מאיזה גיל כדאי להביא לילדים דמי כיס וכמה?

חינוך פיננסי לילדים הוא חשוב מאוד כבר מגיל קטן. החינוך שהילדים שלכם ירכשו בנושא מגיל קטן יסייע להם בעתיד. אנשים רבים שאינם זוכים לחינוך פיננסי מההורים שלהם למעשה לא זוכים בו כלל לאורך חייהם אלא אם הלכו ללמוד תואר בכלכלה לאחר הצבא. גם אז מלמדים אותנו מושגים מתחום הכלכלה ולא את הדרך הנכונה להתנהלות כלכלית באופן עצמאי, אחזקת בית, ניהול כלכלי נכון של עסק ועוד. הכנת הילדים מגיל קטן לחינוך פיננסי חיוני מאוד לעתיד הילדים שלכם, גם שיעריכו יותר כסף וגם ידעו להישמר מבעיות כלכליות שונות בשל התנהלות נכונה והשכלה שרכשו מהבית.

מאיזה גיל כדאי להביא לילדים דמי כיס?

דמי כיס לילדים הם דרך נפלאה לחנך להתנהלות פיננסית נכונה. הכוונה היא בסכום כסף קטן שאתם נותנים להם בכל תקופת זמן מוקצבת שאם ידעו להתנהל עם הכסף הזה יוכלו לרצות את כל מבוקשם, למתן את הרצונות שלהם מתי שצריך וכמובן ללמוד להתאפק ולחסוך בשביל משהו גדול. כדאי להתחיל כבר מגיל קטן מאוד, אפילו מגיל 5 או 6 ואם אתם  חושבים שמוקדם מדי אז אתחיל מגיל 7-8. זהו גיל אידיאלי להתחיל ללמד את הילדים המתחילים להציג לכם את הרצונות שלהם (אבא תקנה לי קלפים, אימא תקני לי סליים, אני רוצה במבה, אני רוצה אופניים, אני רוצה מחשב). הבקשות יכולות להיות קטנות וגדולות באותה מידה – הילד לא מבדיל בין העלויות של מחשב לעלות של קלפי הכדורגל בחנות או בובת אוספים מגניבה ב80 שקלים. 

כמה כדאי להביא להם?

מומלץ להתחיל בסכומים קטנים של כמה שקלים לשבוע וככל שהילד גדל להגדיל את הסכום בהתאם. ילדות בנות 12 כבר יכולות לקבל היום דמי כיס של 50 שקלים בשבוע מההורים שבו הן משתמשות לבילוי עם חברותיהן בקניון, קונות עם זה קשקושים וכד'. כמובן שבמקרים כאלה לעתים ההורים מוסיפים לילדים יותר כסף עבור אוכל או כרטיס לסרט ופופקורן. כאשר הילדים ירצו משהו גדול יצטרכו ללמוד לחסוך את דמי הכיס שהם מקבלים וזה לגמרי חלק מהחינוך הפיננסי שלהם. למידע נוסף בנושא ייעוץ כלכלי למשפחות

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רישיון לסירה – מוציאים בקלות
כל אחד שרוצה להוציא רישיון לסירה צריך להבין שהוא יכול לעשות את זה עם לימוד אונליין. כיום לא חייב להגיע...
קרא עוד »
אוג 29, 2021
מרכז שיקום אל מול טיפול בקשישים פרטי
מרכז שיקום, ברוב המקרים, שונה מטיפול אישי ופרטני בקשישים. נראה שבשתי המקומות ישנה מסירות רבה לחייו...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
החשיבות של עורך דין בעת חתימה על הסכם ממון
היום ניתן למצוא יותר ויותר בני זוג שמעוניינים לחתום על הסכם ממון לפני החתונה שלהם. מדובר על צעד חכם...
קרא עוד »
דצמ 09, 2019