איך מקבלים פטור ממס שבח?

במכירה של נכס נדל"ן, בית, דירה וכדומה, עשויים לחול על המוכר מיסים בהיקף משמעותי מאוד. מס שבח זה המס הנגבה עבור ההפרש בין מחיר המכירה הנוכחי לבין מחיר הרכישה של הנכס בעבר. במצבים מסוימים ניתן לקבל פטור ממס שבח או הקלות. איך מקבלים את הפטור – אלה עיקרי הדברים. 

פטור ממס שבח לאחר הרפורמה

קבלת פטור ממס שבח כיום הפכה למסובכת בהרבה מכפי שהיה עד לפני כמה שנים. החל משנת 2014 מיושמת רפורמה שצמצמה (אך לא ביטלה לחלוטין) את המקרים שבהם מוכר נכס זכאי לפטור. לפני הרפורמה, הפטור העיקרי התבסס על ממד פשוט יחסית – פרק זמן. כלומר, אפשר היה למכור דירת מגורים ולקבל פטור בתנאי שחלפו ארבע שנים ויותר, מאז מכירת דירה קודמת. לאחר התגבשות הרפורמה, תהליך חישוב ההקלות במיסוי הרבה יותר מורכב. יש להביא בחשבון סייגים שונים, הפטור לא ניתן בצורה גורפת ויש להתייחס לתחשיבי רווחי הון ופרמטרים נוספים. 

אפשר להקטין את חבות המס 

כדי לקבל פטור ממס שבח יש להביא בחשבון כי על הרווח מהמכירה ברירת המחדל היא לשלם 25 אחוזים מרווח ההון שנוצר לאחר מכירה. רשות המיסים מכירה בהוצאות שונות שהוצאה עבור תחזוקת הנכס, שיפוצים וכדומה. לשם כך חייבים לשמור חשבוניות, לרבות שכר טרחה של עורך דין (שליווה את רכישת או מכירת הנכס), תשלום לקבלנים על שיפוצים ותיקונים וכדומה. 

בדיקה במחשבון מס וייעוץ אצל עורך דין 

אופן חישוב המס כיום עשוי להיות מורכב. חישוב ליניארי שמביא בחשבון לא רק את הדירה שמוכרים אלא גם נכסים אחרים שהמוכר עשוי להחזיק בבעלותו. את גובה המס ניתן לחשב באמצעות מחשבוני מס. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לנדל"ן ומיסים, על מנת למקסם את מימוש ההקלות והפטורים האפשריים. למידע אודות תקנות מיסוי מקרקעין

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיווק דיטיילר ע"י שליחת הודעה אוטומטית ללקוח
ישנה אפשרות מצוינת של שיווק דיטיילר אשר נעשית באמצעות שליחת הודעה אוטומטית בוואטסאפ ללקוח. מדובר...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
ארון הזזה עם מראה כהה
ארון הזזה הוא פתרון מושלם לאלה שאין להם יותר מידי מקום בחדר והם רוצים לחסוך כמה שאפשר. ארונות הזזה...
קרא עוד »
יול 19, 2021
קלדנות – באילו מקרים זה מתאים?
הזמנה של שירותי קלדנות יכולה להתאים בלא מעט מקרים, ולא רק בבית המשפט, כפי שרבים נוהגים לחשוב. קיום של...
קרא עוד »
אוק 03, 2021