תמא 38

תמא 38 הנקראת גם תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים היא תוכנית שנוצרה על ידי ממשלת ישראל על מנת לחזק מבנים מפני רעידות אדמה. הוא מכיל מידע כיצד לבנות, לשפץ או לתקן מבנים בצורה שתפחית נזקים ותציל חיים.

מה כוללת התוכנית?

התוכנית כוללת קווים מנחים לתכנון מבנים, חומרי בנייה וטכניקות, בדיקות תגובה סיסמיות ותכונות עיצוב.

תוכנית המתאר הלאומית יכולה לעזור לוודא שמבנים ייבנו עם יסודות חזקים יותר, חיזוק מבנים ועיצובים בטוחים יותר עבור הדורות הבאים.

תמא 38 לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה פורסמה וקיבלה תוקף בשנת 2005 וכוללת תוכניות לחיזוק מבנים קיימים ובנייה חדשה. התוכנית אינה מחייבת וכל מוסד או חברה בודדים יכולים להחליט אם ברצונם לבצעה או לא.

השלב הראשון בתוכנית זו הוא יצירת תקן לבנייה חדשה, הכולל חיזוק מבני בנייה מפני רעידות אדמה. התוכנית כוללת הנחיות קפדניות כיצד לתכנן ולבנות מבנים על מנת לעמוד בכל סוג של רעידת אדמה. לחדש את התשתיות של הבניינים ולהוסיף קומות חדשות לבניינים. בעת תכנון מבנים המעורבים בפרויקט הם היזם, מהנדסי מבנים ואדריכלים.

הפרויקט מחולק לשלושה חלקים עיקריים

מניעה, תכנון ובנייה. סעיף המניעה מסביר את העקרונות והשיטות לתכנון מבנים באופן שימזער את הסיכון לנזקים מרעידות אדמה ויחזק את היסודות. פרק התכנון מפרט כיצד לתכנן בניין תוך שימוש בעקרונות אלו, בעוד שהבנייה מסבירה כיצד ליישם את העיצובים הללו בפועל.

תמא 38 בירושלים למשל היא התוכנית העדכנית ביותר בישראל לטיפול בעמידות בפני רעידות אדמה. היא נועדה לעזור להימנע ממקרים בהם חלילה יש נפגעים ונזק. לשנות ולשדרג את פני השכונה והתשתיות.

זוהי תכנית שפותחה על ידי משרד הבינוי והפיתוח העירוני. זהו ניסיון לספק קו מנחה כיצד לבנות מבנים חזקים יותר על מנת להפחית את השפעות רעידות האדמה.

הקריטריונים להתחלת התוכנית מורכב משלושה קווים מנחים שהם:

  • אישור של כל/ רוב הדיירים
  • אישור מהנדסים לאחר בדיקות
  • אישור וועדות תכנון
בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכניות לפרויקט גמר בניהול
ידוע כי כל סטודנט שלומד במסלולי ההכשרה והוא רוצה לקבל תעודה של הנדסאי או תעודה של טכנאי מוסמך, אמור...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
מאגרי תמונות מומלצים
זוהי רשימה של מאגרי תמונות מומלצים באינטרנט. הראשון הוא Pixabay, אשר בספרייה שלה יש למעלה ממיליון...
קרא עוד »
אוק 29, 2022
מה אפשר ללמוד בקורס אונליין לדיבור מול קהל?
לא מעט אנשים מוצאים את עצמם חוששים לעמוד מול קהל ולהגיד את מה שיש להם להגיד. מדובר על אנשים שיכולים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020