איך מעבירים מטענים כבדים במיוחד?

מטענים כבדים, סוג המטען הנפוץ ביותר הוא רכב. דלתות רכב עשויות מפלדה כבדה והן חזקות מאוד. אבל מה אם אתה צריך שינוע מטענים כבדים ממקום אחד למשנהו?

מאמר זה עוסק בטכנולוגיה המאפשרת הובלת מטענים כבדים באמצעות משאית. הטכנולוגיה נקראת "הסטת משקל" והיא אינה חדשה. הוא נמצא בשימוש למעלה מ-100 שנים בתעשיית התחבורה.

אחד הפתרונות הוא שימוש בטרולי עם גלגלים שניתן להזיז על ידי הנהג. ניתן להעמיס על העגלה סוגים שונים של דברים כמו ספרים, מצרכים או אפילו צעצועים לילדים. עגלות שימשו במשך עשרות שנים בתעשיית התחבורה אך חלה התקדמות מועטה בתכנון וביישום שלהן עד לאחרונה.

כיום יש לנו עגלות חשמליות שיכולות לשאת עד 50 ק"ג (110 פאונד) ומצוידות במנועים חשמליים המאפשרים להם לנוע במהירויות של עד 20 קמ"ש (12 קמ"ש). הם גם משתמשים בבלמים חשמליים ובמערכות הידראוליות. ישנן המון דרכים שונות להובלת מטענים כבדים. חלקם חשמליים, חלקם מכניים וחלקם באמצעות שילוב של שניהם.

שווה קריאה: פינוי מצברים

איך עושים את זה נכון? 

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שכושר נשיאת העומס של המוצר או השירות שלך נמדד בטונות. יכולת נשיאת עומס מוגדרת כמשקל של חפץ שניתן לתמוך בו על ידי מבנה נתון.

השלב הראשון בהעברת משאות כבדים הוא הגדרת העומס. לאחר מכן, אתה יכול להחליט כמה זמן אתה רוצה להקדיש לזה. לאחר מכן תוכל להחליט מהי הדרך הטובה ביותר להזיז אותו (למשל ביד, במשאית או אפילו בזרוע רובוטית). 

דוגמה טובה לעומס כבד תהיה מכונית או בניין. כושר נשיאת עומס מתייחס למשקל שניתן לתמוך במבנה ולאו דווקא לחוזק שלו. מכונית בעלת כושר נשיאת עומס של יותר מ-3 טון, ככל הנראה, לא תקרוס בגלל המשקל שלה, אבל היא עדיין תדרוש תמיכה מבנית ממבנים אחרים בקרבת מקום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שייט לים הבלטי
אם כבר זמן רב חשקה נפשכם בשיט ביעד אטרקטיבי כלשהו ברחבי העולם, כדאי מאוד שתבחרו את הקרוז הנכון עבורכם,...
קרא עוד »
ינו 18, 2018
קפה תמרה
אם אתם מחפשים בית קפה שיעניק לכם חוויה אחרת לגמרי, כזו שתגרום לכם להבין מזה בית קפה ברמה אחרת לגמרי,...
קרא עוד »
ספט 26, 2016
הכלים שיעשו שינוי לעסק שלכם
העידן הטכנולוגי שאנו חיים בו, לצד השימושים הרבים באינטרנט, פותחים בפנינו דלתות רבות ואפשרויות שונות...
קרא עוד »
מרץ 12, 2020