אילו טיפולים יעילים למצב של זרע חלש?

זרע חלש

במקרה שבו זוג איננו מצליח להיכנס להריון בצורה טבעית, הוא יפנה לבירור לאחר פרק זמן כלשהו של ניסיונות. במסגרת בירור זה יתבצעו בדיקות שונות לגבר ולאישה אשר מטרתן היא לזהות בעיות שיכולות להוות את הגורם לאי כניסה להריון בצורה טבעית. איכות זרע נמוכה או זרע חלש מהווה את אחת הבעיות שבגינה זוגות אינם מצליחים להיכנס להריון ועל כן, אם זוג לא מצליח להיכנס להריון ומתגלה במהלך הבירור כי הזרע של הגבר חלש, יש לטפל בכך בצורה נכונה.

זרע חלש – במה מדובר?

בבדיקות הזרע השונות נמדדים פרמטרים שונים הנוגעים לאיכות הזרע. מתוך הפרמטרים שנבחנים יש 3 פרמטרים שמהווים את החשובים ביותר: כמות תאי הזרע, תנועת תאי הזרע והמבנה של תאי הזרע. אם יש בעיות באחד מהפרמטרים הללו, הדבר משפיע על איכות הזרע כולו ולא פעם בגין זאת זוגות לא מצליחים להיכנס להריון, במקרה זה כדאי להכיר את מעבדת גבריאל השבחת זרע.

זרע חלש מוגדר בעצם במקרים שבהם יש ירידה באחד מהפרמטרים שהוזכרו לעיל או בכמה מהם. איכות זרע נמוכה במיוחד, תביא לכישלונות גם בטיפולי הזרעה ובשל כך, הזוג יידרש לפנות לתהליך הפריה חוץ גופית.

כיצד מתמודדים עם זרע חלש?

בכדי להתמודד עם זרע חלש, יש לאבחן את תאי הזרע בצורה המדויקת ביותר על ידי אבחון מורפולוגי. מדובר על אבחון מעמיק של הזרע במיקרוסקופים מיוחדים מאוד שמגדילים את הזרע באופן מאוד משמעותי. בשיטה זו סורקים בצורה מדוקדקת במשך שעות רבות את דגימת הזרע ומאבחנים את המבנה לפרטי פרטים. כמו כן, אוספים אחד אחד את הזירעונים שיש להם פוטנציאל גבוה יותר להשגת הריון ובהם משתמשים בתהליך הזרעה או בתהליך הפריה חוץ גופית וזאת בכדי להגביר את הסיכויים להשגת הריון.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדריך מקוצר על היתרי בניה
נדרשים היתרי בנייה לכל עבודות הבנייה. זה כולל מבני מגורים ומסחר, מבני תעשייה וסוגים אחרים של...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022
יתרונות של ניהול ועד בית על ידי חברה חיצונית
בכל בניין משותף שגרים בו מספר משפחות יש צורך בוועד בית אשר ייצג את הדיירים וידאג לכל הנושאים המשותפים...
קרא עוד »
אפר 25, 2016
כל מה שרציתם לדעת על משאבי אנוש
אנשים רבים מאמינים כי תחום משאבי האנוש הינו תחום שמתאים לאנשים שאוהבים אנשים. לכאורה נראה כי מדובר על...
קרא עוד »
מרץ 15, 2020