שיקום ואיטום בטון – מה הסכנות בהימנעות משיקום מחודש?

בטון משמש אותנו לצרכים שונים, החל מבניית חומות, גשרים ותשתיות שונים ועד לבניית מבנים מסחריים, בנייני מגורים ועוד. השימוש בבטון הנו חיוני כיוון שמדובר בחומר חזק מאוד המספק יציבות למבנה ויכול לשאת את משקלם של האנשים והריהוט שלהם בתוך המבנה. הבטון משמש הן לקירות ממוגנים והן לתשתיות הבניין או תשתית אחרת שאנו מעוניינים לבנות. על אף חוזקו המיוחד הבטון לא חסין לאורך השנים מתקלות שונות וכמובן גם לא מבלאי טבעי ולכן אחת לתקופה כדאי יהיה לשכור מהנדס בניין מקצועי שיבצע הערכה ובקרה למצב הבטון וימליץ במידת הצורך על שיקום ואיטום ביטון לבניין.

תוכנית מקדימה לשיקום ואיטום בטון:

לעתים התשתיות יהיו במצב המצריך שיקום ואיטום בסיסיים בלבד ולעתים אלה יצטרכו להיות מעמיקים עד לרמת היסודות של הבניין, שימוש בחומרים נוגדי קורוזיה ועוד. כיצד אנו יודעים עד כמה עמוקה בעיית הבטון שלנו ואילו עבודות צריך לבצע לעמידה בתקני הבטיחות השונים? מזמינים מהנדס בניין המבצע את הבדיקה ומכין דו"ח מפורט באיתור התקלות והמלצות מקצועיות לשיקום ואיטום הבטון. לדוגמה: במידה ויש ליקויים עמודים בתשתיות הבטון בבניין ייתכנו נזקים נרחבים כמו קורוזיה לברזלי הזיון שביסודות הבטון. לכן במקרה כזה תהליך השיקום עשוי לדרוש את החלפת הברזלים ו/או מילויים לתשתיות.

מה עשוי לקרות אם מזניחים את שיקום הבטון?

הזנחה של שיקום ואיטום בטון, לא רק בבניינים אלא גם במבנים אחרים העשויים בטון או בעלי תשתיות מבטון, עשויים במקרה הטוב לגרום לנזילה אל תוך הבית, יצירת עובש ונזק לרכוש ועד לנזקים קשים מאוד לתשתיות שיכולים לגרום להתמוטטות הבניין ולסכן את חייהם של כל המשתמשים בו. אל תחכו שיקרה אסון. בדקו אחת לכמה זמן או כאשר אתם מזהים ליקויים מסוימים בבטון ובצעו את פעולת השיקום בהתאם.

הכנסו עוד היום אל פורטל איטום.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים עורך דין תאונות עבודה
כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, בכל תחום שהוא, עלינו לדעת כיצד לחפש את האיש הנכון עבורנו, בין אם...
קרא עוד »
דצמ 07, 2020
מה זה שירות מצבר עד הבית?
המצבר שנמצא ברכב שלנו הוא בעצם האלמנט שמספק לרכב חשמל ובלעדיו לא ניתן להמשיך לנסוע או אפילו להתחיל...
קרא עוד »
דצמ 15, 2017
כל המידע על הליך קבלת רישיון קבלן שיפוצים
הליך קבלת רישיון קבלן שיפוצים בישראל די דומה לתהליך במדינות אחרות. על מנת לקבל רישיון קבלן שיפוצים יש...
קרא עוד »
אפר 30, 2023