מתי הזמן הנכון להשלים בגרויות

אם אתם פה, כנראה הגעתם לשלב בו אתם משחזרים קצת אחורה ומבינים שלא סתם שמעתם בלופים את המשפט "אם לא תלמד עכשיו, תצטרך להשלים אחר כך" בשלל סגנונות שונים. ראשית נציין שאתם לא לבד בזה, וככל שתסיימו להשלים יותר מהר כך גם תגיעו להבנה חדשה שלא הייתם משנים כלום בתיכון, כי דאגתם להנות וזה לא פחות חשוב. אז מתי נכון להשלים בגרויות? האם כל מי שרוצה ללמוד צריך להשלים? כל התשובות בהמשך המאמר.

מתי נכון להתחיל להשלים בגרויות?

בארץ יש תחושה של מסלול ממש מובנה וקבוע לרוב המשתחררים הטריים מהצבא. על פי המסלול הזה, הרבה אנשים מתחילים להשלים בגרויות אחרי שחזרו מהטיול הגדול, בחרו מה הם רוצים ללמוד והבינו שבשביל להגיע לשם הם צריכים להשלים בגרויות. היתרון הגדול פה הוא שהם כנראה יודעים אילו בגרויות בדיוק הם צריכים להשלים ולאיזה ציון הם מכוונים. 

מצד שני, תמיד יש את מי שקיבל איזו זריקת התעוררות מיד אחרי הצבא או אפילו במהלך השירות הצבאי והתחיל להשלים בגרויות במרץ. במקרה כזה, היתרון המשמעותי פה הוא שהחומר מהתיכון עדיין דיי טרי ולכן הלמידה יכולה להיות קלה וזורמת יותר. עם זאת, החיסרון הוא שכאן אנחנו לא יודעים מה בדיוק אנחנו רוצים ללמוד ואילו בגרויות נרצה לשפר. לכן ננסה לבחור אילו נושאים לשפר, כמו הכנה לבגרות במתמטיקה לצורך השלמת ושיפור מבחן הבגרות, וננסה להוציא את הציון הגבוה ביותר. מה שעלול להגביר מעט את הלחץ.

כל אחד צריך להשלים?

עוד סיבה להשלמת בגרויות רק אחרי שהבנתם מה אתם רוצים ללמוד או איזה תחום כללי, היא היכולת להבין אם אתם צריכים בכלל להשלים בגרויות בשביל התואר הספציפי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת לניהול עסק
עסקים בינוניים וגדולים בעלי מחזורי כספים גדולים, יחסית, חייבים להיות מנוהלים ביעילות מקסימאלית....
קרא עוד »
אוק 26, 2017
קבליר קינג צ'ארלס למכירה
Cavalier King Charles כלב קבליר קינג צ'ארלס למכירה משתייך לגזע של כלבים שגודלו במשחות האצולה הבריטיות. הקבליר...
קרא עוד »
יול 14, 2022
זקוקים לעבור ניתוח אף חוזר? כל המידע
ניתוחי אף הפכו בשנים האחרונות לחלק מרשימת הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר. מיקומו של האף במרכז...
קרא עוד »
יול 22, 2020