מהם מבנים ניידים?

מבנים ניידים

כמעט בכל מקום שתסתכלו במדינת ישראל היום תוכלו למצוא מבנים ניידים. אלה נמצאים בשטחי בנייה ומשמשים את הקבלנים כמשרד בשטח, אחרים משמשים כמחסנים או כיחידות דיור בחצר, חלק משתמשים בהם כצימרים, חנות קטנה בשטח, תוספת קלה למבנה ועוד אינספור שימושים אחרים. המבנים הניידים בעלי יתרונות רבים ולכן הם פופולריים במיוחד. 

אילו יתרונות יש למבנים הניידים?

  • ניתן לנייד ולהעביר אותם ממקום למקום. לדוגמה אם קבלן בניין משתמש במבנה נייד כמשרד שטח שלו בפרויקט מסוים אז עם סיום הפרויקט הוא יכול לנייד את המשרד בקלות אל הפרויקט הבא שלו.
  • בשל הניידות של המבנה ניתן להתאים ולהשתמש בו גם לצרכים שונים לאורך הזמן.
  • ניתן לחבר אותו בקלות לתשתיות חשמל ומים כך שהוא יוכל לשמש גם למגורים, לכלול מטבחון קטן עם כיור, מקרר וכמובן חיבור לאינטרנט, חשמל לצרכים שונים ועוד.
  • הוא זול ביחס לבנייה רגילה.
  • ועוד…

שימוש במבנים ניידים למוסדות חינוך שונים:

מוסדות חינוך רבים משתמשים במבנים ניידים לצרכי לימודים, כיתות ומבני שטח שונים. כמו כן בתי ספר רבים משתמשים במבנים ניידים כמעבדות, כיתות זמניות ואפילו כמחסנים עבור צוות התחזוקה. ניתן גם לחבר כמה מבנים ניידים ולייצר מבנה גדול יותר.

אז מדוע כדאי להשתמש במבנה נייד?

ובכן בשל יתרונותיו הרבים והעובדה שהוא נייד הוא יכול לשמש אותנו למגוון רחב של שימושים. לרוב הוא יהיה זול יותר מבנייה רגילה וכאשר מדובר בבנייה רגילה היא בדרך כלל גם תהיה קבועה. אם נצטרך להרוס אותה כדי להסירה זה יעלה לנו אפילו יקר יותר. מבנה נייד ניתן לחבר לתשתיות השונות בקלות ובמהירות ולכן נוח מאוד לעשות בו שימוש, בעיקר לצרכים משרדיים אך גם כמחסן, מתחם לינה ועוד. יש אף שמשתמשים במבנים הניידים, משפצים, צובעים ומפארים אותם מעט והופכים אותם לצימרים בגינה שלהם או ליחידות דיור מכובדות עבור הילדים למשל. 

לסיכום; מבנים ניידים של בילדר תעשיות הם מבנים מבנייה קלה. הם עשויים לרוב מגבס או קלקר עטוף במתכת דקה עם בידוד תרמי מיוחד. יש גם מבנים עם בידוד מיוחד מפני שריפות וגם מבנים בגדלים שונים ועם הכנות שונות. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הן ההשלכות של הריגה בתאונות דרכים?
תאונות דרכים הרבות הביאו למקרי המוות , שנגרמו בגלל נהג לא מיומן מעבר לעובדה או בחוסר תשומת...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
איך בוחרים את ההוצאה לאור שמתאימה לי ביותר
הוצאה לאור של ספר היא מעשה מורכב אשר דורש זמן ומשאבים, וכן סיוע של אנשי מקצוע מיומנים. קודם כל צריך...
קרא עוד »
נוב 25, 2018
יועצת זוגית בראשון לציון – תעשו שינוי חיובי בזוגיות שלכם
לעתים קרובות ניתן להיתקל במצבים שבהם אנשים מוותרים על הזוגיות שלהם רק בשל משברים קטנים שהם לא יודעים...
קרא עוד »
דצמ 17, 2021