אירוע מוחי קשה – מה זה ואיך הוא משפיע עלינו?

תדמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. יש לכם מחשב שעובד בצורה סדירה, קבועה, בלי שום בעיות ואז בבת אחת, ללא שום הודעה מוקדמת, המעבד שלו מתקלקל. באותו רגע המחשב פשוט חדל לעבוד עד שהם מבצעים תיקון ומחליפים את המעבד. 

זה פחות או יותר מה שקורה כשאנחנו עוברים אירוח מוחי קשה. באותו רגע, אנחנו לא יכולים לתפקד ועלינו להתחיל תהליך טיפול ושיקום ארוך עד שנחזור, אם נצליח מה שלא בהכרח מובטח, למצב בו נוכל לתפקד שוב כפי שתפקדנו בעבר. לא תמיד זה אפשרי. יש לא מעט מקרים בהם התפקוד אחרי אירוע מוחי קשה עלול להיות מאוד בעייתי ואנחנו נדרשים לקבל עזרה מגורמים שונים, אנחנו תלויים בהם ברמות שונות. 

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם אירוע מוחי קשה. צריך לומר, חלק לא קטן מההתמודדות היא גם של בני המשפחה והסביבה שצריכים לטפל בהם. כמו כן חשוב לציין, אם לא מאתרים בזמן שמדובר באירוע מוחי ופונים מיד לבית חולים, אזי שזה עלול גם להסתיים במוות. 

איזה תהליך שיקום עובר אדם שקיבל אירוע מוחי

בעיקרון זה תלוי בסוג האירוע ובדרגה שלו. ישנם אנשים שצריכים לעבור שיקום מלא. קרי ללמוד הכל מהתחלה, החל מהיכולת לדבר, היכולת לכתוב, לעמוד בכוחות עצמם, ללכת וכל דבר אחר. ישנם אנשים שסופגים אירוע מוחי קל ואז השיקום הוא לכאורה יותר פשוט בניגוד לאירוע של שבץ למשל. 

תהליך השיקום נעשה באמצעות אנשי מקצוע כאמור, וכן באמצעות לא מעט אמצעים, בין אם זה מכשירים מותאמים, בריכות טיפוליות ועוד. חשוב לומר, בישראל תהליך שיקום מאירועים מסוג זה, נחשב מאוד מפותח ביחס למדינות אחרות ומי שנאלץ לעבור תהליך שיקומי יכול לקבל טיפול מקצועי ואיכותי. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 תוספי אוכל מומלצים לכלבים
כלבים הם עולם ומלואו כאשר רק אדם אשר כבר גידל חיית מחמד שכזו בעבר מבין עד כמה חזק ואמיץ הוא הקשר שבין...
קרא עוד »
יונ 13, 2018
מה נחשב לרומנטי?
אתם לא בטוחים כל כך מה אתם יכולים לעשות בדיוק, כך שזה יהיה רומנטי ומיוחד? יהיה כדאי לכם לדעת שלפעמים...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
היתרי בנייה, איך זה עובד?
מהרגע בו החלטתם לשפץ את הבית ועד לרגע בו השיפוץ נכנס לפועל צריכים לקרות כמה דברים. במידה ואתם לא...
קרא עוד »
מאי 07, 2020