האם ניתן להוריד לי את הרכב מהכביש לאחר נהיגה בשכרות?

האם ניתן להוריד לי את הרכב מהכביש לאחר נהיגה בשכרות?

במקרים מסויימים, המשטרה יכולה להוריד את המכונית שלך מהכביש לתקופה מסוימת. לדוגמא אם עוצרים אותך ונמצא שיש לך רמת אלכוהול בדם של 0.08% ומעלה, ניתן להוריד את הרכב שלך מהכביש למשך עד 60 יום.

נהיגה בשכרות היא בעיה מרכזית בבריאות הציבור. נמצא כי הסיכון להיות מעורב בתאונה קטלנית עולה עם רמות האלכוהול בדם.ברוב המדינות, אם אדם יורשע בנהיגה תחת השפעה או בנהיגה בשכרות, רישיונו ישלל לתקופת זמן המשתנה בהתאם לחוקי המדינה. נמצא כי חלק מהנהגים מנסים לרמות את השוטר על ידי הורדת רכב מהכביש לאחר ששתו ונוהגים עם רישיון של אדם אחר או ללא רישיון כלל.

נהיגה בשכרות על הכביש היא בלתי חוקית ובעלת ענישה.

אם נתפסת נוהג בשכרות, רכבך עלול להיות מורד מהכביש. כמו כן, המשטרה תטיל עליך קנס, ואם זו העבירה הראשונה שלך, במקם מסויימים תינתן לך אזהרה. אם לא תשים לב לאזהרה, רישיונך ישלל למשך שנה אחת לפחות.

אם יימצא שאתה נוהג תחת השפעת אלכוהול או סמים, בישראל יש חוק לתפיסת רכבים המאפשרים הורדת רכבים מהכביש לאחר עבירות נהיגה בשכרות, ייתכן שרכבך יעצר ותוריד מהכביש למשך מספר מוגדר של ימים. התשובה אינה חד משמעית – זה תלוי בנסיבות, בעבר הפלילי שלך ואיזה סוג רכב אתה נוהג, תשובה תמצאו באתר של עורך דין תעבורה נהיגה בפסילה.

מדינות מסוימות מאפשרות הורדת רכבך מהכביש לאחר נהיגה בשכרות. לדוגמה, בשוודיה, אתה לא יכול לנהוג במשך 24 שעות אם שתית יותר מדי. עם זאת, במדינות רבות, החוק אינו מספק כל עזרה בתחום זה. אתה עלול לאבד את רישיון הנהיגה שלך או לעמוד לדין אם תיתפס נוהג בשכרות במידה והמכונית רשומה על שמך.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אתר אינטרנט עסקי: מדוע הוא כל כך חיוני לכם?
יש כל כך הרבה דברים שכרוכים בהקמת עסק, עד שרבים שוכחים שאתר אינטרנט עסקי מהווה חלק בלתי נפרד מניהול...
קרא עוד »
אפר 22, 2020
תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה – היכונו למקצוע מספק במיוחד
קבלת תואר ראשון בחינוך לצד תעודת הוראה יכולה להוביל למקצוע מספק ומתגמל במיוחד בתחום החינוך. הנה כמה...
קרא עוד »
יול 29, 2023
מפיגים חששות: איך עושים טיפול שורש
בעבר, אחד הטיפולים אשר היו נחשבים כאובים ומפרכים היה טיפול שורש, כאשר מצב שמצריך טיפול כזה הסב למטופל...
קרא עוד »
יול 22, 2018