ביטוח חיים למשכנתא

הבנקים מחייבים את כלל הלקוחות שלהם ברכישת ביטוח חיים למשכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה. הביטוח נועד לכסות את הלוואת המשכנתא במקרה של פטירה פתאומית של בעל המשכנתא. כך למשל, במקרה בו זוג מקבל על עצמו הלוואת משכנתא ואחד מבני הזוג נפטר בפתאומיות בנסיבות מצערות, הביטוח מופעל והלוואת המשכנתא מוחזרת לבנק במלואה. ביטוח חיים למשכנתא משרת את טובת הבנק וטובת המבוטחים כאחד. נציין שיחד עם כיסוי ביטוח חיים כולל ביטוח המשכנתא גם כיסוי לביטוח המבנה. 

איפה רוכשים ביטוח חיים למשכנתא?

ברוב המקרים הבנק ימליץ לכם על הצעה של חברת ביטוח מסוימת. חשוב שתדעו שאתם לא חייבים לבחור בהצעה הזו ויש לכם זכות לרכוש את ביטוח המשכנתא שלכם בחברה אחרת. ההצעה שתקבלו דרך הבנק אינה בהכרח הטובה והזולה ביותר. נציין שאפשר להעביר את ביטוח המשכנתא מחברה לחברה בכל עת. כדאי לזכור שאתם עתידים לשלם את ביטוח המשכנתא לאורך כל הדרך כך שכדאי לבצע השוואת מחירים חכמה ולבחור בהתאם בהצעה המשתלמת ביותר. 

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

על סכום הביטוח של המשכנתא להתאים לגובה של חוב המשכנתא. על פי החלטה שלכם ניתן יהיה להגדיל את הסכום ולקבוע מוטבים נוספים. המוטב הראשי בביטוח הוא הבנק כך שהמוטבים שאתם תקבעו יקבלו את חלקם רק לאחר שהחוב לבנק יכוסה במלואו. אין חובה לרכוש את ביטוח החיים למשכנתא ואת ביטוח המבנה באותה חברת ביטוח. יש לכם זכות מלאה לבצע סקר שוק באמצעות פורטל פיננסי מוביל ולבחור לבסוף בהצעה הטובה ביותר בעבורכם. שימו לב שהפרמיה בביטוח אינה אחידה. התשלום החודשי בעבור הביטוח צפוי לעלות בהתאם להתבגרות שלכם היות וגיל מבוגר מהווה גורם סיכון בעבור חברת הביטוח. את פוליסת הביטוח שבחרתם יהיה עליכם לאשר מול הבנק. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב עסק
עיצוב עסקי הוא תהליך של יצירה והטמעה של מבנה עסקי, לרבות ייעוד, מטרות, מדיניות, מערכות ונהלים של...
קרא עוד »
יול 14, 2022
תרגום משפטי – מה חשוב לדעת
בכל הנוגע לתרגום, חשוב לדעת כי כיום ישנם שלל שירותי תרגום, ביניהן: תרגום מסמכים מקצועיים, תרגום רפואי,...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
"מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" בניהולו של אילן שרעבי": הבטיחות במרכז
אילן שרעבי, מנהל ומייסד חברת "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" מוביל כבר כשלושה עשורים את החברה שייסד...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022