כלכלה מעגלית

הכלכלה המעגלית היא תיאוריה המציעה שכדי שהכלכלה תתפקד בצורה יעילה, יש לתכנן ולייצר מוצרים בצורה כזו שניתן להשתמש בהם לא רק פעם אחת בלבד. בכלכלה רגילה, המוצרים מיועדים לשימוש כמה שפחות פעמים. הכלכלה המעגלית היא מערכת של ניהול וייצור משאבים, שבה נעשה שימוש חוזר וחומרים ממוחזרים. זוהי מערכת כלכלית המאפשרת לייצר מוצרים, להשתמש בהם ובסופו של דבר לזרוק אותם באופן שממזער את ההשפעה הסביבתית של ייצור וצריכה.

>קראו על פחם פעיל באתר סוטוק

מושג חדש, בעולם חדש 

כלכלה מעגלית היא מושג חדש בעולם העסקים. זוהי דרך לניהול ומיחזור משאבים, הפחתת פסולת והגדלת הפריון. הכלכלה המעגלית מבוססת כמה עקרונות עיקריים שנדון בהם. כלכלה מעגלית הוא מונח שטבע הפורום הכלכלי העולמי כדי לתאר את הרעיון של כלכלה מעגלית, שבה נעשה שימוש חוזר בחומרים ובמשאבים בדרכים שונות. הוא משמש לתיאור כיצד אנו יכולים להשתמש ביותר חומרים בפחות זמן ובכך להפחית את הפסולת. ניתן להשיג זאת באמצעות שימוש חוזר טוב יותר בחומרים, במקום מיחזורם. כלכלה מעגלית הוא מונח המשמש לתיאור המושג מיחזור, שימוש חוזר וגישה להפחתת פסולת וזיהום. ניתן להשיג זאת על ידי שימוש חוזר בחומרים בדרכים חדשות או על ידי המרתם למשהו חדש. 

פחות פסולת, שימוש יעיל במשאבים

בעתיד הקרוב, כל מה שנעשה ימוחזר. זה דבר טוב שכן זה אומר שיהיה לנו פחות פסולת ופחות פלסטיק וחומרים מזיקים אחרים בסביבה. הרעיון מאחורי גישה זו הוא למחזר את מה שניתן לעשות בו שימוש חוזר, לעשות שימוש חוזר במה שצריך להחליף וליצור מוצרים עמידים מספיק כדי להחזיק מעמד למספר דורות.

בשורה התחתונה, בכלכלה המעגלית נשתמש בדוגמה פשוטה של פיסת נייר. הוא עשוי מעץ וניתן להשתמש בו במשך שנים רבות. אבל בסופו של דבר, הוא ייזרק ואז ימוחזר שוב. זו דוגמה לבזבוז שאפשר לחוסך על ידי שימוש בחומרים מעגליים טובים יותר. 

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://he.sutok.co.il/

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה לא כדאי לדחות טיפול שורש?
טיפולי שיניים הם לא דבר נעים במיוחד. אנשים רבים נוטים לדחות אותם ולהתעלם מהצורך שבוער. את הכאב לפעמים...
קרא עוד »
דצמ 04, 2021
איך מבטחים את הבית לקראת החורף
ישראל היא לרוב מדינה חמה יחסית שלא מזכירה מדינות שונות בעולם הגדול בהן סופות או חורפים קשים עושים...
קרא עוד »
ינו 31, 2019
איזה רכב כדאי לקנות?
חברת טויוטה עבדה קשה במשך עשרות שנים כדי ליצור רכבים ברמה הגבוהה ביותר שיספקו את הלקוחות. העבודה הזו...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021