האם ניתן להוריד לי את הרכב מהכביש לאחר נהיגה בשכרות?

האם ניתן להוריד לי את הרכב מהכביש לאחר נהיגה בשכרות?

במקרים מסויימים, המשטרה יכולה להוריד את המכונית שלך מהכביש לתקופה מסוימת. לדוגמא אם עוצרים אותך ונמצא שיש לך רמת אלכוהול בדם של 0.08% ומעלה, ניתן להוריד את הרכב שלך מהכביש למשך עד 60 יום.

נהיגה בשכרות היא בעיה מרכזית בבריאות הציבור. נמצא כי הסיכון להיות מעורב בתאונה קטלנית עולה עם רמות האלכוהול בדם.ברוב המדינות, אם אדם יורשע בנהיגה תחת השפעה או בנהיגה בשכרות, רישיונו ישלל לתקופת זמן המשתנה בהתאם לחוקי המדינה. נמצא כי חלק מהנהגים מנסים לרמות את השוטר על ידי הורדת רכב מהכביש לאחר ששתו ונוהגים עם רישיון של אדם אחר או ללא רישיון כלל.

נהיגה בשכרות על הכביש היא בלתי חוקית ובעלת ענישה.

אם נתפסת נוהג בשכרות, רכבך עלול להיות מורד מהכביש. כמו כן, המשטרה תטיל עליך קנס, ואם זו העבירה הראשונה שלך, במקם מסויימים תינתן לך אזהרה. אם לא תשים לב לאזהרה, רישיונך ישלל למשך שנה אחת לפחות.

אם יימצא שאתה נוהג תחת השפעת אלכוהול או סמים, בישראל יש חוק לתפיסת רכבים המאפשרים הורדת רכבים מהכביש לאחר עבירות נהיגה בשכרות, ייתכן שרכבך יעצר ותוריד מהכביש למשך מספר מוגדר של ימים. התשובה אינה חד משמעית – זה תלוי בנסיבות, בעבר הפלילי שלך ואיזה סוג רכב אתה נוהג, תשובה תמצאו באתר של עורך דין תעבורה נהיגה בפסילה.

מדינות מסוימות מאפשרות הורדת רכבך מהכביש לאחר נהיגה בשכרות. לדוגמה, בשוודיה, אתה לא יכול לנהוג במשך 24 שעות אם שתית יותר מדי. עם זאת, במדינות רבות, החוק אינו מספק כל עזרה בתחום זה. אתה עלול לאבד את רישיון הנהיגה שלך או לעמוד לדין אם תיתפס נוהג בשכרות במידה והמכונית רשומה על שמך.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החשיבות שאין להכחישה של מערכת CRM בעסק שלך
בעידן שבו נתוני לקוחות הם זהב ושירות מותאם אישית הוא המדד להצלחה עסקית, לא ניתן להדגיש יתר על המידה את...
קרא עוד »
אפר 28, 2024
יתרונות אחסון דולבים
דולב פלסטיק משמש בין היתר לשינוע והובלה אך גם לאחסון של חומרים ומוצרים שונים. השימוש בדולבים נפוץ...
קרא עוד »
פבר 21, 2022
הביטקוין הגיע לרף קיצוני, האם עדיין משתלם להיכנס לכל הסיפור הזה?
בשבועות האחרונים נדמה שהמטבע הווירטואלי נוסק במהירות כלפי מעלה, לא ברור מתי תהיה הצניחה הבאה והאם...
קרא עוד »
פבר 20, 2021