פגיעה באדם עקב נהיגה בשכרות

נהיגה היא תפקיד בעל אחריות רבה. הנהג יושב על ההגה ויש בידיו יכולת לנווט את הרכב לכאן ולכאן. נהיגה בלתי זהירה עלולה להיות מסכנת חיים. הן לנהג עצמו והן לסובבים אותו. לכן חייב כל נהג להיות מודע לחשיבות הרבה של כל פעולה וכל בחירה שלו בדרך, ולשמור על החיים שלו ושל זולתו. גם חוקי התעבורה מתייחסים רבות לנהיגה, כיוון שהדבר עלול להיות כרוך בסיכונים רבים.

שכרות ונהיגה

שכרות הינו מצב בו אדם שתה כמות משמעותית של משקה אלכוהולי, מה שמביא לכך שלאדם לא תהיה היכולת לשפוט בשיקול דעת נכון את הנתונים שלפניו. הדבר עלול לגרום לו לקבל החלטות לא נכונות, ובכך לפגוע, להרוס ולהזיק. לכן נהיגה לעולם לא יכולה ללכת שלובת זרוע עם שכרות. אדם שיכור שנוהג עלול לגרום לתאונות חמורות, לפגוע בהולכי רגל ולהיתקע בכלי רכב. כן, נסיעה בשכרות הינה מסוכנת מאוד והיא גם נחשבת לאסורה על פי חוק. במקרים רבים יועמד הנהג השיכור לבדיקת אלכוהול כדי לבדוק ולאשש את ההשערה כי הוא נהג מתוך שכרות.

הבדיקה, העבירה והעונש

במידה ואדם פגע באדם עקב נהיגה בשכרות הוא יועמד לדין. הוא יתבקש לעבור בדיקת אלכוהול ויצרך לתת את הדין על מעשיו. אך כמו תמיד, לפני שמייצבים מול בית המשפט ולפני כל צעד שמבצעים בעניין חובה להיעזר בעורך דין. עורך דין בתחום התעבורה ילווה את הנהג מתוך מטרה לעזור לו לעבור תהליך נכון ויעיל בלי לפגוע בעצמו במלוא החומרה. אמנם עונש כלשהו עשוי הנהג לקבל בגין הנהיגה בשכרות והתוצאות העגומות שלה. אבל בעזרת עו"ד ניתן להפחית מחומרת המעשה ולכן גם מחומרת העונש. חשוב לבחור עורך דין מומחה ומנוסה לתוצאות טובות!

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי טיולים זולות – לא כל מה שזול הוא רע
אחת הטענות הידועות היא שמה שזול עולה בסוף ביוקר. הרבה פעמים זה לא נכון, אך זה לא בהכרח תמיד נכון. יש...
קרא עוד »
אפר 10, 2018
האם יש קשר בין מזיקים לחום?
בימי הקיץ החמים, כמות הפניות למדבירים מקצועיים עולה בעשרות ואף מאות אחוזים בהשוואה לימי החורף...
קרא עוד »
יונ 28, 2020
כמה עולה לטוס לדובאי
איחוד האמירויות ובפרט דובאי מעוררות עניין עצום. פעם טורקיה הייתה היעד הנחשק, אחר כך זו הייתה יוון...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022