שיקום ואיטום בטון – מה הסכנות בהימנעות משיקום מחודש?

בטון משמש אותנו לצרכים שונים, החל מבניית חומות, גשרים ותשתיות שונים ועד לבניית מבנים מסחריים, בנייני מגורים ועוד. השימוש בבטון הנו חיוני כיוון שמדובר בחומר חזק מאוד המספק יציבות למבנה ויכול לשאת את משקלם של האנשים והריהוט שלהם בתוך המבנה. הבטון משמש הן לקירות ממוגנים והן לתשתיות הבניין או תשתית אחרת שאנו מעוניינים לבנות. על אף חוזקו המיוחד הבטון לא חסין לאורך השנים מתקלות שונות וכמובן גם לא מבלאי טבעי ולכן אחת לתקופה כדאי יהיה לשכור מהנדס בניין מקצועי שיבצע הערכה ובקרה למצב הבטון וימליץ במידת הצורך על שיקום ואיטום ביטון לבניין.

תוכנית מקדימה לשיקום ואיטום בטון:

לעתים התשתיות יהיו במצב המצריך שיקום ואיטום בסיסיים בלבד ולעתים אלה יצטרכו להיות מעמיקים עד לרמת היסודות של הבניין, שימוש בחומרים נוגדי קורוזיה ועוד. כיצד אנו יודעים עד כמה עמוקה בעיית הבטון שלנו ואילו עבודות צריך לבצע לעמידה בתקני הבטיחות השונים? מזמינים מהנדס בניין המבצע את הבדיקה ומכין דו"ח מפורט באיתור התקלות והמלצות מקצועיות לשיקום ואיטום הבטון. לדוגמה: במידה ויש ליקויים עמודים בתשתיות הבטון בבניין ייתכנו נזקים נרחבים כמו קורוזיה לברזלי הזיון שביסודות הבטון. לכן במקרה כזה תהליך השיקום עשוי לדרוש את החלפת הברזלים ו/או מילויים לתשתיות.

מה עשוי לקרות אם מזניחים את שיקום הבטון?

הזנחה של שיקום ואיטום בטון, לא רק בבניינים אלא גם במבנים אחרים העשויים בטון או בעלי תשתיות מבטון, עשויים במקרה הטוב לגרום לנזילה אל תוך הבית, יצירת עובש ונזק לרכוש ועד לנזקים קשים מאוד לתשתיות שיכולים לגרום להתמוטטות הבניין ולסכן את חייהם של כל המשתמשים בו. אל תחכו שיקרה אסון. בדקו אחת לכמה זמן או כאשר אתם מזהים ליקויים מסוימים בבטון ובצעו את פעולת השיקום בהתאם.

הכנסו עוד היום אל פורטל איטום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאוורר ללולים – לשמור על בריאות הלול
מחקרים רבים אשר בוצעו בשנים האחרונות בלולים של תרנגולות ברחבי הארץ, הובילו למסקנות חד משמעיות, שהחום...
קרא עוד »
אפר 19, 2020
לפני שפונים לכדורים אלו פתרונות יש להרטבת לילה
הרטבת לילה זו תופעה מטרידה אך נפוצה. תופעה אשר מעסיקה את ההורים ואת הילדים וגורמת להם לתור אחר הפתרון...
קרא עוד »
אוק 07, 2019
מזון וציוד לבעלי חיים במודיעין – איפה הכי משתלם לקנות
תושבי מודיעין מכירים כבר את מגוון החנויות שיש להם כיום בכל תחום. מעיר קטנה ומעט נחשלת הפך המקום לכזה...
קרא עוד »
דצמ 13, 2019