למי מיועדות עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל הם סוג של עדשות למשקפיים המורכבות משכבות שכל אחת מהן מחדדת את הראיה לצרכים שונים ייעודיים. הן מסייעות ללובש אותן לראות בבירור עצמים מרוחקים כמו במהלך נהיגה או צפייה בסרט וגם במיקוד ראייה קרוב מאוד כמו קריאה של ספר או הסתכלות על קצות האצבעות מקירוב רב. משקפי מולטיפוקל הם בעצם זוג משקפיים עם אזורי מיקוד מרובים הנותנים מענה לאנשים הסובלים מקוצר רואי, אסטיגמציה ופרסביופיה, כלומר לאנשים הסובלים הן מהפרעת ראיה למרחק והן מהפרעת ראיה מקרוב.

מי צריך עדשות מולטיפוקל?

בדרך כלל המשקפיים מיועדות לאנשים אחרי גיל 40 שפיתחו פרסביופיה, כלומר מתקשים לראות מילים קטנות בבירור מתוך ספר או טלפון חכם. משקפי מולטיפוקל מאפשרות למשתמש בהן לראות בבירור לכל טווח הראייה אודות לריבוי בנקודות המיקוד הפרוסות לכל אורך העדשה. 

כמעט כל מי שיש לו בעיית ראייה יכול להרכיב עדשות מגע מולטיפוקל, אבל הם מיועדים בדרך כלל לאנשים מעל גיל 40 עם בעיית פרסביופיה, שזה הפרעה ברוחק ראייה. עם הגיל הראייה הופכת להיות מטושטשת כשהם קוראים ספר או מנסים לקרוא משהו בטלפון החכם מקרוב. כדי להיות בטוח לגמרי אם זה מתאים לכם, שוחחו עם רופא המשפחה ורופא העיניים שלכם.

היתרונות של עדשות מולטיפוקל

עם עדשת מגע מולטיפוקל לא תצטרכו להחזיק יותר מזוג משקפיים אחד לשני השימושים – ראיה למרחק וראיה מקרוב. אתם לא תצטרכו להחליף בין משקפי הקריאה למשקפיים הרגילים למטלות יומיומיות ושגרתיות. המעבר בין האזורים בעדשה עם מיקוד שונה הינו חלק, לא תרגישו "קפיצה" במיקוד השונה על גבי אותה עדשה. זה קריטי במיוחד כאשר נוהגים, כאשר צריך לראות גם את הדרך הרחוקה וגם להתמקד ולראות מה קורה בלוח המחוונים תוך מעבר חלק מאזור לאזור.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה אנחנו נזקקים ללקוחות סמויים?
לא פעם אנחנו צריכים לשאול את עצמנו עד כמה אנחנו מרוצים מהתפקוד של המכירות בעסק או בחברה, האם אנחנו...
קרא עוד »
נוב 25, 2017
שמאי מקרקעין בראש פינה
שוקלים לעבור לגור בראש פינה? בין אם מדובר על שינוי מיקום משמעותי מבחינתכם או מעבר דירה בין אזורים...
קרא עוד »
ינו 16, 2023
שייט לים הבלטי
אם כבר זמן רב חשקה נפשכם בשיט ביעד אטרקטיבי כלשהו ברחבי העולם, כדאי מאוד שתבחרו את הקרוז הנכון עבורכם,...
קרא עוד »
ינו 18, 2018