יועץ נגישות

יועץ נגישות

בעידן בו נגישות הפכה מבחירה לחובה תפקידו של יועץ הנגישות הפך למשמעותי ביותר. יועץ משמעותי הינו האדם אשר מפקח על נושא הנגישות החל משלבי התכנון הראשוניים ועד לפיקוח על העבודה בפועל. כל מבנה חדש אשר נבנה בישראל מחויב בהנגשה על מנת לקבל את היתרי הבניה להם הוא זקוק טרם תחילת העבודה בפועל. זהו בדיוק תחום אחריותו של היועץ אשר מספק מעבר על התוכניות של האדריכל, עיצוב מיטבי של המבנה אשר ייתן מענה ראוי לבעלי מוגבלויות ומציאת פתרונות נכונים עבור כל מבנה ומבנה.

מה כוללת עבודתו של יועץ נגישות?

המודעות לנושא הנגישות רק הולכת וגוברת בישראל מידי שנה בשנה. ההבנה כי לכל אזרח באשר הוא קיימת הזכות הבסיסית לנוע בחופשיות הפכה לברורה ומשמעותית עבור בעלי עסקים ומקומות ציבוריים רבים ולכן בנוסף להנגשה של מבנים חדשים המתאים בתהליך בנייה גם מבנים ישנים בוחרים להנגיש את המבנים שלהם. על מנת לאפשר זאת רצוי להיעזר בשירותיו של יועץ נגישות מוסמך.

תפקידו של יועץ זה ללוות את תהליך הבנייה החל משלבי התכנון הראשונים שלו. תפקידו של היועץ לעבור על התוכניות של האדריכל, להבין מהי הדרך האולטימטיבית להנגיש את המקום, וכיצד ניתן לתכנן את המיקום בצורה נכונה. לאחר התכנון תפקידו של היועץ להשיג את כל האישורים הרלוונטיים הדרושים בכדי לאפשר את ההנגשה באופן המתוכנן. כמו כן, באחריותו להוציא טופס 4 וכן אישור נגישות לאחר סיום הבנייה.

> למדו מתי יוכל לסייע יועץ בטיחות אש

פתרונות הנגשה

כיום החוק בישראל מחייב כל בעל עסק וכל מבנה לבצע הנגשה של המקום על מנת לאפשר גם לבעלי המוגבלויות להנות מחופש תנועה. הנגשה כוללת בראש ובראשונה חנייה, לאחר מכן אפשרות כניסה נוחה אל המבנה, מעבר בדלת הכניסה, גישה נוחה אל דלפק השירות ועוד.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כרטיס ביקור דיגיטלי לעורכי דין – פשוט חובה
כל עורך דין ששואף להציג את עצמו בפני קהל הלקוחות הפוטנציאלי בצורה מקצועית, יכול לעשות את זה בקלות...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
ניהול משימות באמצעות תוכנת ERP לניהול מפעל
בכל ארגון, אפילו בארגון או עסק קטן, מתבצעות משימות רבות בכל יום, שלעיתים קשה מאוד להתחקות אחריהן כדי...
קרא עוד »
נוב 20, 2017
מכולת קירור
בין כל החומרים שאותם מעבירים על ידי חברת הובלות ברחבי כבישי הארץ, יש מכולות רבות שכוללות חומרים...
קרא עוד »
יול 25, 2019