגעתם בגלל מעשים של אחרים. על מנת לעשות דבר כזה עליכם לפנות לשירות של עורך דין נזיקין ולהיעזר בו כדי להגיש תביעה כזאת. בפגישה עם עורך הדין עליכם להביא את כל התיעוד והמסמכים שנדרשים על מנת להוכיח את הטענות שלכם לפגיעה כזאת ולייפות את כוחו של עורך הדין לפעול בשמכם. 

יש מה לעשות

כך שבמקרים כאלה אפשר לפתור אחת ולתמיד את התסכול שלכם מכך שנגרם לכם עוול כלשהו ולא יכולתם לתבוע או להגיש תלונה למשטרה משום שלא הייתם מודעים לזכויות שלכם. במקרים כאלה קבלו ייעוץ מקיף על מה שמותר לכם לדרוש ומהו רף הפגיעה והפיצויים שמותר לכם לקבל ולתבוע עליו, ולהגיש את התביעה. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שוק ההון למתחילים – מה הצעד הראשון?
שוק ההון למתחילים הוא נושא שלא מרבים לדון בו. זה לא משהו שרוב האנשים מכירים. אבל זה נושא שחשוב לדעת כי...
קרא עוד »
מאי 11, 2023
3 טיפים שיעזרו לכם למצוא את חלל העבודה הטוב ביותר בתל אביב
לא מעט פרילנסרים ובעלי מקצוע בתחומים שונים, מעוניינים לשכור חלל עבודה באזור תל אביב. חלל זה אמור לספק...
קרא עוד »
פבר 12, 2020
למה לא כדאי לבצע דוח שנתי לעוסק פטור לבד?
שנת המס נגמרת ואיתה מגיעות פעולות שונות עבור עצמאים. עוסק פטור צריך להגיש דוח שנתי אשר חשוב שיכיל את...
קרא עוד »
ינו 17, 2022