עריקות – מה זה אומר ואיך יוצאים מהמצב המסובך?

עריקות

החלטתם לא להגיע לבסיס לאחר חופשה או שפשוט התעוררתם בבוקר ללא רצון לחזור לבסיס? ברחתם מהשירות הצבאי או מהגיוס? החלטתם לא להגיע לתרגיל או שיצאתם באמצע אימון? או שאולי לא הגעתם למילואים? 

מקרים כאלו ורבים אחרים נחשבים על פי החוק הצבאי לעקירות ונפקדות. עריקות בצבא נחשבת עבירה שלא מקלים בה ראש ומי שנחשב עריק או נפקד צפוי לעונש מאסר על פי מערכת החוקים הצבאית. 

ובכל זאת גם לעריקות יש סיבות מגוונות ולעיתים גם מוצדקות ומי שנחשב עריק הוא לאו דווקא חייל שהחליט להתרשל בתפקידו, לברוח או לגרום לנזק, ורבות הפעמים שמדובר בחיילים וחיילות שיש להם לעיתים אילוצים כמו בעיות כלכליות, בעיות משפחתיות, בעיה רפואית שלא קיבלה יחס מהצבא, או בעיה רגשית שלא טופלה, וכל מיני סיבות מוצדקות בדרך כלל לכך שגרמו לחיילים לצאת ללא אישור מהשירות ולא להגיע לבסיס על דעת עצמם. 

אז מה אפשר לעשות במידה ואתם עומדים לפני חקירה צבאית על עריקות? 

במקרים כאלה חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי כמו עו"ד לימור ברמלי. משרדי עורכי דין שעוסקים בעבירות צבאיות הם כאלה שיש בהם עורכי דין מיומנים שמגיעים מתוך מערכת המשפט הצבאי. 

אם עדיין לא חזרתם לצבא או שחזרתם ונשארתם ואתם עומדים בפני הליכים משפטיים חשוב שיהיה לצידכם עורך דין צבאי. עורך דין כזה יוכל למזער את הנזקים, לייעץ לכם, לסייע בייצוג כך שניתן יהיה לפתור אותכם אפילו מעונשים ולייצג אותכם מול בית המשפט הצבאי על הצד הטוב ביותר. 

באמצעות אנשי מקצוע מיומנים שהגיעו מתוך מערכת השיפוט של צהל תוכלו גם אתם לצאת לדרך חדשה ולקבל את התוצאות הטובות ביותר ביחס למצב הרע. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הובלות בפתח תקווה – איך עושים את זה חכם?
אם הגעתם לעמוד הנוכחי כנראה שגם אתם נמצאים בתהליך של מעבר דירה. מדובר בתהליך המעיר הן את החלק הפיזי...
קרא עוד »
מרץ 25, 2017
איפה מוצאים מוצרי חשמל במחירים שווים?
מוצרי חשמל הם חלק אינטגרלי מהחיים שלנו. הם מסייעים לנו בכל כך הרבה פעולות, ומלווים אותנו לכל אורך...
קרא עוד »
יול 14, 2020
כמה יעלה לכם לשקם בטון בבניין משותף ומה משפיע על המחיר?
שימור מבנים ושיקום חלקים שונים בהם נדרשים בנסיבות שונות. תקלות בבניין המשותף בו אתם מתגוררים קורות...
קרא עוד »
אפר 30, 2022