בקשה להחזר מס שבח

בקשה להחזר מס שבח

מס שבח מהווה את המס הרווחי ביותר כיום עבור מדינת ישראל. המס המדובר עוגן בחקיקה עצמאית ועל כן, הוא שונה משאר חוקי המס והוא דורש ידע שונה וייחודי משאר החוקים של המס. אם אתם מתעניינים בהגשת בקשה להחזר מס שבח, חשוב מאוד שתבחרו באיש מקצוע מקצועי ומנוסה באופן ספציפי בחוקי מס שבח על מנת שיסייע לכם להגיש את הבקשה בצורה מסודרת.

מה זה החזר מס שבח?

מס שבח דירה יחידה למשל, הוא מס שמשלמים עבור הרווח שנוצר בביצוע עסקת מכירה נדל"ן. המס משולם על הרווח בעסקה בלבד ולא על סכום העסקה כולו. עד שנת 2014 לא מעט אנשים היו פטורים ממס שבח והצליחו להימנע מלשלם אותו, אולם ברפורמה אשר בוצעה בשנת 2014 נקבע כי פטור מלא ממס שבח ינתן רק למי שמחזיק דירה אחת לתקופת מגורים של לפחות 18 חודשים. אלו שמחזיקים ביותר מדירה אחת ידרשו לשלם מס שבח בשיעור של 25 אחוזים עבור הרווח היחסי.

מי ששילם מס שבח כאשר לא היה צריך לשלם על פי החוק או מי ששילם מס שבח גבוה יותר מכפי שהיה צריך לשלם, יהיה זכאי להחזר מס שבח. במקרה הזה חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע מנוסה בתחום החזר מס שבח וזאת בכדי שהוא יסייע לכם לבחון את הסיכוי שלכם לקבל החזר מס שבח ויגיש עבורכם את הבקשה הרלוונטית בצורה מדויקת ואיכותית.

מדוע חשוב לבחור באיש מקצוע עבור ליווי וסיוע בהחזר מס שבח?

מס שבח ידוע מאוד בתכונות המורכבות שלו. מדובר על מס שהגובה שלו משתנה אחת לכמה שנים בהתאם להחלטת הממשלה. מדובר על אחד המיסים הגבוהים ביותר כיום וזאת לנוכח המחירים בעסקות נדל"ן. מעבר לכך, החישוב של המס המדובר מורכב ומשקלל לא מעט מרכיבים שונים ועל כן, חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע מטעם נדלן טקס שמבין היטב את התחום המדובר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדר בריחה מאתגר למנוסים שבכם
חדר בריחה ללא ספק תפס את תשומת הלב של הרבה ישראלים, היום כל משפחה, חברים, מקומות עבודה אוהבים לבלות את...
קרא עוד »
מאי 27, 2020
הלוואות לכל צורך – ממי כדאי לקחת?
כאשר בוחרים לקחת הלוואה, צריך לחשוב היטב מהיכן בוחרים לעשות זאת, שכן לדבר יכול להיות השפעה קריטית על...
קרא עוד »
נוב 19, 2017
מסלולי הלימוד המקובלים בקורס ייננות
אם אתם חושבים לקחת חלק בקורס ייננות, אז עליכם להתחיל בכך שתבינו שקיימים מגוון מסלולים, אשר לרוב...
קרא עוד »
יול 25, 2018