למי מיועדות עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל הם סוג של עדשות למשקפיים המורכבות משכבות שכל אחת מהן מחדדת את הראיה לצרכים שונים ייעודיים. הן מסייעות ללובש אותן לראות בבירור עצמים מרוחקים כמו במהלך נהיגה או צפייה בסרט וגם במיקוד ראייה קרוב מאוד כמו קריאה של ספר או הסתכלות על קצות האצבעות מקירוב רב. משקפי מולטיפוקל הם בעצם זוג משקפיים עם אזורי מיקוד מרובים הנותנים מענה לאנשים הסובלים מקוצר רואי, אסטיגמציה ופרסביופיה, כלומר לאנשים הסובלים הן מהפרעת ראיה למרחק והן מהפרעת ראיה מקרוב.

מי צריך עדשות מולטיפוקל?

בדרך כלל המשקפיים מיועדות לאנשים אחרי גיל 40 שפיתחו פרסביופיה, כלומר מתקשים לראות מילים קטנות בבירור מתוך ספר או טלפון חכם. משקפי מולטיפוקל מאפשרות למשתמש בהן לראות בבירור לכל טווח הראייה אודות לריבוי בנקודות המיקוד הפרוסות לכל אורך העדשה. 

כמעט כל מי שיש לו בעיית ראייה יכול להרכיב עדשות מגע מולטיפוקל, אבל הם מיועדים בדרך כלל לאנשים מעל גיל 40 עם בעיית פרסביופיה, שזה הפרעה ברוחק ראייה. עם הגיל הראייה הופכת להיות מטושטשת כשהם קוראים ספר או מנסים לקרוא משהו בטלפון החכם מקרוב. כדי להיות בטוח לגמרי אם זה מתאים לכם, שוחחו עם רופא המשפחה ורופא העיניים שלכם.

היתרונות של עדשות מולטיפוקל

עם עדשת מגע מולטיפוקל לא תצטרכו להחזיק יותר מזוג משקפיים אחד לשני השימושים – ראיה למרחק וראיה מקרוב. אתם לא תצטרכו להחליף בין משקפי הקריאה למשקפיים הרגילים למטלות יומיומיות ושגרתיות. המעבר בין האזורים בעדשה עם מיקוד שונה הינו חלק, לא תרגישו "קפיצה" במיקוד השונה על גבי אותה עדשה. זה קריטי במיוחד כאשר נוהגים, כאשר צריך לראות גם את הדרך הרחוקה וגם להתמקד ולראות מה קורה בלוח המחוונים תוך מעבר חלק מאזור לאזור.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפקת אירועי שיווק – שיווק מוצלח מתחיל באירוע מוצלח
אירועים שיווקיים הם כלי שיווקי שקיים כבר זמן רב. הם עוזרים ליצור מודעות למותג, מספקים משוב מהשוק...
קרא עוד »
יונ 30, 2023
פתרונות ERP – כל הפתרונות תחת קורת גג אחת
פתרונות ERP הם דרך מצוינת לייעל את זרימת העבודה של העסק שלך. השימוש בפתרונות ERP הופך נפוץ יותר ויותר...
קרא עוד »
יול 18, 2022
מאגרי תמונות מומלצים
זוהי רשימה של מאגרי תמונות מומלצים באינטרנט. הראשון הוא Pixabay, אשר בספרייה שלה יש למעלה ממיליון...
קרא עוד »
אוק 29, 2022