מאיזה גיל כדאי להביא לילדים דמי כיס וכמה?

חינוך פיננסי לילדים הוא חשוב מאוד כבר מגיל קטן. החינוך שהילדים שלכם ירכשו בנושא מגיל קטן יסייע להם בעתיד. אנשים רבים שאינם זוכים לחינוך פיננסי מההורים שלהם למעשה לא זוכים בו כלל לאורך חייהם אלא אם הלכו ללמוד תואר בכלכלה לאחר הצבא. גם אז מלמדים אותנו מושגים מתחום הכלכלה ולא את הדרך הנכונה להתנהלות כלכלית באופן עצמאי, אחזקת בית, ניהול כלכלי נכון של עסק ועוד. הכנת הילדים מגיל קטן לחינוך פיננסי חיוני מאוד לעתיד הילדים שלכם, גם שיעריכו יותר כסף וגם ידעו להישמר מבעיות כלכליות שונות בשל התנהלות נכונה והשכלה שרכשו מהבית.

מאיזה גיל כדאי להביא לילדים דמי כיס?

דמי כיס לילדים הם דרך נפלאה לחנך להתנהלות פיננסית נכונה. הכוונה היא בסכום כסף קטן שאתם נותנים להם בכל תקופת זמן מוקצבת שאם ידעו להתנהל עם הכסף הזה יוכלו לרצות את כל מבוקשם, למתן את הרצונות שלהם מתי שצריך וכמובן ללמוד להתאפק ולחסוך בשביל משהו גדול. כדאי להתחיל כבר מגיל קטן מאוד, אפילו מגיל 5 או 6 ואם אתם  חושבים שמוקדם מדי אז אתחיל מגיל 7-8. זהו גיל אידיאלי להתחיל ללמד את הילדים המתחילים להציג לכם את הרצונות שלהם (אבא תקנה לי קלפים, אימא תקני לי סליים, אני רוצה במבה, אני רוצה אופניים, אני רוצה מחשב). הבקשות יכולות להיות קטנות וגדולות באותה מידה – הילד לא מבדיל בין העלויות של מחשב לעלות של קלפי הכדורגל בחנות או בובת אוספים מגניבה ב80 שקלים. 

כמה כדאי להביא להם?

מומלץ להתחיל בסכומים קטנים של כמה שקלים לשבוע וככל שהילד גדל להגדיל את הסכום בהתאם. ילדות בנות 12 כבר יכולות לקבל היום דמי כיס של 50 שקלים בשבוע מההורים שבו הן משתמשות לבילוי עם חברותיהן בקניון, קונות עם זה קשקושים וכד'. כמובן שבמקרים כאלה לעתים ההורים מוסיפים לילדים יותר כסף עבור אוכל או כרטיס לסרט ופופקורן. כאשר הילדים ירצו משהו גדול יצטרכו ללמוד לחסוך את דמי הכיס שהם מקבלים וזה לגמרי חלק מהחינוך הפיננסי שלהם. למידע נוסף בנושא ייעוץ כלכלי למשפחות

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היפרתרמיה לטיפול בסרטן – דברים שכדאי לדעת
היפרתרמיה היא טיפול בסרטן המשתמש בחום כדי להרוג תאים סרטניים. ניתן להשתמש בו לבד או בשילוב עם טיפולים...
קרא עוד »
פבר 26, 2023
אבני חן למכירה
אבני חן אלו הם אבנים אשר נהוג לשבץ אותם בתכשיטים שונים ואפשר לשלב אותם בשרשראות, טבעות, צמידים ועוד....
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
הובלות קטנות ברעננה
אזור השרון - מישור החוף המרכזי,  נמצא מבחינה גיאוגרפית במרכזו של מישור החוף. במאה האחרונה השרון שינה...
קרא עוד »
אפר 08, 2017