ייעוץ משכנתא

משכנתא היא הלוואה גדולה הניתנת בדרך כלל על ידי הבנק (אם כי בשנים האחרונות גם גופים חוץ בנקאיים מעניקים לעתים משכנתאות או הלוואות גדולות דמוי משכנתא). היא ניתנת בדרך כלל לצורך רכישת נכס, בניית נכס או שיפוץ והרחבה של נכס קיים. כמו כן המשכנתא יכולה להיות לדירה המיועדת למגורים או להשקעה. התנאים עשויים להשתנות בהתאם לסוג המשכנתא שאתם צריכים, למצבכם הכלכלי ועוד פרמטרים רבים אחרים. לכן, כדי להתאים את תמהיל המשכנתא הטוב ביותר לצרכים שלכם כדאי לשכור שירותי ייעוץ משכנתא מקצועיים.

ייעוץ משכנתא פרטי או דרך הבנק?

כאשר תגיעו לבנק ותגידו שאתם מעוניינים במשכנתא הדבר הראשון שהבנק יעשה הוא להפנות אתכם ליועץ המשכנתאות של הבנק. כאן יועץ זה יאסוף מכם מידע וינסה להתאים עבורכם משכנתא אולם השאיפה שלו תהיה כמובן להשיג את העסקה הטובה ביותר לבנק ולמעסיקיו כיוון שבסופו של יום יועץ זה הוא עובד של הבנק ולא ירצה את מעסיקיו ולא את הלקוח. לעומת זאת, אם תשכרו ייעוץ משכנתא חיצוני תוכלו לזכות לשירות ללא אינטרסים ואם יש כאלה הם יהיו לטובתכם כיוון שאתם הלקוחות של היועץ, אלה שמשלמים לו את שכרו והוא ירצה שאתם תהיו מרוצים מהשירות ואף תמליצו עליו. 

לסיכום

שירותי ייעוץ משכנתאות חיצוניים לבנק יכולים לסייע לכם בבחירה נכונה ומתאימה יותר של תמהיל המשכנתא המתאימים ביותר לצרכים שלכם. יועצים רבים בעלי קשרים עם הבנקים ומוניטין טוב כיוון שמפנים לקוחות רבים אל הבנקים. אם הלקוחות הללו עומדים בהחזרים ונחשבים ללקוחות טובים הבנק נותן "נקודות זכות" חיוביות לאותו יועץ משכנתאות פרטי ולכן מוכן לשאת יותר במשא ומתן עם לקוחותיו שהוא מלווה. במילים אחרות במידה ואתם מתעניינים במשכנתא אל תתפתו לקחת את ההצעה הראשונה שהבנק נותן לכם והתייעצו עם איש מקצוע חיצוני בתחום.

>בדקו גם מחשבון משכנתא

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סכין עם חריטה – Name it on steel
בת הזוג שלכם חובבת בישול ואוהבת לבלות את זמנה במטבח? סכין עם חריטה עשוי להיות מתנה יוצאת מן הכלל...
קרא עוד »
אוג 05, 2021
כל מה שרציתם לדעת על משאבי אנוש
אנשים רבים מאמינים כי תחום משאבי האנוש הינו תחום שמתאים לאנשים שאוהבים אנשים. לכאורה נראה כי מדובר על...
קרא עוד »
מרץ 15, 2020
איך בוחרים ביגוד לרכיבת אופניים?
כשאתה רוכב על אופניים, אתה צריך ללבוש את הבגדים הנכונים. חשוב לזכור שתנאי מזג אוויר שונים דורשים לבוש...
קרא עוד »
מאי 01, 2023