עריקות – מה זה אומר ואיך יוצאים מהמצב המסובך?

עריקות

החלטתם לא להגיע לבסיס לאחר חופשה או שפשוט התעוררתם בבוקר ללא רצון לחזור לבסיס? ברחתם מהשירות הצבאי או מהגיוס? החלטתם לא להגיע לתרגיל או שיצאתם באמצע אימון? או שאולי לא הגעתם למילואים? 

מקרים כאלו ורבים אחרים נחשבים על פי החוק הצבאי לעקירות ונפקדות. עריקות בצבא נחשבת עבירה שלא מקלים בה ראש ומי שנחשב עריק או נפקד צפוי לעונש מאסר על פי מערכת החוקים הצבאית. 

ובכל זאת גם לעריקות יש סיבות מגוונות ולעיתים גם מוצדקות ומי שנחשב עריק הוא לאו דווקא חייל שהחליט להתרשל בתפקידו, לברוח או לגרום לנזק, ורבות הפעמים שמדובר בחיילים וחיילות שיש להם לעיתים אילוצים כמו בעיות כלכליות, בעיות משפחתיות, בעיה רפואית שלא קיבלה יחס מהצבא, או בעיה רגשית שלא טופלה, וכל מיני סיבות מוצדקות בדרך כלל לכך שגרמו לחיילים לצאת ללא אישור מהשירות ולא להגיע לבסיס על דעת עצמם. 

אז מה אפשר לעשות במידה ואתם עומדים לפני חקירה צבאית על עריקות? 

במקרים כאלה חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי כמו עו"ד לימור ברמלי. משרדי עורכי דין שעוסקים בעבירות צבאיות הם כאלה שיש בהם עורכי דין מיומנים שמגיעים מתוך מערכת המשפט הצבאי. 

אם עדיין לא חזרתם לצבא או שחזרתם ונשארתם ואתם עומדים בפני הליכים משפטיים חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי. עורך דין כזה יוכל למזער את הנזקים, לייעץ לכם, לסייע בייצוג כך שניתן יהיה לפתור אותכם אפילו מעונשים ולייצג אותכם מול בית המשפט הצבאי על הצד הטוב ביותר. 

באמצעות אנשי מקצוע מיומנים שהגיעו מתוך מערכת השיפוט של צהל תוכלו גם אתם לצאת לדרך חדשה ולקבל את התוצאות הטובות ביותר ביחס למצב הרע. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימודי נגרות דרך משרד העבודה – לא תמיד מה שחשבת
לא מעט אנשים אשר מעוניינים ללמוד נגרות, בוחרים לעשות קורס של משרד העבודה. מדובר לכאורה על אופציה נוחה...
קרא עוד »
דצמ 08, 2017
מדוע לקחת שיעורי עזר עם מורה פרטי?
  מחפשים אחר דרך מעולה להפיכת ההישגים הלימודיים שלכם להרבה יותר משמעותיים? בעזרת שיעורי עזר...
קרא עוד »
נוב 23, 2016
התעמלות לנשים בהריון, כיצד לשמור על כושר בהריון
פעילות גופנית היא חלק חשוב מאורח חיים בריא לנשים בהריון. פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור להפחית את...
קרא עוד »
פבר 02, 2023