מערכות מיזוג גדולות

מערכות מיזוג גדולות יכולות להתאים למגוון רחב של מפעלים, חברות, ארגונים ומבני תעשייה שונים. אין ספק כי הקיץ הישראלי דורש מערכת מיזוג איכותית, אך כאשר מדובר על מפעל או מבנה תעשייתי המייצר חום באמצעות הציוד והמכשור שלו, יש צורך במערכת מיזוג עוצמתית שתוכל לעמוד בעומס. 

מערכות מיזוג גדולות – מהו מנגנון הפעילות שלהן?

ברמת העיקרון, חשוב להבין כי רוב מערכות המיזוג הבסיסיות כמ מזגנים או מצננים להשכרה עובדות על פי עיקרון דומה – גז ייעודי נדחס באמצעות קומפרסור, דבר שיוצר חום. החום מועבר לאוויר הסובב את יחידת הקומפרסור, הממוקמת מחוץ לשטח המבנה. לעומת זאת, הגז הדחוס מועבר ליחידת המאייד של המזגן, המהווה את היחידה הפנימית ושם הוא מתפשט. ההתפשטות של הגז צורכת חום, דבר שמאפשר לקרר את האוויר בסביבתה. האוויר הקר שנוצר מוזרם לחלל החדר. אך מנגנון זה פועל רק במזגנים ביתיים, מאחר וכאשר יש צורך לקרר חלל גדול יותר, יש צורך במערכת מיזוג גדולה ועוצמתית, שפועלת בצורה שונה. מערכות מיזוג גדולות חייבות להשתמש בחומר מתווך כמו מים, על מנת לספק אוויר קר ונעים לחלל הפנימי. במערכות מסוג זה ניתן להבחין ביחידות חיצוניות גדולות המקררות את המים, אשר מוזרמים בצינורות ארוכים עד ליחידות הפנימיות של מערכת המיזוג. היחידות הפנימיות מאפשרות לקרר את האוויר המצוי סביבן באמצעות הזרמת המים הקרים.

מערכות מיזוג גדולות – מה חשוב לדעת בתחום?חשוב להבין כי השלבים של תכנון והקמה של מערכות מיזוג גדולות, מהווים חלק חשוב ובלתי נפרד מהיכולות הטכניות של המערכת. יש להבין כי תכנון מקדים של מערכת המיזוג יכול לסייע רבות לרמת האפקטיביות שלה. חשוב לזכור כי רמת האפקטיביות של מערכת המיזוג מושפעת ממיקום המבנה, האקלים המצוי בסביבתו, גודל המבנה וכמות החדרים שהוא מכיל, רמת הבידוד של המבנה, כמות החלונות, סוג העבודה שמתבצעת בבניין וסוג המכשור או הציוד שנעשה בו שימוש, מספר העובדים, כמות החום שנפלטת מהמכונות ועוד. לכן חשוב לבצע את תכנון המערכת אך ורק על ידי חברת השכרת מזגנים מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, מאחר והתכנון וההקמה של המערכת משפיעים באופן ניכר על רמת היעילות שלה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיזוג הבית – איך לבחור את המזגן שמתאים לבית שלי
ניתן למצוא היום בשוק לא מעט סוגי מזגנים שונים, כאשר לכל מזגן יש את היתרונות והחסרונות שלו. החוכמה היא...
קרא עוד »
אוק 18, 2018
ביטוח רכב – כיצד בוחרים את החברה שמתאימה לנו
אחת הטענות שנשמעות לא פעם מפי בעלי רכבים מכל סוג שהוא, היא שרכב לא רק שאיננו מכניס כסף, הוא גם מוציא...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
שיפור מיגון
מהו שיפור מיגון? שיפור מיגון נוגע לחיזוק הקירות והמבנים, חיזוק הגגות, החלונות והדלתות. שיפור כזה...
קרא עוד »
יול 05, 2019