הוצאת רישיון 100ג'1 – איך עושים את זה?

הוצאת רשיון 100ג

האחראי על רישום קבלנים מעניק הזדמנויות לקבלנים שמעוניינים להיות רשומים. אולם קיימים גם סוגים רבים של רישיונות, כאשר הרישיון הנכסף ביותר הוא 100ג'1. קראו בהרחבה על הוצאת רשיון 100ג!

מה זה הוצאת רישיון 100ג'1?

קבלנים רשומים 100 ג'1, הם בעלי רישיון בתחום הבנייה, אולם אין מדובר רק בעבודות בנייה אלא גם בבניית שלדי בניינים, שיפוצים, והקמה ופיתוח של חצרות. קבלנים שיש להם את הרישיון הנ"ל, רשאים לקבל עבודות בהיקפים גדולים כאשר הסכום המקסימלי הוא 4.3 מיליון ש"ח בעבור כל פרויקט.

פיקוח של רשם הקבלנים

קבלני בנייה וקבלנים רשומים אחרים נמצאים תחת פיקוח של רשם הקבלנים, והיה והם עובדים על פי חוק והיקפי העבודה גדלים, רשם הקבלנים יוכל גם להעלות להם את הסיווג שלהם, כאשר רמות הסיווג נעות בין 1 ל5.

הגשת בקשה לרישיון 100ג'1

כאמור הרבה מהקבלנים שואפים לקבל רישיון 100 ג'1, וניתן לעשות זאת במספר צורות. על הקבלן להגיש בקשה לקבלת הרישיון ולהראות תעודה של עוסק מורשה, כלומר זהו רישיון השייך אך ורק לו. את הבקשה ניתן גם להגיש בזמן שלקבלן עוד שותפים. אלה הם מקרים בהם הרישיון משויך לשותפות. ראו לדוגמה עורך דין לרישום קבלנים!

על בסיס מה מקבל הקבלן רישיון קבלן רשום 100ג'1?

כאשר הקבלן רוצה להגיש את הבקשה לקבלת רישיון 100 ג'1 יש 2 אפשרויות עיקריות כיצד לקבל את הרישיון. במקרים בהם הקבלן הינו בעל תואר הנדסי או לחילופין הוא מנהל את העבודה, ועליו למלא אחר כל הקריטריונים של רשם הקבלנים. במקרים אלה ניתן רישיון מעצם הסטטוס המקצועי של אותו אדם, שכן רישיון קבלן יהיה גם תלוי בכישוריו של איש המקצוע. במקרים בהם קבלנים אינם בעלי תואר מהנדס בנייה, יש להעסיק מהנדסים בחברה, באמצעותם ניתן לקבל רישיון.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות באילת – זה משתלם לכם
אילת היא אחת מהערים הכי מפנקות שיש לנו בארץ וברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, רוצים לנסוע לשם ממש...
קרא עוד »
מרץ 26, 2018
עיצוב מגזינים
לא כולנו נותנים על כך את הדעת, אבל הרי שמקצועות העיצוב הינם מקצועות המהווים הכרח בשגרת חיינו. למעשה,...
קרא עוד »
מאי 24, 2016
סוגים של מתקני תצוגה לחנויות שונות
ישנם לא מעט סוגים שונים של מתקני תצוגה, כך שאם אתם בוחרים לקנות מתקן תצוגה לחנות שלכם, עליכם לוודא...
קרא עוד »
ינו 18, 2017