עבודות בגובה

עבודה בגובה היא מונח המשמש לתיאור העבודה שנעשתה על ידי אנשים שעובדים על הקרקע או בסמוך לה.

עבודות בגובה עלולות להיות מסוכנות, במיוחד בכל הנוגע לבנייה, תחזוקה ותיקון. זו הסיבה שקיימות תקנות מחמירות לעבודות מסוג זה.

עבודה בגובה כמו איטום קירות חיצוני בגובה נחשבת כעבודה בעלת סיכון רב ואף יכולה לגרום למוות במצבים שעובדים או מעסיקים אינם מקפידים על נהלים בטיחות, מדינות רבות חוקקו חוקי בנוגע לעבודות בגובה ומחייבות את המעסיקים לספק ולהשתמש בכלי מיגון וציוד בטיחות מתאים, פעולה זו גרמה לחברות לציית לתקנות אלו תוך הבטחת מקום עבודה בטוח.

הסכנות בעבודות בגובה

עבודה בגובה היא עבודה מסוכנת, אבל היא כזו שאנשים רבים מוכנים לקחת על עצמם.

הסכנות בעבודה בגובה הן לא רק פיזיות, הן יכולות להיות גם פסיכולוגיות. ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל לתאונות עבודה ולהרוגים.

אחד הגורמים העיקריים להרוגים במקום העבודה הוא נפילות מגובה. זו הסיבה שחברות השקיעו באמצעי בטיחות כגון רשתות ורתמות בטיחות כדי למנוע את התרחשות תאונות אלו. בנוסף ישנן דרכים רבות שבהן מעסיקים יכולים לעזור לעובדים שלהם להישאר בטוחים בזמן העבודה בגובה, כולל מתן הדרכות בטיחות והבטחת הציוד המתאים לעובדים.

אמצעי מיגון לעבודה בגובה

עבודה בגובה היא עבודה מסוכנת הדורשת שימוש בציוד מגן. על מנת למנוע תאונות, חשוב שהעובדים יהיו מודעים לסיכונים וכיצד ניתן לצמצם אותם.

עבודה בגובה עלולה להיות מסוכנת מכיוון שישנן סכנות רבות כגון חפצים נופלים, משטחים חלקים וקרקע לא אחידה. אחת הדרכים להפחית סיכונים אלו היא על ידי חבישת ציוד מגן כגון רתמות וקסדות.

להלן כמה מהסוגים הנפוצים ביותר של ציוד מגן המשמש בעבודה בגובה:

1.רתמות

2.קסדות

3.כפפות

4.הנעלה

במידה והנכם מבצעים עבודות בגובה, יש חשיבות גבוהה להיערך נכון עם הציוד המתאים. מוכנות ושמירה על נהלי בטיחות יכולה להיות מצילה חיים.

לכן חשוב מאוד להיוועץ עם חברה מוסמכת ומנוסה כמו חברת טופ רופ, במידה והנכם צריכים גורם שלישי אשר יבצע את העבודה מומלץ לשכור את שירותיה של חברה המוסמכת בתחום ולא לבצע את העבודה בעצמכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הלוואות סטודנטים
במה שונות מהלוואות רגילות אז כן עולם הסטודנטים הוא קשה ולרוב אין הרבה הקלות אלה זו התקופה הכי קשה...
קרא עוד »
מרץ 20, 2017
סוכן 7XL 
אתם מוצאים את עצמכם חושבים יותר ויותר על הכנסה נוספת? נמאס לכם להרוויח את אותו סכום חודשי? אם כך, כדאי...
קרא עוד »
אפר 18, 2022
מה תמצאו בחנות טבע שלא תמצאו בסופר רגיל?
ישראל היא מדינה של שפע והדבר ניכר בשווקים, בסופרים ובחנויות. למעשה לא נגזים אם נאמר כי אפשר למצוא כמעט...
קרא עוד »
אוק 15, 2018