אבנר הייזלר מייעץ: הגשת דוח שנתי לעצמאיים

הגשת דוח שנתי לעצמאיים

אם נבקש להצביע על מכנה משותף שמאחד בין כל העצמאיים, נמצא שכולם ללא יוצא מהכלל אינם ששים להגיש דו"ח שנתי, ועל כן בעוד שרבים נעזרים ברואי חשבון, רבים בוחרים לחסוך את ההוצאה ולהתמודד בעצמם. אז האם כדאי לשלם לרואה חשבון, האם יש חלופה ובאופן כללי במה מדובר? אבנר הייזלר ניגש לעשות סדר בדברים, רגע לפני שהמועד מתקרב.

עושים סדר – מי ואיך

הייזלר מבקש להתחיל מההתחלה, ועל כן הוא מציין שבסיום כל שנת מס חובה להגיש דוח שנתי. לא מבצעים זאת? מסתכנים בשלל קנסות! מכאן שאם אתם עצמאיים, בעלי מניות בחברה, או שכירים בעלי הכנסות גבוהות שמצריכות דיווח בנפרד, הרי שיש לגשת למשימה. המשימה כוללת פירוט של סך ההכנסות וההוצאות הרלוונטיות לשנת המס וצירוף פרטים מלאים אודות בית העסק. כל זאת נעשה במטרה לבחון האם זכאים להחזר מס או לחלופין נדרשים לשלם מס. כפי שמציין אבנר הייזלר בדה מרקר חשוב לנצל משאבים קיימים עבור ההיתכנות הכלכלית העתידית, ועל כן ראוי לדעת שניתן לקבל סיוע מעשי משני גורמים מקבילים: באתר רשות המיסים מחכה מידע מפורט אודות סך הטפסים הנדרשים למילוי וכמובן שגם רואה חשבון יפשט, יקצר וייעל את סך המשימה.

מה אתכם – צרכים להגיש?

מי שקרא על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר מבין שבתחום העסקים ניתן לזגזג בין מגוון הזדמנויות, אך פה הייזלר מבקש לומר שבכול הנוגע להתנהלות מול הרשויות יש לשמור על קו ישר, ועל כן אל תגידו "לא ידעתי" – זה לא יעזור! אז מה חשוב לדעת? מלבד ההגדרות הנ"ל קיימים מקרים נוספים שמצריכים להגיש דו"ח שנתי. להלן הרשימה המלאה: אדם שמקבל שכירות מנכס שאינו מיועד למגורים, או לחלופין בעל נכס למגורים שמשכיר אותו מדי שנה עבור סכום שעולה על 338,000 ברוטו, בעל נכס בחו"ל ששוויו בסוף שנת המס גבוה מ7,848,000, אדם שפרש מהעבודה ופרס את המענק, בעלי יתרות בבנקים בחו"ל ובעלי הכנסות מניירות ערך.

על מה נדרשים להצהיר?

לאחר שהבנו מי חייב להגיש דוח שנתי, הייזלר מוסיף שאלו מקורות ההכנסה שנדרשים להצהיר עליהם: כל מקור הכנסה מביטוח לאומי (דמי לידה, מילואים, אבטלה, מענק), ריביות, דיבידנדים, ריווחי הון, דמי שכירות, קצבאות וכמובן משכורות. נוסף על כך אבנר הייזלר מבהיר שאומנם אין צורך להגיש את הדברים ישר בתחילת ינואר, אך מצד שני גם אין לעבור את ה30.4 – תאריך שברוב המקרים מהווה גבול עליון.

רישום מסודר

לבסוף הייזלר מציין שמוטב להיערך להגשת הדוח כבר מתחילת השנה, וזאת באמצעות מעקב ורישום מסודר אחר סך ההכנסות וההוצאות – כולל שמירת קבלות. ככול שיותר תקפידו במהלך השנה, כך סגירת השנה תהיה יותר קלה. מכאן שאם קראתם על אבנר הייזלר ב ynet-ובדה מרקר, נראה שבהחלט ברור שמדובר באיש עסקים שניתן להסתמך על עצתו, ועל כן אם הוא ממליץ להיעזר ברואה חשבון, מוטב לשקול זאת בחיוב.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נכסים להשכרה בקרית אונו
כיום לא מעט משפחות צעירות יעדיפו לשכור נכס במקום לרכוש אותו. יש אשר יבואו ויטענו כי זהו בזבוז כסף לשלם...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
חומרי ניקוי למוסדות
כאשר אנו מדברים על לקוחות מוסדיים, ישנו חשיבות גדולה מאוד לשמירה על הניקיון. לצורך העניין לקוח מוסדי...
קרא עוד »
מאי 15, 2016
טופס נכות כללית – איך למלא אותו ואיפה להשיג אותו
אין ספק שאף אחד מאתנו לא רוצה להגיע למצב שבו הוא צריך למלא טופס נכות כללית כדי לבקש קצבה מהביטוח...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022