מה הקשר בין רילוקיישן ומיסוי?

רילוקיישן ומיסוי

אנשים רבים יוצאים בשנים האחרונות לרילוקיישן, אך רבים מהם אינם מודעים לכל העניין של רילוקיישן ומס הכנסה. יש לזכור כי כל תושב ישראל מחויב לפי החוק לשלם מס הכנסה וביטוח לאומי, לכן התחמקות מכך תגרור קנסות ואישומים פליליים. הדבר נכון עבור כל הכנסה מהארץ או מחו"ל, ולכן יש לתת לכך את תשומת הלב המלאה. אנשים רבים מאמינים כי היות והם עובדים בחו"ל, הם אינם מחויבים לשלם מס הכנסה בארץ, בזכות אמנת המס אשר מגנה על העובדים מפני מס הכנסה כפול. אך כדאי לדעת כי ישנם לא מעט ניואנסים ודקויות שונות שיש להכיר מראש, על מנת להימנע מאי נעימות מול רשויות המס.

כל מה שחשוב לדעת אודות רילוקיישן ומיסוי

קודם כל, כדאי לדעת כי לפני כ- 4 שנים חל שינוי מהותי בחוקי המס הבינלאומי בארץ. שינוי זה מחייב כל אדם שמעוניין להגר לחו"ל או לצאת לרילוקיישן, להגיש דו"ח מס ולהצהיר על ניתוק תושבות. הדבר נכון הן עבור עצמאיים והן עבור שכירים, כולל אנשים שכלל לא היו להם הכנסות מחוץ לארץ באותה השנה. אם בעבר רק אנשים שהיו להם הכנסות מחו"ל היו חייבים להגיש דוח רלוונטי במס הכנסה, הרי שהיום הדבר נכון עבור כל מי שמעוניין לעזוב את הארץ. בנוסף לכך, יש צורך לצרף הצהרה, אשר מפרטת את הזיקה של אותו האדם לישראל ולמדינות אחרות, כולל אישורים ומסמכים שונים התומכים בטענות האלו. חשוב להדגיש כי מי שיבחר שלא להגיש את הדו"ח, בעצם עובר על החוק ועלול להסתבך הן עם מס הכנסה והן עם רשויות החוק.

לסיכום, כל מי שנמצא בתהליך של רילוקיישן, חייב להתייעץ עם עו"ד מיסוי בינלאומי טינה קפלן שמתמחה בתחום. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם שקט נפשי ושמירה על החוק.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת ניקוי הספות הנכון: נחשפו עצות מומחים
ספות אינן רק רהיטים; הם הלב של חללי המגורים שלנו, המציעים נוחות ורוגע. עם זאת, עולם ניקוי הספות אפוף...
קרא עוד »
ינו 29, 2024
שייט לים הבלטי
אם כבר זמן רב חשקה נפשכם בשיט ביעד אטרקטיבי כלשהו ברחבי העולם, כדאי מאוד שתבחרו את הקרוז הנכון עבורכם,...
קרא עוד »
ינו 18, 2018
חדרי בריחה מומלצים
ענף חדרי הבריחה גדל בשנים האחרונות. זוהי דרך מצוינת למשוך את הקהל שלך בצורה מרתקת, במיוחד אם אתה מחפש...
קרא עוד »
נוב 01, 2022