אירוע מוחי קשה – מה זה ואיך הוא משפיע עלינו?

תדמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. יש לכם מחשב שעובד בצורה סדירה, קבועה, בלי שום בעיות ואז בבת אחת, ללא שום הודעה מוקדמת, המעבד שלו מתקלקל. באותו רגע המחשב פשוט חדל לעבוד עד שהם מבצעים תיקון ומחליפים את המעבד. 

זה פחות או יותר מה שקורה כשאנחנו עוברים אירוח מוחי קשה. באותו רגע, אנחנו לא יכולים לתפקד ועלינו להתחיל תהליך טיפול ושיקום ארוך עד שנחזור, אם נצליח מה שלא בהכרח מובטח, למצב בו נוכל לתפקד שוב כפי שתפקדנו בעבר. לא תמיד זה אפשרי. יש לא מעט מקרים בהם התפקוד אחרי אירוע מוחי קשה עלול להיות מאוד בעייתי ואנחנו נדרשים לקבל עזרה מגורמים שונים, אנחנו תלויים בהם ברמות שונות. 

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם אירוע מוחי קשה. צריך לומר, חלק לא קטן מההתמודדות היא גם של בני המשפחה והסביבה שצריכים לטפל בהם. כמו כן חשוב לציין, אם לא מאתרים בזמן שמדובר באירוע מוחי ופונים מיד לבית חולים, אזי שזה עלול גם להסתיים במוות. 

איזה תהליך שיקום עובר אדם שקיבל אירוע מוחי

בעיקרון זה תלוי בסוג האירוע ובדרגה שלו. ישנם אנשים שצריכים לעבור שיקום מלא. קרי ללמוד הכל מהתחלה, החל מהיכולת לדבר, היכולת לכתוב, לעמוד בכוחות עצמם, ללכת וכל דבר אחר. ישנם אנשים שסופגים אירוע מוחי קל ואז השיקום הוא לכאורה יותר פשוט בניגוד לאירוע של שבץ למשל. 

תהליך השיקום נעשה באמצעות אנשי מקצוע כאמור, וכן באמצעות לא מעט אמצעים, בין אם זה מכשירים מותאמים, בריכות טיפוליות ועוד. חשוב לומר, בישראל תהליך שיקום מאירועים מסוג זה, נחשב מאוד מפותח ביחס למדינות אחרות ומי שנאלץ לעבור תהליך שיקומי יכול לקבל טיפול מקצועי ואיכותי. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהן העמלות לסליקת אשראי לעסקים?
כל כך הרבה עסקים עברו בימים אלו להתנהלות דיגיטלית. התופעה הזו מוכרת לנו כבר מספר שנים, אך אין ספק...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
איך לבחור חברה לחותמות לעסקים
חותמות עסקיות ממלאות תפקיד חיוני בייעול המשימות האדמיניסטרטיביות ושמירה על מקצועיות בפעולות...
קרא עוד »
יונ 15, 2023
מה הסיכוי להציל מכשירים סלולריים שנרטבו
להציל מכשירים סלולריים שנרטבו זהו דבר שיהיה אפשרי לחלוטין וזאת אם יודעים כיצד לפעול בעניין. יש צורך...
קרא עוד »
יונ 07, 2021