בדיקת דירוג אשראי

דירוג אשראי זה אותו מדד המעריך את יכולתו הכלכלית של אדם מסוים לעמוד בהתחייבויותיו הפיננסיות השונות. זהו דירוג המתבסס על מידע אשר נאסף על כל אדם החל מגיל 18 וכל מה שקשור להתנהלותו הפיננסית, זהו מידע אשר עוזר לבנקים ולגופים חוץ בנקאיים כמו חברת ייעוץ אשראי לקבל החלטות בנוגע למתן אשראי או הלוואות לאדם מסוים.

דירוג אשראי, מה הוא כולל ולמה מיועד

בבנק ישראל קיים מאגר נתונים המהווה הבסיס למידע הפיננסי של כל אדם מעל גיל 18. כל בנק או גופים חוץ בנקאים יכולים לקבל את המידע הפיננסי של האדם עד 3 שנים אחורה ולדעת על הלוואות קיימות ומה הגובה שלהן, עמידה בהחזר הלוואות, צ'קים חוזרים, הוראות קבע שחזרו וכדומה. המידע הזה מאפשר לכל גוף כזה לדעת עד כמה מתן אשראי או הלוואה מהווה עבורו סיכון ובהתאם לנתונים הללו להחליט דבר ראשון האם לאשר הלוואה או אשראי, ודבר שני באילו תנאים לתת את ההלוואה, כאשר ככל שדירוג האשראי גבוה יותר כך התנאים יהיו טובים יותר.

מתי עושים בדיקת דירוג אשראיכל גוף בין אם מדובר על הבנקים או גופים חוץ בנקאים רשאי לקבל מידע פיננסי על כל אדם, כאשר המטרה היא לעודד תחרות בריאה בין הגופים שכן המידע שבעבר היה חשוף רק לבנק בו ניהל האדם את החשבון חשוף לגופים שונים מה שמאפשר מתן הצעות אטרקטיביות יותר. היום אפשר לעשות בדיקת דירוג אשראי באתר קליר במצבים שונים, בהם חשוב לוודא יכולת החזר כספית למשל כאשר מעוניינים להשכיר נכס ורוצים לוודא שהשוכר יעמוד בתשלומי שכר הדירה, חברות וארגונים עושים את הבדיקה טרם אישור מתן הלוואה בין אם לרכישת רכב, הלוואה לכל מטרה ואפילו לצורך מן משכנתא.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסלולי הלימוד המקובלים בקורס ייננות
אם אתם חושבים לקחת חלק בקורס ייננות, אז עליכם להתחיל בכך שתבינו שקיימים מגוון מסלולים, אשר לרוב...
קרא עוד »
יול 25, 2018
לימודי שמאות מקרקעין
מחפשים ללמוד מקצוע מעניין וייחודי? רוצים להיות עם תעודה ביד אך מעוניינים להיות גם ייחודיים עם התעודה...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021
פורקס: איך שמירה על התנהלות פשוטה יכולה לשפר את השורה התחתונה שלכם
זה ביטוי שכולם מכירים: שמירה על פשטות פותרת מצבים מסובכים רבים. יחד עם זאת, התנהלות פשוטה בפורקס (מטבע...
קרא עוד »
יול 09, 2018