איך מעבירים מטענים כבדים במיוחד?

מטענים כבדים, סוג המטען הנפוץ ביותר הוא רכב. דלתות רכב עשויות מפלדה כבדה והן חזקות מאוד. אבל מה אם אתה צריך שינוע מטענים כבדים ממקום אחד למשנהו?

מאמר זה עוסק בטכנולוגיה המאפשרת הובלת מטענים כבדים באמצעות משאית. הטכנולוגיה נקראת "הסטת משקל" והיא אינה חדשה. הוא נמצא בשימוש למעלה מ-100 שנים בתעשיית התחבורה.

אחד הפתרונות הוא שימוש בטרולי עם גלגלים שניתן להזיז על ידי הנהג. ניתן להעמיס על העגלה סוגים שונים של דברים כמו ספרים, מצרכים או אפילו צעצועים לילדים. עגלות שימשו במשך עשרות שנים בתעשיית התחבורה אך חלה התקדמות מועטה בתכנון וביישום שלהן עד לאחרונה.

כיום יש לנו עגלות חשמליות שיכולות לשאת עד 50 ק"ג (110 פאונד) ומצוידות במנועים חשמליים המאפשרים להם לנוע במהירויות של עד 20 קמ"ש (12 קמ"ש). הם גם משתמשים בבלמים חשמליים ובמערכות הידראוליות. ישנן המון דרכים שונות להובלת מטענים כבדים. חלקם חשמליים, חלקם מכניים וחלקם באמצעות שילוב של שניהם.

שווה קריאה: פינוי מצברים

איך עושים את זה נכון? 

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שכושר נשיאת העומס של המוצר או השירות שלך נמדד בטונות. יכולת נשיאת עומס מוגדרת כמשקל של חפץ שניתן לתמוך בו על ידי מבנה נתון.

השלב הראשון בהעברת משאות כבדים הוא הגדרת העומס. לאחר מכן, אתה יכול להחליט כמה זמן אתה רוצה להקדיש לזה. לאחר מכן תוכל להחליט מהי הדרך הטובה ביותר להזיז אותו (למשל ביד, במשאית או אפילו בזרוע רובוטית). 

דוגמה טובה לעומס כבד תהיה מכונית או בניין. כושר נשיאת עומס מתייחס למשקל שניתן לתמוך במבנה ולאו דווקא לחוזק שלו. מכונית בעלת כושר נשיאת עומס של יותר מ-3 טון, ככל הנראה, לא תקרוס בגלל המשקל שלה, אבל היא עדיין תדרוש תמיכה מבנית ממבנים אחרים בקרבת מקום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הטבת מס הכנסה
חבות המס מוטלת על כל אזרח במדינה, בהתאם לרמת ההכנסות והרווחים שלו. אם כי יש נקודות זיכוי אישיות...
קרא עוד »
מרץ 21, 2022
השתלת שיער תהליך החלמה – איך הוא מתבצע?
כל תהליך רפואי, כל פרוצדורה כזו או אחרת, דורשת תהליך החלמה מסוים. בתהליך זה, האזור שעבר טיפול נדרש...
קרא עוד »
מרץ 20, 2020
רוצה לחסוך כסף בעסק? ככה תבצע ניהול הוצאות בעסק
ניהול כספים היא הדרך הבטוחה להוביל את העסק שלנו קדימה. פעמים רבות אין זה חשוב מהי ההכנסה החודשית שלנו...
קרא עוד »
ספט 09, 2021