מסורבי משכנתא

מסורבי משכנתא

סורבתם לקבל משכנתא בבנק שלכם או בבנקים שונים? ישנם כ – 20 אחוז של משקי בית שסורבו לפחות פעם אחת על ידי הבנקים בישראל לקבלת משכנתא. אתם מסורבי משכנתא? אין מה להילחץ.

ראשית חשוב לזכור כי קיימת אפשרות לקבל אישורי משכנתא גם עבור מסורבים על פי מידת ההצלחה בהשגת אישור עקרוני למשכנתא, אישור זה מאשר לכם רכישה בריביות בנקאיות נמוכות לתקופה של שלושה חודשים. גם אם סורבתם ולא אושרתם קודם לכן בבנקים שונים. 

הגורמים לסירוב

הגורמים המרכזיים העלולים לגרום לסיוע מטעם הבנקים הם שונים. אם לדוגמה יש לכם רישום שלילי בבנק, כלומר צ'קים חוזרים, הוראות קבע חוזרות, תיקים פתוחים בהוצאה לפועל מול רשויות שונות מקומיות, מס, תעבורה, החזרי משכנתאות וכו'. כמו כן אם ההכנסות שלכם נמוכות מידי ביחס להחזר שתצטרכו לשלם מידי חודש, או שחרגתם ממסגרת האשראי שלכם, כמו כן אם הנכסים שברשותכם ממושכנים. בנוסף אם אין לכם הון עצמי התחלתי לרכישת הנכס שהוא 25 אחוז מהסכום הכולל, או שיש לכם התחייבויות גדולות שמקטינים לכם את הכנסתכם החודשית.

למרות שהסירוב יכול להגיע ממגוון סיבות, רוב משקי הבית שנדחו סיבת הסירוב הייתה חוסר בהון העצמי ההתחלתי. או למשכנתאות שיועדו לרכישת נכס במסגרת מחיר למשתכן.

ייעוץ פיננסי

אם קודם הגשת הבקשה אתם צופים כי אולי תסורבו, עקב בעיות שונות בהתנהלות החשבון שלכם, מומלץ לפנות לייעוץ אצל יועצי משכנתא ופיננסיים המתמחים בהעברת בקשות אשראי מסובכות ומורכבות מול בנקים.

גם אם בקשתכם נדחתה כדאי להשתדל ולנסות בכל הדרכים לעבור את הבנק. במידה וסורבתם לא מומלץ לפנות לבנק אחר מכיוון שכך אתם שורפים את עצמכם מול מערכת המידע של הבנקים. אם קיבלתם סירוב רשמי מהבנק לא תוכלו לקבל מאותו בנק אישור בעתיד הקרוב. במקרים אלו כדאי לפנות ליועץ משכנתאות המתמחה בקבלת משכנתאות למסורבים. 

במידה ואין לכם אפשרות להשיג את האישור המיוחל תוכלו לפנות לגופים שונים המעניקים הלוואה למסורבי משכנתא. הלוואה זו נקראת משכנתא חוץ בנקאית, הניתנת לכם על ידי גופים שונים כמו חברות ביטוח גדולות, קרנות שונות ואולי גם משקיעים פרטיים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקי אלבד עם לוגו – מוצר שיווקי שיוצר דעה חיובית על החברה שלכם
כל מוצר ממותג משדרג את החברה שהוא מייצג וגורם לאנשים לפתח עליו דעה חיובית יותר. כל חברה בוחרת למתג...
קרא עוד »
דצמ 02, 2021
למי מיועדות עדשות מולטיפוקל
עדשות מולטיפוקל הם סוג של עדשות למשקפיים המורכבות משכבות שכל אחת מהן מחדדת את הראיה לצרכים שונים...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
השוואת קופות גמל – איך תדעו לבחור?
כאשר משווים בין קופות גמל, יש להביא בחשבון תחילה את ההבדל בין קופות גמל לטווח הארוך לעומת קופות גמל...
קרא עוד »
יול 07, 2021