טיפים לבניית תכנית עסקית למשקיעים לסטארט אפ

המטרה העיקרית של בניית תוכנית עסקית למשקיעים לסטארט אפ היא ליצור עניין במיזם בקרב אותם אנשים שיכולים להשקיע כספים בפרויקט הסטארט אפ שלכם, קרי, המשקיעים. במאמר זה רשמנו בפניכם את כל אותם טיפים חשובים הנוגעים לסעיף המשקיעים בסטארט אפ בתכנית העסקית שלכם. קריאה נעימה.

משקיעים וסטארט אפ

תמיד יש לזכור שסטארט אפ אינו יכול לצאת לפועל באם לא מושקע בו כסף. כיוון שמדובר על סכומים גבוהים אותם רוב האנשים אינם יכולים להמציא, נדרש להציע את התכנית בפני משקיעים וליצור בהם עניין במיזם שלכם. מסיבה זו חשוב להכין תכנית עסקית ממוקדת בכל הקשור אל סעיף המשקיעים ולנקוט בפעולות שיעזרו לכם ליצור עניין בקרב המשקיעים. 

טיפים חשובים – תכנית עסקית למשקיעים

  • לא מוותרים על מצגת למשקיעים – במסגרת התכנית העסקית שלכם חשוב לא לוותר על הכנת מצגת למשקיעים. המצגת צריכה לכלול את מהות המיזם וכל הקשור אל הטכנולוגיה, קהל היעד, הפוטנציאל הכלכלי, המודל העסקי, פוטנציאל השוק, המתחרים, התכנית השיווקית של המוצר, המצב הפיננסי ועוד.
  • לא לוותר על תקציר מנהלים – מסמך של עמוד או שניים בו תעבירו למשקיעים את הנקודות המרכזיות של התכנית העסקית. קחו בחשבון שאף משקיע לא מעוניין לבזבז את זמנו על קריאת תכנית עסקית ארוכה ולכן התקציר פותר את העניין. חשוב לרשום נתונים עובדתיים בתקציר וכן ניסוח שיווקי מסקרן שיצור עניין.
  • הרחיבו לגבי הצוות – חשוב לפרט בפני המשקיעים מיהם אנשי הצוות/ השותפים שלכם שעובדים על המוצר. יש לפרט כל שיש לדעת אודות אותם אנשי צוות, תקציר שיכלול את ההשכלה שלהם, הניסיון, היכולות שלהם, מדוע בחרתם דווקא בהם וכיצד הם יכולים להוביל להצלחת המוצר. למשקיעים חשוב לדעת במי הם משקיעים, לא רק במוצר, אלא גם באנשים שיכולים לגרום לדברים לקרות.
  • תחזית פיננסית – אל תוותרו על תחזית פיננסית מסודרת בתכנית העסקית שלכם, שכן ההחלטה של משקיע האם להמשיך ולהקשיב לכם מתבססת גם על נתונים אלו. פרטו  אודות ההכנסות, ההוצאות והרווחים הצפויים של חברת הסטארט אפ שלכם במסגרת אותה תכנית עסקית למשקיעים.

מחפשים חברת ייעוץ לסטארט אפים? הקליקו על הלינק!

בהצלחה

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
וופורייזרים
מאז ומתמיד אחד התענוגות של האנשים היה עישון, יחד עם שתיית אלכוהול ואוכל טוב. התענוגות האלה מבוססים...
קרא עוד »
ינו 14, 2018
זיהוי נזילה בצנרת: 4 היבטים חיוניים להבנה
כאחד המומחים המובילים בעולם בטכנולוגיית צנרת (לוזון מומחה איתור נזילות), אני יכול להעיד על התפקיד...
קרא עוד »
אוג 07, 2023
יועץ משכנתא
קבלת משכנתא היא החלטה פיננסית משמעותית, והתהליך עשוי להיות מורכב ומכריע עבור אנשים רבים. יועצי...
קרא עוד »
יונ 27, 2023