אילו טיפולים יעילים למצב של זרע חלש?

זרע חלש

במקרה שבו זוג איננו מצליח להיכנס להריון בצורה טבעית, הוא יפנה לבירור לאחר פרק זמן כלשהו של ניסיונות. במסגרת בירור זה יתבצעו בדיקות שונות לגבר ולאישה אשר מטרתן היא לזהות בעיות שיכולות להוות את הגורם לאי כניסה להריון בצורה טבעית. איכות זרע נמוכה או זרע חלש מהווה את אחת הבעיות שבגינה זוגות אינם מצליחים להיכנס להריון ועל כן, אם זוג לא מצליח להיכנס להריון ומתגלה במהלך הבירור כי הזרע של הגבר חלש, יש לטפל בכך בצורה נכונה.

זרע חלש – במה מדובר?

בבדיקות הזרע השונות נמדדים פרמטרים שונים הנוגעים לאיכות הזרע. מתוך הפרמטרים שנבחנים יש 3 פרמטרים שמהווים את החשובים ביותר: כמות תאי הזרע, תנועת תאי הזרע והמבנה של תאי הזרע. אם יש בעיות באחד מהפרמטרים הללו, הדבר משפיע על איכות הזרע כולו ולא פעם בגין זאת זוגות לא מצליחים להיכנס להריון, במקרה זה כדאי להכיר את מעבדת גבריאל השבחת זרע.

זרע חלש מוגדר בעצם במקרים שבהם יש ירידה באחד מהפרמטרים שהוזכרו לעיל או בכמה מהם. איכות זרע נמוכה במיוחד, תביא לכישלונות גם בטיפולי הזרעה ובשל כך, הזוג יידרש לפנות לתהליך הפריה חוץ גופית.

כיצד מתמודדים עם זרע חלש?

בכדי להתמודד עם זרע חלש, יש לאבחן את תאי הזרע בצורה המדויקת ביותר על ידי אבחון מורפולוגי. מדובר על אבחון מעמיק של הזרע במיקרוסקופים מיוחדים מאוד שמגדילים את הזרע באופן מאוד משמעותי. בשיטה זו סורקים בצורה מדוקדקת במשך שעות רבות את דגימת הזרע ומאבחנים את המבנה לפרטי פרטים. כמו כן, אוספים אחד אחד את הזירעונים שיש להם פוטנציאל גבוה יותר להשגת הריון ובהם משתמשים בתהליך הזרעה או בתהליך הפריה חוץ גופית וזאת בכדי להגביר את הסיכויים להשגת הריון.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרע בדרגה 4 – מתי כדאי לתבוע עבור רשלנות רפואית
נשים שנאלצות להתמודד עם קרע בדרגה 4 בזמן לידה, אשר יכול לקרות בשל לחץ פיזי שמפעיל הרופא על הרחם בזמן...
קרא עוד »
דצמ 08, 2021
ביטוח חיים למשכנתא
הבנקים מחייבים את כלל הלקוחות שלהם ברכישת ביטוח חיים למשכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה. הביטוח נועד לכסות...
קרא עוד »
מרץ 30, 2021
המדריך השלם להעסקת עובדי משק בית
עובדי משק הבית הם חלק חשוב מכוח העבודה. הם נותנים שירות שדרוש במשקי בית ובעסקים. עובדי משק הבית הם אחת...
קרא עוד »
ספט 23, 2022