ביטוח חיים למשכנתא

הבנקים מחייבים את כלל הלקוחות שלהם ברכישת ביטוח חיים למשכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה. הביטוח נועד לכסות את הלוואת המשכנתא במקרה של פטירה פתאומית של בעל המשכנתא. כך למשל, במקרה בו זוג מקבל על עצמו הלוואת משכנתא ואחד מבני הזוג נפטר בפתאומיות בנסיבות מצערות, הביטוח מופעל והלוואת המשכנתא מוחזרת לבנק במלואה. ביטוח חיים למשכנתא משרת את טובת הבנק וטובת המבוטחים כאחד. נציין שיחד עם כיסוי ביטוח חיים כולל ביטוח המשכנתא גם כיסוי לביטוח המבנה. 

איפה רוכשים ביטוח חיים למשכנתא?

ברוב המקרים הבנק ימליץ לכם על הצעה של חברת ביטוח מסוימת. חשוב שתדעו שאתם לא חייבים לבחור בהצעה הזו ויש לכם זכות לרכוש את ביטוח המשכנתא שלכם בחברה אחרת. ההצעה שתקבלו דרך הבנק אינה בהכרח הטובה והזולה ביותר. נציין שאפשר להעביר את ביטוח המשכנתא מחברה לחברה בכל עת. כדאי לזכור שאתם עתידים לשלם את ביטוח המשכנתא לאורך כל הדרך כך שכדאי לבצע השוואת מחירים חכמה ולבחור בהתאם בהצעה המשתלמת ביותר. 

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

על סכום הביטוח של המשכנתא להתאים לגובה של חוב המשכנתא. על פי החלטה שלכם ניתן יהיה להגדיל את הסכום ולקבוע מוטבים נוספים. המוטב הראשי בביטוח הוא הבנק כך שהמוטבים שאתם תקבעו יקבלו את חלקם רק לאחר שהחוב לבנק יכוסה במלואו. אין חובה לרכוש את ביטוח החיים למשכנתא ואת ביטוח המבנה באותה חברת ביטוח. יש לכם זכות מלאה לבצע סקר שוק באמצעות פורטל פיננסי מוביל ולבחור לבסוף בהצעה הטובה ביותר בעבורכם. שימו לב שהפרמיה בביטוח אינה אחידה. התשלום החודשי בעבור הביטוח צפוי לעלות בהתאם להתבגרות שלכם היות וגיל מבוגר מהווה גורם סיכון בעבור חברת הביטוח. את פוליסת הביטוח שבחרתם יהיה עליכם לאשר מול הבנק. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אולם אירועים בפרדס חנה white
באזור פרדס חנה ישנם אולמות אירועים לא מעטים, אבל אתם צריכים לשים לב שאתם תמיד בוחנים היטב את האולם שבו...
קרא עוד »
דצמ 20, 2017
חשיפת עולם האופנועים: כל מה שרצית לדעת ועוד
אופנועים, התגלמות החופש וההתרגשות על שני גלגלים, כבשו את לבם של רוכבים ברחבי העולם. כסמכות שקטה בתחום...
קרא עוד »
ספט 07, 2023
רילוקיישן לארה"ב, אירופה או אוסטרליה?
לרבים מאיתנו מתחשק לפעמים לארוז הכל ולעבור למקום אחר. לא סתם עיר או אזור אחר, אלא מדינה שונה וחדשה,...
קרא עוד »
אפר 24, 2016