שוני גבריאלי: טיפים לניהול מסעדה

2001478-min

ניהול מסעדה הוא לא דבר פשוט ולא כל אחד יכול לנהל מסעדה בלי ללמוד כיצד עושים זאת. שוני גבריאלי, מומחה להבנת מבנה הניהול של ארגונים ומסעדות, לוקח אותנו כמה צעדים קדימה ומגלה לנו את הסודות הכמוסים של ניהול מסעדות ברמה גבוהה.

שוני גבריאלי: טיפים לניהול מסעדה

ניהול מסעדה – מסביר שוני גבריאלי, מומחה לניהול מסעדות בארץ ובעולם – זה כמו להשגיח על גלגלי השיניים של מכונה מסובכת. לא רק שיש לכם את החששות הניהוליים הרגילים של עובדים ולקוחות, אלא אתם מתמודדים עם שירות אוכל והמטען הייחודי שמגיע יחד עם זה.

כמנהל מסעדות חדש, זה יכול להיות מכריע באופן ניהול המסעדה. שפרו את כישורי הניהול שלכם בעזרת טיפים שימושיים אלה של שוני גבריאלי – לניהול מסעדות:

היו עקביים

אין יומיים במסעדה שהם זהים. אף פעם היום שעבר לא יהיה דומה ליום שאחריו וכך גם אופן ניהול המסעדה. הדברים נעים המהירות ואתם, בעלי המסעדה או המנהלים שלה, תהיו חייבים להיות שם כשתדרשו לכך.

במה אתם צריכים להיות עקביים בניהו המסעדה?

  • איך אתם מתקשרים עם הלקוחות ובונים אצלם אמון.
  • איך אתם שומרים על חוקי המסעדה ועל הכללים בה.
  • תצטרכו להיות עקביים בציפיות שלכם לגבי תפוקת המסעדה.

כשיש עומס בדלת הכניסה למסעדה וקרקס קטן במטבח, העובדים שלכם צריכים לדעת שאתם הולכים להיות עקביים. העקביות שלכם מאפשרת להם להתמודד עם עומסי הלחץ הגבוה מבלי להיסדק.

לנהל מסעדה באופן יזום עם שוני גבריאלי

בעסקי המסעדות, מסביר שוני גבריאלי, יזם וותיק בתחום המסעדנות, הדברים באים עליכם מהר. אתם צריכים להיות יוזמים ולהיות ערניים לפני שמתרחשת לה בעיה, זאת במקום להיות תגובתיים אליה באופן שלא תמיד תדעו כיצד לעשות זאת.

תצטרכו להתנהל בצורה עקבים מול הלקוחות שלכם ולכוון את העובדים שלכם מה לעשות במקרה של לחץ או כל דב אחר שיכול לגרום להם לאבד ריכוז. מומחה המסעדות שוני גבריאלי טוען שרק הזמן והניסיון, יוכלו להפוך אתכם למנהלים איכותיים יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד