מתי הזמן הנכון להשלים בגרויות

אם אתם פה, כנראה הגעתם לשלב בו אתם משחזרים קצת אחורה ומבינים שלא סתם שמעתם בלופים את המשפט "אם לא תלמד עכשיו, תצטרך להשלים אחר כך" בשלל סגנונות שונים. ראשית נציין שאתם לא לבד בזה, וככל שתסיימו להשלים יותר מהר כך גם תגיעו להבנה חדשה שלא הייתם משנים כלום בתיכון, כי דאגתם להנות וזה לא פחות חשוב. אז מתי נכון להשלים בגרויות? האם כל מי שרוצה ללמוד צריך להשלים? כל התשובות בהמשך המאמר.

מתי נכון להתחיל להשלים בגרויות?

בארץ יש תחושה של מסלול ממש מובנה וקבוע לרוב המשתחררים הטריים מהצבא. על פי המסלול הזה, הרבה אנשים מתחילים להשלים בגרויות אחרי שחזרו מהטיול הגדול, בחרו מה הם רוצים ללמוד והבינו שבשביל להגיע לשם הם צריכים להשלים בגרויות. היתרון הגדול פה הוא שהם כנראה יודעים אילו בגרויות בדיוק הם צריכים להשלים ולאיזה ציון הם מכוונים. 

מצד שני, תמיד יש את מי שקיבל איזו זריקת התעוררות מיד אחרי הצבא או אפילו במהלך השירות הצבאי והתחיל להשלים בגרויות במרץ. במקרה כזה, היתרון המשמעותי פה הוא שהחומר מהתיכון עדיין דיי טרי ולכן הלמידה יכולה להיות קלה וזורמת יותר. עם זאת, החיסרון הוא שכאן אנחנו לא יודעים מה בדיוק אנחנו רוצים ללמוד ואילו בגרויות נרצה לשפר. לכן ננסה לבחור אילו נושאים לשפר, כמו הכנה לבגרות במתמטיקה לצורך השלמת ושיפור מבחן הבגרות, וננסה להוציא את הציון הגבוה ביותר. מה שעלול להגביר מעט את הלחץ.

כל אחד צריך להשלים?

עוד סיבה להשלמת בגרויות רק אחרי שהבנתם מה אתם רוצים ללמוד או איזה תחום כללי, היא היכולת להבין אם אתם צריכים בכלל להשלים בגרויות בשביל התואר הספציפי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה מאפיינים של שוק הנדל"ן בארה"ב
השקעות נדל"ן בארה"ב הפכו עם השנים לאחד מהאפיקים הרווחיים ביותר. מחד, המשקיעים מרוויחים תשואות חודשיות...
קרא עוד »
יול 17, 2019
מהו ניהול סיכונים פיננסיים
גופים עסקיים רבים זקוקים לייעוץ והכוונה בתחום הפיננסי, על מנת לקבל החלטות נכונות ובכדי לבצע פעולות...
קרא עוד »
דצמ 31, 2017
5 גורמים להשמנה
אם יש משהו שכל אדם רוצה להשיג זה משקל גוף תקין. העניין הוא שאם נשים בצד את העובדה כי השמנה זה דבר לא יפה...
קרא עוד »
נוב 04, 2018