טיפול בחרדת בחינות – המדריך המלא

אין אדם שלא צריך לעבור בחינות בשלבים שונים בחיים. זה לא מתחיל ונגמר בבית הספר. בשלב כזה או אחר אנו נבחנים לצורך קבלת תפקיד בעבודה, אנו נבחנים כדי לקבל תעודה מקצועית וכמובן כדי לקבל רישיון נהיגה. חרדת בחינות היא אחת החרדות הכי נפוצות והכי מציקות שישנן. המדריך שלהלן יסביר על טיפול בחרדת בחינות. בזכות זאת, אתם או הילדים שלכם תוכלו להגיע למקסימום הפוטנציאל.

אבחון רמת החרדה

כל טיפול בחרדת בחינות חייב להתחיל קודם כל באבחון רמת החרדה. אנשים מסוימים עשויים לחוש "פרפרים בבטן" לפני בחינה אך עדיין יתפקדו היטב ולא ירגישו שזה מפריע להם. אנשים אחרים ירגישו כיצד עוד לפני הבחינה הם לא ישנים טוב בלילה, מרוב דאגה וחרדה. דבר זה כמובן מפריע להצלחה בבחינות. רמה גבוהה במיוחד של חרדה מכניסה את הנבחן לשיתוק של ממש. אפילו כשיודעים את החומר, זה לא משנה ולא מצליחים לענות, להסביר או בקיצור, להיטיב בביצוע. ויש אפילו רמה נוספת. רמה שבה החרדה מתבטאת בעוד סימפטומים פיזיולוגיים, בחילות, הקאות, כאבי בטן ואפילו התעלפות. לאחר האבחון, ניתן לגשת לטיפול בצורה אפקטיבית הרבה יותר.

כן, אפשר לטפל!

אנשים עלולים לפחד מבחינה, לא רק בגלל הבחינה עצמה. לעיתים ישנו חוסר ביטחון עצמי בסיסי או שישנם דפוסי חשיבה מלחיצים. למשל דפוס חשיבה שאומר שכישלון במבחן זהה לכישלון בחיים. מי שמאמין שאי הצלחה בבחינה מסוימת, חשובה ככל שתהיה, היא משהו שהופך אותו לכישלון, יפחד מאוד גם אם הוא למד, מבין ויודע. טיפול בחרדת בחינות יכול להתבצע על ידי שיטות כגון טיפול בשיטת NLP המסייע בשינוי דפוסי חשיבה דיכאוניים, כלים כגון חזרה מנטלית, קישור חיובי בדרך של התניה וכן דמיון מודרך. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיווק דיטיילר ע"י שליחת הודעה אוטומטית ללקוח
ישנה אפשרות מצוינת של שיווק דיטיילר אשר נעשית באמצעות שליחת הודעה אוטומטית בוואטסאפ ללקוח. מדובר...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
תביעות ליקויי בניה – באילו מקרים ניתן לתבוע ומהם הפיצויים שמגיעים לכם
אין רגע מרגש ומשמח כמו כניסה לדירה חדשה שרכשתם במיטב כספכם. יחד עם זאת, לא תמיד המאורע הזה כל כך שמח...
קרא עוד »
ינו 25, 2020
ניהול נכסים מסחריים – כמה זה יעלה לכם?
כל נכס מניב הוא גם נכס שתובע טיפול. לפעמים ההבדל בין נכס מצליח לנכס כושל הוא בניהול שלו. כאן נולד הצורך...
קרא עוד »
נוב 16, 2021